Олександр Сухан - член збірної команди України з зимових видів спорту серед інвалідів із ураженням УОРА, учасник VІІІ зимових Паралімпійських ігор (2002 рік) в американському місті Солт-Лейк-Сіті (зайняв два восьмі місця на короткій та середній дистанціях ( 5 км. та 10 км.).
Майстер спорту СРСР. Його прізвище занесено до книги рекордів Гіннеса (1993 р.).
У 1983 році після важкої травми хребта був паралізований, але не дивлячись на суворий вирок лікарів почав займатися інвалідним спортом. У 1988 році на І-их Всесоюзних змаганнях у гонках на інвалідних візках виборов свої перші дві бронзові нагороди.
Весною 1991 році взяв участь в супермарафоні на інвалідних візках за маршрутом Москва—Київ—Кривий Ріг. Після завершення марафону в Москві на аеродромі "Тушино" вперше в історії інвалідного спорту колишнього Союзу він стрибнув із парашутом. Цього ж року став чемпіоном Європи з марафону і був запрошений на чемпіонат світу, який відбувся у Японії.
У 1992 році взяв участь у трансросійському супермарафоні за маршрутом Владивосток—Санкт-Петербург. Після його успішного завершення у Кремлі Президент Росії Б. Єльцин вручив закарпатцю орден "За личное мужество". А через два роки О. Сухану, котрий брав участь у супермарафоні країнами колишнього СРСР, Б. Єльцин вручив орден "За мужество".
У 1995 році О. Сухана було нагороджено орденом "Почесна Відзнака Президента України".
1995-2000 р. — був кілька разів чемпіоном України з легкої атлетики. П'ятиразовий переможець Всеукраїнських літніх спортивних ігор у гонках на візках.
У 2000 році заснував благодійний фонд "Суспільство для всіх". Цього ж року фондом разом із ЗОЦФКС був організований супермарафон на інвалідних візках за маршрутом: Ужгород-Мукачево-Рахів із підняттям на найвищу гору Карпат Говерлу.
У 2001 році Олександр був удостоєний ордена "За мужність" ІІ ступеня.
У 2002 році став лауреатом конкурсу "Кращий закарпатець 2001 р." в номінації "За вагомий внесок у розвиток "Закарпаття". Цього ж року був удостоєний медалі "За працю та звитягу".
З 2003 року працює за контрактом в збірній команді України на посаді спортсмена-інструктора з лижних гонок серед інвалідів з УОРА.
У 2004 році взяв участь у марафоні на інвалідних візках за маршрутом: Великий Березний – Перечин – Ужгород – Мукачево – Берегово – Виноградово – Хуст – Тячів – Рахів – Ясіня.
Олександр Сухан – майстер спорту СРСР. Член збірної команди України з зимових видів спорту серед інвалідів із ураженням УОРА, учасник VІІІ зимових Паралімпійських ігор (2002 рік) в американському місті Солт-Лейк-Сіті (зайняв два восьмі місця на короткій та середній дистанціях ( 5 км. та 10 км.).
Його прізвище занесено до книги рекордів Гіннеса (1993 р.).
Олександр Сухан — депутат Закарпатської обласної ради від партії Єдиний Центр.
Олеся 2013-05-13 / 23:44:26
Рада за Сашу! Познайомилася із ним ще на початку 90-х! Добре знаю його історію. І знаю як він несамовито долав труднощі. Він не лише продемонстрував неможливе, але і довів що людина може дуже багато. Сила волі плюс характер! Сам щодня долаючи труднощі, став прикладом для багатьох не лише для тих, що мають обмежені можливості, але і для багатьох тих, які вважаються здоровими. Добрий, відкритий, мудрий. Можна навести ще багато епітетів! Я пишаюся, що колись мала можливість із ним познайомитися! Хай щастить Сашкові! Він герой!
Катерина 2013-05-13 / 21:01:24
Такі люди, як Сашко Сухан - це людина-легенда! Він довів своїм життєвим прикладом, як можна людям з фізичними вадами та обмеженими можливостями знайти своє місце у соціумі,у суспільстві, бути потрібним та допомагати таким же як він, а найголовніше допомагає молодим інвалідам не впадати у відчай, вірити в майбутнє,бути оптимістом і приносити суспільству користь
Сашко Сухан -це приклад для наслідування! Це насправді герої, яких просто не помічають, але які роблять милосердні та конкретні справи.
Щасти тобі Сашко!