Стоматполіклініку в громади Ужгорода «приватизували» Ледида, Переста і Русин

Історія зі з’ясуванням справжніх засновників та власників ПП «Клініка сімейної стоматології», яким у вересні була придбана з аукціону будівля колишньої бюджетної стоматологічної поліклініки на вулиці Минайській в Ужгороді, прогнозовано завершилась з’явою на світ відомих прізвищ. У списку засновників і власників ПП «Клініка сімейної стоматології» – дружина депутата Закарпатської облради, проректора УжНУ Юрія Перести Ілона Переста та донька чинного «губернатора» області Олександра Ледиди Олександра Ледида-Павлюк

Стоматполіклініку в громади Ужгорода «приватизували» Ледида, Переста і Русин

Будівлю колишньої стоматологічної поліклініки по вул. Минайській, як повідомляло Закарпаття онлайн, у вересні поточного року в уже звичній для себе манері ужгородська влада продала з аукціону. «Звична манера» – це якось так напівтаємно і, м’яко кажучи, не дуже прозоро, як от свого часу вже встигли продати історичні будівлі «Корони» та колишньої синагоги по Жупанатській, а також цілий ряд аптек в Ужгороді.

Щодо історії довкола будівлі колишньої стоматполіклініки на Минайській, то розпочалась вона вже зі скандалу: медичний персонал закладу влада минулого року фактично «виселила» на вулицю, маючи на меті подальший продаж будівлі. Відтак колишню стоматполіклініку таки було продано за трохи більше ніж 1,5 млн. грн.., з умовою – без зміни цільового призначення. Подробиці продажу, зокрема, інформацію про замовників і розпорядника аукціону, час і місце проведення торгів, часткову інформацію про переможця редакції довелося витребовувати у міськвиконкомі шляхом подання інформаційного запиту, бо ж публічно ці відомості повноцінно оприлюднені не були.

Предметом цікавості для Закарпаття онлайн будівля стоматологічної поліклініки та її нові власники стали не тільки завдяки дивним обставинам, в яких відбувався продаж споруди. Але і з причини отриманої інформації щодо причетності до придбання нерухомості, яка колись була у комунальній власності міста, депутата обласної ради й нинішнього проректора УжНУ Юрія Перести. До всього, журналістами ще й було зафіксовано, як на прилеглій до колишньої стоматполіклініки території ще до прийняття на сесії рішення про виділення землі під будівництво несанкціоновано розпочались і тривали будівельні роботи. Що, знову ж таки, наводило на роздуми про наближеність нового власника до влади – роботи могли розпочатися лише у випадку цілковитої упевненості нового господаря в позитивному рішення сесії та за відсутності перешкод з боку контролюючих структур.

Щоб зняти всі підозри і остаточно розставити всі крапки над «і», журналіст видання тоді зв’язався по телефону з Юрієм Перестою, аби той прокоментував інформацію стосовно його можливої участі у темі продажу будівлі на Минайській, 23а. Однак, депутат облради однозначної відповіді уникнув, зазначивши, що Ужгородом завжди «гуляють різні плітки» і він не змушений відповідати на такого роду запитання.

«Як ви можете ці питання мені задавати і для чого? Чому я маю вам відповідати? Якщо це приватна власність, то хто взагалі вам змушений відповідати? Я, чи хтось інший, не вкрав і не забрав же будівлю. Послухайте мене: по-перше, такі питання не задаються по телефону, а по-друге – звертайтесь краще до того, хто володіє офіційною інформацію, ви маєте дзвонити в мерію і там з’ясовувати, хто продавав, хто придбав, хто офіційно власник і так далі», –відмовився однозначно відповідати Юрій Переста.

Редакція, не отримавши ні підтвердження, ні спростування, все ж направила тематичний запит на Ужгородську міськраду. І лише за другим разом отримала відповідь із зазначенням керівника ПП «Клініка сімейної стоматології», яким у запиті названа Ірина Риляк. Знову ж таки, будь-які відомості щодо власне засновників підприємства у відповіді відсутні. Більше того – розпорядник інформації чомусь застеріг журналістів від оприлюднення отриманої інформації, посилаючись на відсутність згоди фізичних осіб щодо розголошення публічних даних. Ігноруючи при цьому зобов’язання, покладені на розпорядників інформації ч. 5 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», якою чітко зазначено: «Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно».

Здавалось би, на формальній «відписці» з виконкому щодо керівництва «Клінікою сімейної стоматології» всі спроби з’ясувати справжніх власників серйозна загальмували – влада знову передбачено приховувала незручну інформацію. Аж тут раптом нарешті запрацював електронний Єдиний державний реєстр юридичних та фізичних осіб – офіційне й безжально чесне джерело відомостей, так невигідне певним особам, наприклад, Юрію Пересті. А з ним – і чинному голові ОДА Олександру Ледиді. Бо ж саме за допомоги ЄДР стало відомо про те, що і перший, і другий мають безпосередній стосунок до придбання будівлі по вул. Минайській, 23а: серед засновників ПП «Клініка сімейної стоматології – прізвища дружини проректора УжНУ та дочки «губернатора».

Так, згідно з інформацією, оприлюдненою в ЄДР, засновниками ПП «Клініка сімейної стоматології» числяться Переста Ілона Вікторівна, Русин Таміла Володимирівна та Ледида-Павлюк Олександра Олександрівна. Натомість, Риляк Ірина Василівна зазначена лише як «керівник з 22.03.2013 р.» – за інформацією з ЄДР, вона «уповноважена представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами…, у тому числі, підписувати договори…».

Співзвучність окремих прізвищ засновників із прізвищами відомих закарпатських високопосадовців, як доводить пошук у мережі інтернет, зовсім не випадкова. Як виявилось, Ілона Переста є дружиною депутата обласної ради, проректора УжНУ Юрія Перести. А от Олександра Ледида-Павлюк пов’язана прямим родинним зв’язком із головою ОДА Олександром Ледидою – Сандра Ледида є молодшою дочкою «губернатора», яка, вийшовши заміж, взяла подвійне прізвище. Таміла Русин, як повідомляють читачі Закарпаття оноайн, є дружиною екс-начальника обласної міліції, а нині головного міліціонера Вінниччини Віктора Русина.

Підсумок нинішньої історії невтішний: в Ужгороді знову, за безпосередньої участі влади, втілюється класична тіньова схема відчуження нерухомості, що належить громаді. В цьому разі – ціною втрати бюджетного медичного закладу і скорочення медперсоналу. Тим часом, приховування інформації та протиправна «конфіденційність» у питаннях продажу комунальної власності стають підґрунтям для найрізноманітніших припущень. Як от, наприклад, думки про те, що споруда колишньої стоматполіклініки стала таким собі розрахунком з Юрієм Перестою за те, що, будучи обраним від партії Єдиний Центр, він, зрештою, став підконтрольною Партії регіонів «тушкою» в обласній раді. І що ще однією платою за «правильну» позицію в облраді стала посада проректора при нинішньому «регіональному» ректорі УжНУ...

19 листопада 2013р.

Теги: стоматполіклініка, Ледида, Переста

Коментарі

САША 2013-11-29 / 22:25:54
Переста добре не закінчить... такі здихають не своєю смертю....

Vlad 2013-11-26 / 23:05:39
З повагою ставлюся до роботи редакції - молодці! факти підібрані і усе проаналізовано. На жаль, навіть це не впливає на систему в Україні...

777 2013-11-23 / 08:01:16
Самое интересное, что на площадку привезли палеты с кирпичом и начали какие то работы на крыше поликлиники. подозреваю, что её начнут достраивать. И не факт что в результате это останется поликлиникой, а не очередным торговым центром..

