Крім того, банкіри відзначають, що важливим фактором для зміцнення гривні також є рішучі дії НБУ з видавлювання з ринку банків, які займалися "сірими" операціями з відмивання грошей. Усунення спекулятивної навантаження і боротьба з конвертаційними центрами сприятливо позначаться на економіці країни.
"Незважаючи на жорсткий пресинг по відношенню до керівництва Нацбанку з боку представників так званих" смітників ", банків, займалися не обслуговуванням клієнтів, а обналичиванием і конвертацією тіньових капіталів, кваліфіковані дії регулятора на ринку дозволили закласти фундамент для здорового росту економіки, - зазначив керівник найбільшого українського банку. - Активна позиція по відношенню до спекулянтів створює передумови для зміцнення курсу гривні не адміністративними, а ринковими методами ".
На думку Олександра Дубілета, перехід на ринкові механізми визначення валютного курсу в Україні вже дає свої позитивні результати. В результаті припинення адміністративного тиску на ринок багато підприємства-експортери змогли відновити виробництво і поставки на зовнішні ринки і вже почали заводити валюту в Україну.
"Останні роки курс долара штучно утримувався, що створювало у звичайних громадян ілюзію стабільності, а насправді негативно впливало на економіку і виробництво, - вважає Олександр Дубілет. - Сьогодні у нас є відмінний шанс зробити рентабельним виробництво товарів і послуг на експорт що пожвавить економіку в цілому ".