У Виноградові відбулася виставка графіки молодих художниць (ФОТО)

Напередодні Великодня у Виноградові, в кафе «Гелена», відбулося відкриття виставки графіки молодих талановитих художниць – уродженки Виноградівщини Альони Мар’ян-Стасюк та її подруги по пензлю Марії Ковач-Довганич із Хуста.

У Виноградові відбулася виставка графіки молодих художниць (ФОТО)

 

Свої творчі досягнення (загалом 45 робіт) виноградівським шанувальникам мистецтва презентували випускниці Закарпатського художнього інституту ім. Ерделі, які облюбували собі графіку не тільки як фаховий напрям, але і як спосіб вираження свого світобачення. До слова, у більш розширеному складі ця виставка дебютувала з 26 березня по 9 квітня в Ужгороді в Закарпатському музеї архітектури і побуту та отримала схвальні відгуки як у засобах масової інформації, так і в професійних мистецьких колах.

З творчістю молодих мисткинь поціновувачів мистецтва, присутніх на відкритті виставки, познайомила головний спеціаліст відділу культури РДА Олеся Нагірна. Головні акценти, притаманні їм,  – виразний художній почерк та майстерність у графіці, власне, відзначали всі, хто ділилися в той день враженнями від картин. Уже перший дотик до творчості художниць проникав у саме серце переплетенням думок, ідей та образів, втілених на графічних полотнах.

Ці роботи як витвір людської уяви – це не просто кілька мазків живописця – це значно об’ємніша праця, гідна поваги і визнання. На цьому, зокрема, наголошував, вітаючи мисткинь із відкриттям виставки, начальник відділу культури РДА Василь Югас, який підкреслив своєрідність їхнього стилю та філософське значення образів, що спонукають мислити, споглядати світ крізь призму їх світобачення.

Своїми враженнями та інтерпретаціями робіт молодих художниць поділилася керівник літературно-мистецького об’єднання «Диво моє калинове» районного центру позашкільної роботи з учнівською молоддю Марія Селехман. Звертаючись до господинь виставки, сказала: «Дякуємо вам, дівчата, за глибину ваших думок, вкладених у картини, за те, що на порозі Пасхальних свят ви розбудили й наші, приспані буденними турботами душі».

Ще багато-багато теплих слів, відгуків та побажань лунало того дня на адресу Альони та Марії. А подруги, в свою чергу, щиро дякували шанувальникам мистецтва, колегам, рідним та близьким, які підтримують їх у творчості. Їхня перша у Виноградові виставка засвідчила про вагомий і багатий творчий доробок, кожна з картин якого просто-таки дихає одухотворенням.

Як виявилося, створювати такі графічні роботи дівчата почали зі студентських років і ось уже 6-7 років працюють на цьому поприщі. Відвідування виставок надихало на творчість, і молоді художниці й самі стали брати участь у них. Альона Мар’ян-Стасюк пробувала себе і в живописі, у вітражах, у писанкарстві, але душа більше зріднилася з графікою – хата вже вся заповнена нею (на виставці експонується тільки дещиця творчого доробку).

До слова, мисткині зв’язані міцними вузами – вони були однокурсницями, в студентські роки мешкали разом, хрестили одна в одної дітей і є першими поціновувачами та критиками картин. Наша землячка родом із Підвиноградова, наразі разом із сім’єю проживає в місті, працює директором Широківської дитячої школи мистецтв. Художниця обрала для своїх картин техніку графіки через її лаконічність та точність.

Подруги по пензлю зізналися, що виношують ще великі-великі творчі плани та задуми.

 

Ганна Кобаль, "Новини Виноградівщини"

10 травня 2013р.

Теги: графіка

Коментарі

Н.Д.Гайдур 2013-05-10 / 21:48:08
Молодці дівчата. Роботи гарні,достойні уваги й високої оцінки Особливо сподобались картини Марії Ковач-Довганич.Чекаємо на виставку у Хусті

НОВИНИ: Культура

05:09
У коледжі мистецтв ім.А.Ерделі провели конкурс дитячого малюнку
17:34
/ 1
В Ужгороді відбудеться "вуличний" поетичний марафон
20:11
До Дня Валентина в Ужгороді відбудеться романтичний вечір "Любов в опері"
03:44
/ 2
Кошиці, Пряшів і Михайлівці
11:06
У Румунії вийшла книжка про князя Корятовича
18:00
В Ужгородському замку "камерно" виставили "Художню спадщину Імре Ревеса на Закарпатті"
17:48
/ 2
"Жадан і Собаки" відвідають Ужгород і Мукачево в межах Благодійного зимового туру
20:28
/ 9
Дмитро Кешеля презентує у Мукачеві свій новий роман "Доживемо до зеленої травички"
22:04
В Ужгороді відбудеться виставка живописця Сергія Глущука
19:05
У п'ятницю відбудеться Різдвяний концерт хору "Кантус" для дітей та батьків
20:32
У Мукачеві презентують книгу "Ми діти преславної України: вибрані етнографічні та історичні праці Анатолія Кралицького"
16:39
Карпатський біосферний заповідник зобов'язали укласти з ОВА охоронний договір для збереження печерної стоянки доби палеоліту
17:41
Ужгородець Олександр Гаврош став лауреатом міжнародної премії імені Пантелеймона Куліша
13:30
/ 2
Закарпатські фотохудожники представили 24-у в цьому році фотовиставку "Українська світлина. 15 кроків" (ФОТО, ВІДЕО)
10:23
До ужгородського скансену повертається свято "Коляди у старому селі"
10:56
В Ужгороді відкрилася традиційна різдвяна виставка закарпатських художників
10:50
В ужгородському скансені відкрилася персональна виставка Ольги Уманець "Тобі, моя Україно"
10:44
В Ужгороді відбудеться виставка новодруків
09:52
У понеділок в Ужгороді презентують закарпатську різдвяну повість Олександра Гавроша
13:48
В Ужгороді відкрилася фотовиставка "Відображення світла"
09:48
Золота анкета життя
00:34
Маріупольський театр в Ужгороді прем'єрно і святково покаже "Листонош святого Миколая"
23:26
/ 1
Художник із Ужгорода Юрій Білей став переможцем Премії Войтека Фалецького у Польщі
18:19
В ужгородському скансені відкрилася виставка закарпатських ліжників
10:03
/ 2
Бджоли, звірі і фольклор
» Всі новини