до nata 2013-11-22 / 06:59:41 2013-11-22 / 07:17:52
Висновок про недосяжність лікування в майьутньому приватному стоматолог.центрі на Минайській випливає з переліку засновників цієї клініки.Для них головне буде не приваблива для хворого ціна та якість лікування,а власна, ніколи і нічим незупинна, мета наживи.Гроші,гроші і ще раз гроші і більше нічого,ось основний девіз таких засновників-власників.Це Переста добре засвоїв будучи лікарам-практиком.Щодо іншого засновника,то подивіться,що влаштував,набудував губернатор біля цвинтара на Барвінкоші.За які гроші???Що працював на уранових шахтах,чи був на заробітках на нафтових вишках в Норвегії?Звідки такі прибутки,коли маса дипломованої молоді побирається за куском хліба?Ганьба таким урядникам!

ужгород 2013-11-22 / 07:15:58
Спеціально доводили до "допотопного" стану, щоби вкрасти за безцінь.

nata 2013-11-22 / 06:59:41
Про що ви говорите!!! Коли це стоматполіклініка по вулиці Минайській була безкоштовно. Минулої зими лікувала зуба, витратила 400 грн. на пломбування. Зауважте - це обласна державна поліклініка. Минулого тижня лікувала зуба в приватній клініці " ORAL - B" заплатила 320грн. При чому що в приватній клініці з новітніми технологіями лікують дишевше ніж у державній по вулиці Минайській. Заходиш в кабінет а там допотопні крісла , стомат машини поклеєні скотчем. І ще в тій клініці 10 років тому в кожному кабінеті працювали приватні стоматологи. Так що тут вже давно не йде мова про державне.

СТЬОПА 2013-11-21 / 12:14:17
Як ись ме си постелили, так мусиме ся й успати. А спати мусиме, бо спиме від правіків. То є наша доля.

Закарпатець 2013-11-21 / 10:19:15
Той стоматологічний центр буде лікувати хіба що іноземців,ужгородцям лікування там буде не по кишені.Вже сьогодні пломбування одного зуба для малолітнього школяра у приватного стоматолога коштує більше 400 грн.Місцева влада,читай здирники-олігархи,що видерли з бюджету все що могли і навіть більше,обломаються швидко.Ужгород не Київ,неофіційно безробітних кожен другий а можливо і більше .То хто масово буде відвідувати новий стомат.центр.і щедро оплачувати послуги закарпатських зуболікарів?При шаленій вартості електрики,води,обладнання,матеріалів він швидко захиріє і стане хіба що розплідником гепатиту та інших інфекційних хвороб.Ужгородці будьте пильними до свого дуже дорого в наш час здоровя!

аноніму Максу 2013-11-21 / 06:25:15
"Шніцер - мужик нормальний" - сказав, ВЗЯВ, зробив. Ментальність по-МАКСимальному...

Макс 2013-11-20 / 21:10:05
Схоже, що цьому аноніму Шніцер добряче яйця десь прищемив. Якщо такий обізнаий в тарифах і "хто де кому і скільки", то йди і скажи про це відкрито всім журналістам. Наприклад у того ж О.Д. в прес-центрі. А то тявкати про кілобакси капусти вдома, як старий імпотент за монітором компьютера багато хоробрості не треба. Слабо? Чи за посаду боїшся?
А Шніцер - мужик нормальний. Якщо сказав - то зробить. Я його ще як хірурга пам"ятаю, без усіляких регалій...

читачові 2013-11-20 / 20:56:37
Від Ваших "торанто-толерантно" Шніцерові смішно, і буде це тендітне створіння і надалі брати 15кг капусти за посаду хірурга у ЦРЛ.

читач 2013-11-20 / 20:36:00
Вибачаюсь за "терантно" - слід читати "толерантно"

Читач 2013-11-20 / 20:33:09
Шановний адміне, будь-ласка, поважайте читачів і за можливості, перечитуйте коментарі. Розумію, що деяким неадекватним особам статура Шніцера навіює агресівні настрої, але ж це не привід переходити на особисті образи. Врешті-решт,терантно вести дискусію - одна з особливостей за які я щиро поважаю Ваш сайт.
Не треба наслідувати Репортера...

