Як розповів головний архітектор Берегова Іван Івановчик, у місті розташовані три об’єкти зодчества державного значення: римо-католицький костьол у Берегові, «графський двір» князя Габора Бетлена, костьол у Чопівці.
А місцевого значення пам’яток є аж 15, серед них школи № 4 і 5, гімназія, міська лазня, готель «Золота пава», обласний архів, угорський педінститут, будівля винзаводу та ін. До того ж, ще є об’єкти у списку таких, що пропонують віднести до пам’яток архітектури. Так, наприклад, у перспективі до переліку архітектурних об’єктів загальнодержавного значення можуть бути віднесені комплекси площ Героїв та Ракоці.
Ідея ж створення пам’ятника Тарасові Шевченку, розказує Іван Івановчик, виникла у травні цього року. Для цього було підготовлено проект рішення на сесії міської ради і далі були проведені громадські слухання. Останнім «паперовим» кроком буде затвердження відповідного протоколу з будівництва шевченківського пам’ятника на сесії мерії.
Пам’ятник Шевченку планують спорудити за рахунок добровільних пожертв усіх небайдужих громадян. Для цього створили громадське об’єднання «Кобзар», куди й надходитимуть благодійні грошові внески. Такі кошти матимуть відповідний облік і використовуватимуться за цільовим призначенням.
Автором пам’ятника стане відомий закарпатський скульптор Василь Олашин. Митець вже розробив декілька варіантів скульптури. Скоріш за все в Берегові Шевченко постане з бронзи зі застосуванням граніту. Разом з пам’ятником планується й облаштувати скверик біля ЗОШ № 5, де, власне, і буде розміщено твір мистецтва. Сам пам’ятник коштуватиме близько
Загалом, у світі встановлено понад