Про це заявила високопоставлений представник Держдепартаменту США, повідомляє РИА Новости.
Йдеться саме про громадян, а не про військовослужбовців.
"Сьогодні ми зробили крок щодо обмеження, щодо заборони на видачу віз приблизно 20 високопоставленим представникам українського уряду та іншим особам, яких ми вважаємо відповідальними за накази, що ведуть до порушення прав людини і політичних репресій", - заявила представник Держдепу.
"Якщо ситуація буде врегульована - введені санкції мають зворотну силу. Якщо ж все буде погано, є інші кроки, які ми можемо зробити в наступні дні в тісній координації з ЄС", - додала вона.
Водночас представник Держдепу уточнила: США не будуть оприлюднювати список українських посадовців, щодо яких ввели візові санкції.
"Ми не можемо за законом оприлюднити імена", - сказала вона.
"Це все "командний ланцюжок" тих, кого ми вважаємо відповідальними за наказ про застосування сили проти протестуючих на Майдані. Армія, за нашими даними, не втручалася", - зазначила вона.
Як відомо, раніше держави-члени ЄС досягли попередньої домовленості про введення санкцій щодо осіб, відповідальних за ескалацію насильства на Україні.
Раніше 19 лютого лідери Франції та Німеччини висловили надію, що на запланованій на четвер зустрічі глав МЗС країн ЄС з Україною, будуть введені санкції щодо людей, причетних до ескалації насильства в Києві.
Державний секретар США Джон Керрі заявляв, що США та Європа розглядають можливість запровадження санкцій.
У свою чергу посол США в Україні Джеффрі Пайєтт повідомив, що США вже скасували візи деяким українським посадовцям, які безпосередньо причетні до застосування сили проти мітингувальників на Майдані.