Заступник голови ФПУ Сергій Костів заявив на прес-конференції у четвер, 26 липня, що Фонд держмайна і ряд міністерств розгорнули кампанію, кінцевою метою якої є безоплатне вилучення майна Федерації профспілок та її членських організацій у власність держави з майбутньою його приватизацією „в інтересах кланових груп”.
Перший етап цієї кампанії, за його словами, розпочався уже давно і яскраво проявився у прийнятті Закону Про мораторій на відчуження майна, що перебуває у володінні Федерації профспілок від 22 лютого 2007 року, який передбачає здійснення інвентаризації майна ФПУ для визначення державної частки у ньому.
Фонд держмайна, нібито керуючись цим законом, утворив регіональні комісії, яким, однак, доручив провести суцільну інвентаризацію майна ФПУ як державної власності, розповів Костів. Він підкреслив, що попередні заяви ФДМУ, нібито Федерація профспілок гальмує проведення інвентаризації, не відповідають дійсності, бо насправді ФПУ здійснила всі заходи для забезпечення виконання закону про мораторій, однак наполягає, щоб ця інвентаризація проводилась без порушень норм законодавства щодо захисту майнових прав профспілок.
Костів повідомив, що на сьогодні з боку Фонду держмайна спостерігаються спроби захопити не лише санаторії та інші об’єкти, які належать ФПУ, але й офісні приміщення членських організацій в областях. Зокрема, подібні факти були зафіксовані у Дніпропетровську, Луганську, Сумах, Ужгороді, Одесі.
Другим етапом кампанії із захоплення майна ФПУ Костів назвав схвалений Мінекономіки, ФДМУ, Мінфіном і Мін’юстом законопроект „Про правовий режим майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу РСР”. На цьому етапі, вважає заступник голови Федерації профспілок, влада збирається провести вилучення майна ФПУ.
„Проект Закону містить норми та положення, що мають політичний, а не правовий характер. Оголошуючи майно громадських організацій колишньої Української РСР державною власністю в цьому спеціальному законі, норми якого суперечать цивільному законодавству про власність, автори законопроекту фактично пропонують провести його націоналізацію, повторюючи традиції колишніх тоталітарних режимів”, — заявив Костів
На його думку, влада прагне відібрати майно профспілок, щоб мати змогу поповнити бюджет за рахунок його відчуження. Крім того, думає він, санаторії на узбережжях морів цікаві владоможцям з точки зору земельних ділянок, які вони займають.
Костів заявив, що ФПУ має намір активізувати свої дії, а також дії членських організацій для захисту своїх прав. Зокрема, вони планують проводити пікети і масові акції протесту. Об’єктами пікетів обрано Верховну Раду, Фонд держмайна і Кабмін.
"proUA"
27 липня 2007р.
Теги: