Попри очевидну тенденційність нинішнього, як іпопереднього, сюжету, в ньому чітко видно суть, яку намагалася викривити прес-служба О.Ледиди. Нещодавно, за наслідками зустрічі в Закарпатській ОДА, вона розповсюдила інформацію про, начебто, безапеляційну підтримку ініціативи "губернатора" колишніми очільниками обласного центру Закарпаття, зокрема Емілом Ландовським і Степаном Сембером. Насправді ж, як бачимо із сюжету, обидва екс-мери Ужгорода дотримуються тієї ж, що і активісти на площі Народній, думки: затіювати реконструкцію, не порадившись із фахівцями і городянами, не правильно.
Власне, цього ж домагається і культурна громадськість міста, яка не проти певних робіт на площі, і загалом не проти фонтанів і лавиць в інших місцях Ужгорода, однак майже одностайно - голосами архітекторів, митців, істориків - закликала О.Ледиду не проштовхувати проект Володимира Павлея, який який буквально нищить комплексну забудову історичного мікрорайону Галагов. При цьому пропонувалися навіть ряд альтернатив владному проекту, які, до того ж, є вкількакрат дешевшими від того, що планують зробити на Народній.
З трьох опитаних журналістом "Тиси-1" безапеляційно за реконструкцію у "губернаторському" варіанті виступив тільки чинний міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов, який так і не піднявся від спадкового комунального сприйняття Ужгорода до його усвідомлення як міста з минулим і майбутнім, історичний дух якого творять передусім архітектурні об'єкти, створені попередніми поколіннями мешканців.
Що показово, волю громади, що проявляється нині на площі Народній в Ужгороді, В.Погорєлов назвав псевдодемократією. Бо "демократією", слід так розуміти, вважає те, що відбувалося в споруді Ужгородсьої міськради минулої неділі, коли бандити Адилова спільно з міліцією не пропускали в приміщення і застосовували силу щодо простих громадян і журналістів.
youtube 2013-10-01 / 22:27:07
– Відомо, що архітектурний стиль Ужгорода складається з надбання декількох епох. Які особливості архітектури нашого міста, на Вашу думку, варті найбільшої уваги та зусиль по їх збереженню?
– Мені здається, що історична архітектура, незалежно від епохи, у яку вона була створена, потребує захисту і збереження. Що стосується особливостей Ужгорода – це надзвичайно багата спадщина саме чеської архітектури часів Чеської буржуазної республіки. Мається на увазі, так званий "чеський кубізм", "функціоналізм". Це квартал "Рафанда", взагалі весь мікрорайон "Галагов", будинок Сойму (на даний час – обласна рада). Мені здається, нема інших міст в Україні, які можуть похвалитись саме таким архітектурним надбанням, які мали б настільки велику спадщину саме цієї архітектури. Взагалі, "празький кубізм" – це стиль, який притаманний тільки невеличкому відрізку часу, він зберігся виключно в Чехії, але не у багатьох містах. Тому нам справді варто докласти зусиль, щоб зберегти цю спадщину. В цьому плані Ужгород – унікальне місто України.
http://zakarpattya.net.ua/News/78411-Oleksandr-Sheba:-Nam-vdalos-zupynyty-bahato-zabudov-iaki-b-zminyly-arkhitekturne-oblychchia-Uzhhoroda-na-hirshe
25 січня 2011р