У Берегові презентували книжку про архітектурні, історичні та природні цінності Берегівщини (ФОТО)

28 листопада у сесійній залі Берегівської міської ради було проведено вельми важливу подію. Окрім нагородження кращих працівників туризму, тут презентували унікальну книгу.

У Берегові презентували книжку про архітектурні, історичні та природні цінності Берегівщини (ФОТО)

На початку засідання Берегівської міськрайонної координаційної ради туризму, функції модератора якої виконував очільник Берегівського туристичного інфоцентру Йосип Торпої, міський голова Золтан Бабяк та Владислав Гоблик з Берегівської РДА нагородили грамотами берегівців, які найактивніше й найякісніше розвивали місцевий туризм. Отож, власниками відзнак стали Мар’яна Профус, Фюлоп Єва, Олег Супрунеко, Микола Якимець, Шарлотта Чізмар та Кароль Шош.

Далі голова громадської організації «Чистий Берег» Олег Супруненко презентував присутнім, серед яких були працівники туристичної сфери міста та району, священик римо-католицького костелу Антал Мікхельс, журналісти, унікальну книгу «Архітектурні, історичні та природні цінності Берегівщини». Тут викладені результати двох фахових досліджень, здійснених в ході проекту «Забезпечення передумов для створення міжнародного транскордонного співробітництва Природного парку Сатмар-Берег» в рамках програми транскордонного співробітництва ЄІЄП Угорщина Словаччина Румунія-Україна.

Автори досліджень Дмитро Кобринський та Маріанна Мигаль. Збірку створювали на кошти ЄС більше двох років. Тут зібрані цікава, подекуди маловідома, інформація про історичну та архітектурну спадщину міста Берегова та сіл району. Також у книзі можна знайти карту краю, факти про природні умови, тваринний і рослинний світи, корисні копалини, природно-заповідний фонд Берегівщини.

Як наголосив Олег Супруненко, фоліант не претендує на вичерпне дослідження Берегівщини, адже, пропри те, що у книзі більше 200 сторінок та ілюстрацій, описані не всі цікавинки регіону. Окрім того у збірці подано перелік споруд в Берегові, які варто віднести до охоронної спадщини: 2 – національного значення (арочний кам’яний міст та садиба Перені), а також 11 – місцевої вартості. Також під час презентації розповіли, що крім Квасівського замку, жодна світська будівля в селах Берегівщинине внесена до переліку пам’яток архітектурного, національного, або місцевого значення. Ще Олег Супруненко акцентував, що творці книги «Архітектурні, історичні та природні цінності Берегівщини» ініціюватимуть створення натурпарку, адже тільки 1% площі Берегівського району має природоохоронний статус.

Фоліант можна буде придбати в місцевому туристично-інформаційному центрі (вул. Зріні). Коштуватиме така цінна для туристів та берегівців річ близько 80 гривень.

Цього ж дня Антал Мікхель подарував присутнім на раді кольорову брошуру «Берегово. Римо-католицька церква». Таке видання створено у рамках проекту транскордонного співробітництва «Шляхами середньовічних церков» з метою ознайомлення зацікавлених з винятковою клерикальною та культурною спадщиною Карпатського басейну. У брошурі міститься інформація на чотирьох мовах (українській, угорській, англійській та німецькій) про берегівській римо-католицький костел, письмові згадки про який знаходять вже у грамоті 1247 року. При цьому у виданні зібрані цікаві світлини храму.

29 листопада 2013р.

Теги: Супруненко, Чистий берег

НОВИНИ: Соціо

18:00
/ 1
На війні з росією поліг Павло Полянчук з Богдана на Рахівщині Фото новина
21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
/ 1
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
» Всі новини