По завершенні Літургії всі присутні пішли на подвір’я місцевого будинку культури, де вже було розгорнутий «концертний зал» під відкритим небом, на сцені котрого ангел з сурмою звіщав усім гостям гасло фестивалю «Ідіть , і навчайте всі народи!»
Після кількох вступних слів ведучих й представлення членів жюрі розпочались виступи учасників. Вони були різноманітні - серйозні та веселі, короткі та довгі. Учасники дійства у своєму виступі акцентували на увагу на вокал, музичний супрвід, на акторську майстерність та духовне наповнення номеру. Але спільним для усіх учасників було те, що вони прославляли Бога.
Концертна програма тривала близько двох годин. У час передобідньої паузи гості свята мали можливість замислитись над побаченимим та почутими виступами. Хтось обговорював номери з друзями, знайомими, а хтось брав участь у різних іграх та конкурсах.
У другій половині дня у місцевій школі,перед наступною частиною конкурсної програми учасники набирались сил і готувались до виступів. Також того дня гості празника побували у селищі, спілкувалися на духовні теми з присутнім духовенством , а хто був втомлений від «пекучого» літнього сонця - знаходив собі затишний куточок для відпочинку.
Друга частина конкурсного дня була не менш цікавою. Вона радувала своєю «різнобарвністю». Наприкінці концерту оголошення ведучих про те, що буде останній завершальний виступ учасників та пролунає заключна пісня сімнадцятого Єпархіального фестивалю духовної пісні, гостей свята засмутило. Адже усі розуміли, що наступний такий чудовий захід відбудеться аж через рік.
Конкурсна програма вечора завершилась гучними оплесками та скандуваннями "Молодці!".
Далі учасників фестивалю запросили до Середнянського замку тамплієрів, який ще з сімнадцятого століття є головною окрасою селища. На галявині перед замком традиційно всіх частували бограчем та картоплею. Коли закінчувався святковий день, а на небі засяяли перші вечірні зорі, почались танці й дискотека , які й стали фєричним закінченням без перебільшення неймовірного й вдалого дня.
Сергій Бондаренко