Колектив Карпатського біосферного заповідника урочисто відзначив свої ювілеї (ФОТО)

26 листопада ц.р. виповнилось 20-років із часу прийняття Указу Президента України «Про біосферні заповідники в Україні», яким затверджено Перелік біосферних заповідників в Україні, що включені Бюро Міжнародної координаційної ради з програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» до міжнародної мережі біосферних заповідників, створеної з метою збереження природи і проведення наукових досліджень у найцінніших екосистемах Землі.

Колектив Карпатського біосферного заповідника урочисто відзначив свої ювілеї (ФОТО)

До цього надзвичайно престижного Переліку, ввійшли за станом на листопад 1993 року, всього три українських об’єкти, а саме – Карпатський біосферний заповідник, біосферні заповідники «Асканія нова» та «Чорноморський».

А ще раніше,12 листопада 1968 року Рада Міністрів Української РСР прийняла теж історичну, з природоохоронної точки зору, Постанову «Про організацію нових державних заповідників в Українській РСР». Серед чотирьох із них першим рядком значится Карпатський державний заповідник.

Таким чином, в цьому році виповнилось 45 років з часу створення Карпатського заповідника та 20 річчя затвердження на його базі Карпатського біосферного заповідника.

Звичайно, ці події є важливими не тільки для трудового колективу заповідника, відзначалось у доповідях директора Карпатського біосферного заповідника Василя Теличука та автора цих рядків, на урочистих зборах трудового колективу  біосферного заповідника, які  відбулись 26 листопада цього року у місті Рахові, але і для багатьох науковців, природоохоронців та любителів природи. Сьогодні це,  флагман природно-заповідної справи в Україні, і  який, як зазначив у вітальному листі до колективу заповідника з цієї нагоди, Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков, «сьогодні є гордістю не лише Закарпаття чи України, але й усього світу».З великою вдячністністю говорилось про людей які найбільше зробили для створення та розвитку цієї установи, зокрема про  чеського природослідника Алоїса Златніка, українського академіка Івана Підоплічка, професорів Степана Стойка, Василя Комендаря,  першого виконуючого обов’язки директора, доцента Івана Вайнагія та багаторічних  директорів професора Федора Гамора та Дмитра Саїка та інших.

Виступаючі, перший заступник голови Закарпатської обласної ради Володимир Закурений, керівники Рахівського та Тячівського районів Дмитро Андріюк, Микола Беркела, Василь Буга та інші,  щиро вітали колектив заповідника та особливо його ветеранів. Висловлено багато добрих слів та побажань  трудовому колективу у справі збереження унікальних природних цінностей Карпат. Великій групі працівників установи вручено Почесні грамоти Міністерства екології та природних ресурсів України, Закарпатської обласної державної адміністрації та ради, Рахівської та Тячівської районних державних адміністрацій та рад, цінні подарунки та премії. А дошкільнята та юні екологи Рахівських  шкіл   вітали природоохоронців театралізованим концертом та спеціальним відіокліпом.

Нагадаємо, що до цих дат нещодавно проведено також спеціальну фотовиставку в приміщенні уряду України та велику міжнародну конференцію «Букові праліси та давні букові ліси Європи: проблеми збереження та сталого використання».

Федір Гамор, доктор біологічних наук, професор, заслужений природоохоронець України, для Закарпаття онлайн

28 листопада 2013р.

Теги: заповідник

Коментарі

Олексій Писар 2013-12-01 / 21:21:34
Нещодавно у заповіднику виявлено незаконні рубки в Угольському ПНД відділенні. В цьому відділенні роками велися такі рубки і посадові особи цього відділення непогано жили з продажу цінної деревини. Як у такому разі отримали грамоти і подяки працівники служби охорони??? Як отримав грамоту міністерства Проць М.Д., начальник цієї служби, хоч мав отримати догану за незадовільну роботу служби. Якщо добре пошукати, то незаконні рубки можна знайти у всіх відділеннях заповідника.

випадковий 2013-11-29 / 12:23:31
мабуть немає різниці чи ти із свободи чи із регіонів коли тобі лиють хімію на голову а те ,що рударня на декілька метрів вище території заповідника невиправдає мовчання заповідника під час деребану рударні.Для мене пр.Гамор хороша і шанована людина

Ривізор з ЮНЕСКА 2013-11-29 / 10:40:29
згоден із ...
Проф. Гамір - назвичайно скромна людина - у статі дав лем 4 фотки свого виступу з трибуни... а муг би дати і 40 !
А чом фотки директора на трибуни ни є ?

,,, 2013-11-28 / 19:15:38
А помоєму Рахівчанин з "Свободи". А Рударня не знаходиться на території ПЗФ, а Ви і надалі будьте проти розширення заповідника і невдовзі будете мати, ще хоч 5 "Рударень" 15 ГЕСІВ і прииватних мисливських господарств. Тоді точно по гриби в ліс і ногу не покладете.Шкода, що крім професора Гамора на ювілеї було багато хороших людей, а на фото тільки його величність професор, який цурається своєї посади заступника директора КБЗ і постійно підписується то радником Міністра то пофесором.

випадковий 2013-11-28 / 17:23:37
по моєму рахівчанин правий щодо рударні

настя 2013-11-28 / 13:47:52
Ви, шановний,здається, помішані на політиці

рахівчанин 2013-11-28 / 10:59:29
Добре, шо коли Марморош бурив на Рударні над заповідником, і це загрожувало екологічній катастрофі типу Мужієва, то вони труси того не бачили і не знали! ГАНЬБА!!!

Добре шо тепер згадали про шо вони в Юнеско, це не заповідник, а ригіАнальна підстилка!

ГАНЬБА! ГАНЬБА! ГАНЬБА!

НОВИНИ: Соціо

16:07
/ 9
На гору Піп Іван прокладуть Хресну дорогу
10:48
/ 3
Проєкт пункту пропуску "Біла Церква-Сігету Мармацієй" на Закарпатті перебуває на розгляді у Києві
09:48
Отримати допомогу з часткового безробіття можуть закарпатські роботодавці та фізичні особи-підприємці
09:31
/ 1
У Закарпатському драмтеатрі просять поліцію посилити патрулювання через регулярні прояви вандалізму
19:56
В Ужгороді оприлюднили нові графіки руху міських автобусів
17:29
Перший поїзд після карантину прибув до Ужгорода
17:04
/ 6
Через свавілля циган голова сільради на Перечинщині написав заяву на звільнення
16:41
/ 1
Мер Ужгорода "відкличе" із суду скандальний лист свого заступника та обіцяє не допустити забудови двору на Володимирській
15:39
/ 5
В Ужгороді "солідарно" з Києвом провели акцію протесту "Авакова у відставку"
15:33
Додаткову територію для утримання ведмедів облаштовують в закарпатському нацпарку "Синевир"
15:23
/ 1
330 метрів алеї тюльпанових дерев квітне в Мукачеві
14:30
/ 1
Закарпатське ОУЛМГ відновлює видачу мисливських посвідчень
12:59
Митний пост "Тиса" на Закарпатті обладнали POS-терміналами
12:24
У Мукачеві реєстрацію проектів Бюджету громадських ініціатив 2021 продовжили до кінця липня
11:56
Торік на Закарпатті підприємства легкої промисловості реалізували продукцію на 1325,7 млн грн
11:54
На Закарпатті повернуто 172 гектари державної землі
10:45
Ужгородці відстояли "Кірпічку": на сесії міськради затверджено детальний план території парку площею понад 9 га
10:07
В УжНУ створили освітні центри "Крим-Україна" та "Донбас-Україна"
09:44
/ 1
Паркування на площі Фединця в Ужгороді поки залишиться безкоштовним
09:33
/ 2
Приєднатися до Хустської ОТГ вимагали мешканці села Золотарьово
02:09
Житель Тячівщини облаштував вдома етнографічний музей і ферму екзотичних птахів
00:17
У справі розтрати коштів у п'ятницю суд розгляне збільшення першого запобіжного заходу головному "господарнику" Ужгорода
17:57
Із 9 червня, якщо дозволить епідситуація, відновлюють роботу дитсадки Мукачівської ОТГ
17:55
У Мукачеві встановили монумент воїнам-захисникам
16:44
/ 10
Щоб зберегти водозабір “Минай”, депутати Ужгорода звернулися до правоохоронців та уряду
» Всі новини