В Ужгороді тривають роботи зі зрізання та вирубки дерев, враховуючи їх «ступінь» аварійності. Це визначає спеціальна міжвідомча комісія відділу благоустрою міської ради. Спеціалісти кажуть, що беруть до уваги вік та висоту старих дерев.
Комісія також бере до уваги окремі заявки, що поступають від громадян, виходить на місце та визначає якісний стан дерев. Після цього рекомендує провести обрізку, коронування або й видалення дерева.
По вулиці Загорській майже 50 старих дерев вже зрізали. Але, враховуючи, що вулиця довжиною у 1,5 км вся висаджена багаторічними деревами, то у працівників ще роботи й роботи…
А відповідальним за стан зелених насаджень є департамент міського господарства, на якого і подають до суду власники пошкоджених деревами автомобілів. Внаслідок падіння одного дерева бюджету міста це обходиться у майже 30 тисяч гривень, а постраждалому водію - автомобіля.
До прикладу, три місяці тому через сильні пориви вітру на вулиці Другетів зламалася гілка старого клена, внаслідок чого дерево не лише перекрило рух, а й зачепило припаркований на узбіччі дорогий автомобіль марки BMW (2012 року випуску). Аби розпилити велетня та очищити проїжджу частину міста, довелося залучити ціле відділення рятувальників аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління ДСНС України у Закарпатській області.
Історія повторилася буквально недавно з розташованим поруч деревом, гілка з якого знову впала на припарковане авто.
А таких небезпечних дерев, котрі ростуть поблизу автостоянок і тротуарів, понад 1000. Чверть з них потребують негайного вирубування. І це, в основному в старій, частині міста.
На скільки міська влада, яка повинна владнати ситуацію із аварійними деревами та використовувати державні кошти за призначенням, переймається проблемою безпеки простих ужгородців - невдовзі покаже час.
Ужгород.net
Простак 2013-12-16 / 19:49:25
Якщо "обрізання" - то хто там крайній в черзі за Мойшею ?