До мукачівця 2013-11-20 / 20:31:08
Нє, челяднику, не маєте Ви правду, бо пукуйний старий Переста, прощений най буде, би ся гордив своїм покидьком синком, котрий достойно продовжує його мутні справи-дєлішки. Як і старий лиже власти ушиткі можні і неможніі місця, готовий каждого і у любу минуту кинути. Заради грошей та посади пуде на ушитко... Старий оптом товар із "Мрії" лівачив і на получені гроші накупив малому море дипломув, бо дурня виучити а й за гроші тяжко. Той тепера при посаді і імився удбивати вложені у нього гроші. Кинув Балогу, котрий дав старт його кар"єрі, уд котрого получив факультет і депутатство... Прийде нужна хвиля і Лидиду з його ПР кине, а Федя Ващук най позирать за ним добре, бо нигди не знаєш, што мож чекати од нього завтра. Єдне, што тішить, Юрку, се те, што жизнь коротка, тим бульше при поганій наследственності, утямив?

Обізнаному 2013-11-20 / 19:48:41
Шановний, не будьте наївним, у цьому бізнесі товстий і ненажерливий ПРойдисвіт Шніцер також в долі. Він просто не бажає світитись, але свою щомісячну мзду буде отримувати. А Ви "ніякий Шніцер їм не указ"... він просто має свій інтерес, як в кожній лікарні, диспансері (особливо у кардіологічному), поліклініці, приватній клініці чи кабінеті. От так, обізнано-необізнаний!

земляк 2013-11-20 / 19:42:31
Дивні, земляки, однак!

Приїздиш в Ужгород - блатняк: "Золота Гора" - Ледиди, басейн - Ратушняка, церква - Сидора...
І все "чесно"!

Далі - аналогічно...
Заходиш в мукачівський банк - кругом... Балоги!

У Сваляві - Кеменяші...

Вопити до влади марно та й незрозуміло: до якої!

Кликати на "допомогу" прокурорів чи пак суддів – пусте, бо останні самі зайняті дерибаном країни!

Волати до попів-сепаратистів, значить - остаточно знащити країну та впасти у власних очах!

Однак, давайте подивимось: що зробив, наприклад - місцевий "підприємець" із тим, що... нахапав?

Один, "спромігся" на ремонт басейну, перехрестивши його на "аква-парк" (геть закинувши "ідею" виробництва "першого українського джипу").

Другий, ріже та здає на металобрухт залишки Свалявського лісохімкомбінату, поперемінно балотуючись (від "опозиції") до парламенту України...

Третій, розбарвив усе Закарпаття та викручує руки, кому тільки можна (районо, бюджету, медикам), щоб неодмінно придбавали продукти харчування (з простроченим терміном споживання)... у нього! Аналогічно й – із іванівською цеглою!

Інший, розселяючи та забавляючи гостей біля міського кладовища - збирає чиновницьку челядь копати площу Народну, сприяючи перепілочним "бізнесменам".

Останній кличе на сповідь та з амвону закликає до покори... по-суті - провладним політикам, тобто партії регіонів та комуністам!

А що ми?
Ну, як завжди: ходимо на роботу, а вони роблять вид що платять (бо, якби ми робили - вони б мусіли пратити)!
Наші діти роблять вид, що вчаться, а вчителі/викладачі, роблять від, що вчать (бо якби наші діти вчились, то не мили б туалети по закордонах та не розбудовували б Россію)!
Лікарі роблять вид, що - лікують, політики, що - правлять, чиновники, що - керують, попи, що тримають черяника у покорі до Бога...

Прости нас, Боже, за таке наше життя! Бо іншого - не знаємо (та й не хочемо знати)!

Обізнаний 2013-11-20 / 19:13:25
Погорєлов та К зробили свою справу... Але рішення приймали ДЕПУТАТИ, яких ми всі обирали. І майно міське! В свій час журналісти багато про це писали та знімали матеріалів, але... Якщо п.Ледида з ментом Русиним та зубником Перестою вирішили "замутити" бізнес, то ніякий Шніцер їм не указ. Там вже такі бабки крутяться... Лікарі можуть звертатися... Але треба було це робити під час сесії на який вирішувалось питання, а не сидіти тихенько по закутках.
Але наскільки, я знаю жодного лікаря не було звільнено в всі й понині працюють по різних закладах.

Никита Ничипорук 2013-11-20 / 18:39:27
Ноги в таз, залить цементом и в море.

Ужгородець 2013-11-20 / 18:04:57
А як тепер Шніцеру дивитись в обличчя лікарям, які зверталися до нього, як до головного медика області допомогти зберегти поліклініку. А він вже тоді знав, для кого ця поліклініка і робив вигляд, що це справа мерії. А тут, раптом, все всплило. А Ледида - той ще достойний регіонал, який заплямував цією оборудкою свою репутацію і показав своє справжнє обличчя.

ДЕМОКРАТ 2013-11-20 / 17:31:22
СКОРО 2017 рік !!! СТО РІЧЧЯ РЕВОЛЮЦІЇ. БУРЖУЇ, ВАМ ХАНА!!!

НОВИНИ: Соціо

13:07
Лобіст забудови Свидовця Москаль оприлюднив звернення двох сільрад на підтримку курортного проекту олігарха Коломойського
01:43
/ 4
Москаль не виконав жодної з 3-х обіцянок щодо ремонту місцевих доріг – "Слово і діло"
20:37
/ 1
ФОТОФАКТ. В Ужгороді продовжується знищення будинку з архітектурного комплексу, який планують подати до Списку світової спадщини ЮНЕСКО
14:03
Закарпатці вшанували пам’ять жертв політичних репресій
13:52
/ 1
На Ужгородщині відкрили меморіал полеглим за Україну та статую Богородиці, присвячену матерям
13:42
/ 5
Керівництво Рахівщини говорить про незадовільну управлінську роботу у Карпатському біосферному заповіднику
13:13
/ 1
Масштабний "Фестиваль спорту та здоров'я" знову відбудеться у Виноградові
09:13
Відбулося чергове засідання сесії Хустської районної ради
04:38
У Мукачеві відбулася посвята юнацького знамена підготовчого куреня Пласту ім. Олександра Блистіва
04:27
Закарпатцю, що зазнав переслідувань за правозахисну діяльність, призначено довічну державну іменну стипендію
03:29
/ 5
На Тячівщині підприємці обурилися результатами операції СБУ з виявлення незаконних схем продажу деревини
03:06
На Закарпатті експерти "пілотно" вивчали можливість співпраці між медиками та громадою
17:58
Жадан в Ужгороді прочитав вірші з майбутньої книги та задекорував екоторбу
17:49
В Ужгороді вже цвіте найдовша в Європі липова алея
17:44
Міжнародний день музеїв в Ужгороді відзначають піснями, танцями та народними гуляннями
17:39
"Олімпійський день" відбувся в Ужгороді
17:29
В Ужгороді вже дегустують "Сонячний напій"
10:47
/ 7
На Міжгірщині назріває селянський бунти проти джиперів – НПП "Синевир"
10:18
/ 1
Лише трохи більше 6% закарпатців уже обрали собі своїх лікарів
10:10
У неділю на Закарпатті на знак пам'яті жертв політичних репресій обмежать розважальні заходи
09:52
Закарпатський обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою носитиме ім'я Героїв Красного поля
09:11
"Міс УжНУ-2018" обиратимуть 23 травня
04:14
/ 2
Держінспектор митного посту "Солотвино" після звільнення купила будинок у Чехії
04:07
/ 1
"Кіборг" Миньо: Прийдуть люди, які захищали свою країну, і буде трибунал над мародерами
03:20
Відвідувачів нацпарку "Зачарований край" просять не чіпати встановлені фотопастки
» Всі новини