"Лідери ЄС стривожені насильницькою ескалацією в Україні. Винні мають бути притягнуті до відповідальності. Органи влади повинні забезпечити основні права", - написав він у себе в Твіттері.
"ЄС як і раніше готові підтримати реформи, модернізацію України щодо зміцнення демократії та економічного добробуту громадян", - зазначив він.
На думку Ромпея, лише "справжній діалог є єдиним стійким демократичним виходом, включаючи конституційну реформу, плюралістичний уряд і вільні, справедливі вибори в Україні".
У свою чергу, міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмайер звинуватив президента Віктора Януковича у зволіканні з вирішенням кризи в країні. Берлін розглядає санкції проти Януковича. Відповідну заяву він зробив у середу, 19 лютого, повідомляє Deutsche welle.
Крім того, можливою реакцією на насильство в Києві, за словами офіційного представника МЗС Німеччини, можуть стати санкції щодо Януковича. Зокрема, мова йде про варіант заморозку банківських рахунків президента України і введення заборони на в'їзд на територію ЄС, повідомляє dpa.
Крім того, Сполучені Штати Америки вже скасували візи деяким українським посадовцям, які безпосередньо причетні до застосування сили проти мітингувальників на Майдані. Про це це посол США Джеффрі Пайєтт заявив журналістам після брифінгу міністра закордонних справ Леоніда Кожари з представниками дипмісій в Україні, повідомляє УНІАН.
"Ми вже казали, що всі інструменти нашої політики зараз викладено на стіл, і я очікую, що невдовзі з Вашингтона пролунають нові заяви. Ми дуже чітко дали зрозуміти нашу позицію. Щодо засудження насильства в контексті Майдану і, в той же час, висловилися за те, що право на мирний протест має бути захищено", - сказав Пайєтт.