Прокурором Рівненської області підтримано державне обвинувачення у суді стосовно 24-річного мешканця Закарпатської області, який скоїв навмисне вбивство трьох осіб на Рівненщині. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Рівненської області.
Кримінальне провадження було зареєстровано за п.п.1,6 ч.2 ст.115, ч.4 ст.187 КК України (умисне вбивство двох або більше осіб з корисливих мотивів та розбій). Розгляд резонансної справи вперше в області відбувся за участі присяжних відповідно до положень нового Кримінального процесуального кодексу України.
Досудове слідство встановило, що вказаний громадянин 9 березня 2013 року у селі Рокитне Рокитнівського району вчинив розбійний напад з проникненням у приватне помешкання і заподіяв численні тяжкі тілесні ушкодження господарям: 78-річному Василю, його 73-річній дружині Варварі та їх 44-річній доньці Вірі, від яких останні померли на місці. Загиблі виявилися родичами співмешканки обвинуваченого: її матір’ю, бабусею та дідусем. Потрійне вбивство чоловік скоїв під час розбійного нападу — з місця злочину він викрав близько 12 тисяч гривень, після чого втік на Закарпаття, де був затриманий правоохоронцями.
У ході судового розгляду вину обвинуваченого було доведено повністю: беззаперечними доказами послугували вилучені вкрадені гроші, знаряддя вбивства, покази свідків та результати експертиз.
— Під час судових засідань підсудний визнав свою вину та розкаявся. Однак, зважаючи на жорстокість та зухвалість вчиненого злочину, я орієнтував суд призначити йому покарання у виді довічного позбавлення волі. Таку позицію підтримали присяжні засідателі, — розповів прокурор області Василь Присяжнюк. — Відтак вироком Рокитнівського районного суду від 27.06.13 вказану особу визнано винною у вчиненні вбивства і розбійного нападу та призначено покарання у виді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна.
Вирок суду не набрав законної сили, учасники судового процесу мають право його оскаржити в апеляційному порядку в передбачений законодавством строк.
Довідково: Суд присяжних — форма здійснення державної влади, зокрема судової, безпосередньо громадянами шляхом їх участі у відправленні правосуддя. Як самостійний соціально-політичній інститут складається з окремої колегії присяжних засідателів та професійного судді чи суддів. Розгляд кримінального провадження судом присяжних можливе, коли за законом передбачене покарання у виді довічного позбавлення волі обвинуваченого, якщо під час підготовчого судового засідання про це ним заявлене клопотання. Присяжними визнаються громадяни України, які у випадках, передбачених процесуальним законом, залучаються до здійснення правосуддя, забезпечуючи згідно з Конституцією України безпосередню участь народу у здійсненні правосуддя (ст.63 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»).