Москва активізувала свої дипломатичні зусилля для повернення багатого нафтою і газом Азербайджану на свою орбіту: президент Росії Володимир Путін намагається відновити вплив Кремля в колишніх радянських республіках. Однак його візит до Азербайджану в серпні приніс мало результатів, розвіявши надії Москви те, щоб кинути виклик домінуючим тут західним енергетичним гігантам, повідомляє Reuters.
Раніше цього року азербайджанська держкомпанія ДНКАР і її партнери, включаючи BP і Statoil, вибрали Трансадріатичний трубопровід для потенційних поставок газу до Європи, що стало ударом по прагненню Росії посилити контроль за транзитними шляхами.
ДНКАР повідомила в четвер, що покупцями азербайджанського газу з другої фази освоєння каспійського родовища Шах Деніз -2 стануть Shell, Bulgargas, Gas Natural Fenosa, грецька DEPA, німецька E.ON, французька GDF Suez, італійські Hera Trading і Enel і швейцарська AXPO.
"Це революційний контракт , оскільки він дає гарантії поставок до Європи з нового ресурсного регіону на десятиліття вперед , на умовах , відповідних європейським ринковим умовам ", - сказав глава E.ON Global Commodities SE Крістофер Дельбрюк, якого цитує заяву компанії. Він додав, що контракт E.ON з ДНКАР розрахований на 25 років і передбачає імпорт 40 мільярдів кубометрів газу.
Європейські імпортери намагаються відшукати альтернативу російському "Газпрому", чиї контракти прив'язані до ціни на нафту, що, як правило, робить його продукцію дорожчою, ніж при закупівлях за спотовими цінами.