Директор видавничого проекту Володимир Мерцин розповів про деталі створення третього випуску довідника, який є завершальною частиною цілісного тритомника.
Презентований проект є одним із 27 регіональних проектів, що реалізуються Українським видавничим консорціумом (директор В. Болгов). Основна мета таких видань — показати багатостороннє життя регіонів, їх досягнення та перспективи на загальнодержавному рівні.
У 2004-2007 рр. видано три випуски міжнародного довідково-біографічного видання «Закарпаття. Хто є хто». Головна мета проекту, за словами В. Мерцина, — представити ділову, культурну та наукову еліту Закарпаття, надати цікаву інформацію про чарівний край, надзвичайно багатий історичними і культурними традиціями.
Копітка праця багатьох науковців, істориків над підготовкою матеріалів для видавничого проекту дали можливість створити цілісну картину багатогранного життя Закарпаття, його минулого, сьогодення та перспектив розвитку.
Другий випуск книги було присвячено 60-річчю возз’єднання Закарпаття з Україною. Оскільки у Закарпатті проживають численні національні громади, то й ця тема була в центрі уваги проекту, автори намагалися розкрити її якнайоб’єктивніше.
«Ми намагались якнайповніше розповісти про видатних історичних особистостей та відомих людей сьогодення краю, його уродженців, які є гордістю не тільки Закарпаття, а й усієї України. — стверджує Володимир Мерцин. — Деяких із них доля закинула в чужі краї, проте й там вони не загубилися, досягли успіху. Конкретним результатом нашої роботи стало поновлення та посилення зв’язків між закарпатцями як на теренах рідної Батьківщини, так і поза її межами».
Видавці вважають видання особливо цінним для стратегічних інвесторів, для яких, крім економічної складової, важливі науковий, інтелектуальний та людський потенціал регіону, його історія, традиції, інтеграційні можливості, культура та духовність.
У засіданні також взяв участь директор Закарпатської філії страхової компанії «Дженералі Гарант» Віктор Матяшовський, який розмістив у виданні цікаве дослідження історії страхової справи на Закарпатті. За його спостереженнями, у 30-ті роки страхування більш органічно входило у життя нашого краю, аніж сьогодні. Разом з колегами В. Матяшовський віднайшли цікаві приклади страхових полісів недалекого минулого — у фрмі металевої таблички з інвентарномером безпосередньо на стіні застрахованого будинку.
«Заплановану нами роботу по проекту «Закарпаття. Хто є хто» виконано, але край живе і розвивається, здобувають загальнодержавне та й міжнародне визнання підприємства та особистості, тому завжди актуальною й цікавою буде розповідь про головне багатство — людей, творців сучасної історії», — підсумував В. Мерцин.
Гість також повідомив про плани «Українського видавничого консорціуму» видати масштабний збірник «Міста і села України».
Ужгородський прес-клуб
01 серпня 2007р.
Теги: