Ужгород не претендує на подібні помпезні акції, однак зарядити всіх передноворічним настроєм цілком здатен. 23 грудня симфонічний оркестр обласної філармонії запрошує всіх на «Віденський бал». Солісти Мар’яна Боднар (сопрано, Італія), народний артист України Петро Матій (баритон).
Жодних вимог до дрес-коду, жодних обмежень для гостей! Вечір під супровід чарівних мелодій сімейної династії Штраусів змусить вас вмить забути про напружений трудовий ритм та буденні справи. «Створити для глядачів атмосферу справжнього Віденського балу і наблизити до нас найвеселіші в році свята», – таку мету ставить перед собою та колективом диригент оркестру Вікторія Свалявчик-Цанько. А який бал без музики Й.Штрауса-батька – творця нового типу вальсу, так званого віденського? Тож до програми концерту ввійде «Марш Радецького» - один із кращих творів цього блискучого австрійського композитора. Втім, титул найвидатнішого майстра віденського вальсу та віденської оперети став Й.Штраус-син, який не просто успадкував батьків талант, а в стократ його перевершив. Романтична натхненність, краса і гнучкість мелодій, близькість до міського, побутового фольклору - все це було потребою часу, яку тонко вловив композитор. І цим забезпечив собі неймовірну популярність і всенародну любов.
За своє бурхливе життя Й.Штраус-молодший створив величезну кількість творів: 168 вальсів, 117 польок, 73 кадрилі, 43 марші, 31 мазурку, 16 оперет, комічну оперу та балет. Кращі з них і прозвучать в обласній філармонії: вальси «На чарівному блакитному Дунаї», «Віденська кров», «Троянди з Півдня»; польки «На полюванні», «Тік-Так», «Трік-трак», «Грім і блискавка», «Свято вогню»; уривки з оперети «Летюча миша».
Хоча вся ця музика складалася здебільшого для того, щоб під неї танцювали, вона вже давно перетворилася на символ свята і любові. Популярність мелодій Йоганна Штрауса така, що з легкістю переступає через кордони, крізь час та стилі, зберігаючи молодість і свіжість, а ті чарівні звуки нагадують бризки шампанського!
Таїсія Грись для Закарпаття онлайн