У Черкасах презентували «Пробудження»закарпатки Лесі Корж

24 квітня у Черкаському художньому музеї відкрилась персональна виставка творів члена Національної Спілки художників України Лесі Корж «Пробудження». Виставка зібрала художників, митців та творчу молодь міста.

У Черкасах презентували «Пробудження»закарпатки Лесі Корж

Корж Леся Богданівна народилась 17 червня 1979 року в м. Хуст Закарпатської області у сім’ї митців. Батько – відомий український скульптор Богдан Корж. Працює в жанрах: скульптурний портрет, медальєрне мистецтво, монументальна скульптура. Мати – заслужений художник України Людмила Корж-Радько. Живописець. Графік.

Середню професійну освіту Леся Корж отримала в Ужгородському коледжі прикладних мистецтв ім. А.Ерделі (1994-1998 роки). В 1998 році вступила до Львівської Національної академії мистецтв, де навчалась на відділі «Художня кераміка». У 2004 році, захистивши  магістерську кваліфікаційну роботу «Педагогічна діяльність М.Бойчука в Київській академії мистецтв (1917-1922 р.р.)» та дипломну роботу декоративну пластику виставкового характеру  «Сліди часу», отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво», здобула кваліфікацію художника кераміки, дослідника, викладача.

Відразу після завершення навчання розпочала педагогічну діяльність в Київському національному університеті технологій та дизайну, на факультеті ринкових, інформаційних та інноваційних технологій (м.Черкаси), де і працювала на посаді старшого викладача з 2004 по 2010 рік. В 2011 році працювала на посаді старшого наукового співробітника в КУ «Обласний художній музей» Черкаської обласної ради.

Активний учасник Всеукраїнських, регіональних та міжнародних художніх виставках, симпозіумах та пленерах з 1996 р. Твори зберігаються в колекціях Національного Музею кераміки в Опішному (Полтавщина), Національного музею-заповідника в с.Буші (Вінничина), музеї ЗАТ «А/Т Глини Донбасу», м. Слов’янськ (Донеччина), Хустській міській картинній галереї (Закарпаття); приватних колекціях України, Словаччини, Польщі, Угорщини, Придністров’я, Канади, Австралії. З 2012 року – член Національної спілки художників України.

З 2006 року прикріплена як здобувач наукового ступеня кандидата мистецтвознавства до Інституту Народознавства Національної Академії наук України (м. Львів). Брала участь у Всеукраїнських та міжнародних науково-практичних міжнародних конференціях та симпозіумах починаючи з 2008 року. Наукові дослідження та статті надруковані у «Віснику Львівської національної академії мистецтв» (за 2008-2013 роки) та «Музейному альманасі» Черкаського обласного художнього музею.

Публікувалася в літературно-художньому журналі «Київ» з статтею «Міра справжності – горщик»  (за 2011. - № 1. - С.185-187.) Автор поетичної збірки «Ладо-день» (видавництво «Воронежская областная типография» Воронеж, Росія, 2012 р.). Вибрані поезії надруковані в Антології творчості закарпатських молодих авторів «Оnline-покоління» (видавництво газети «Старий Замок», м. Ужгород, 2013 р.) 

На виставці «Пробудження» автор вперше на розсуд глядачеві представляє роботи виконані в техніці батик протягом  2010-2013 років. Кожна робота – самостійна сюжетна картина, сповнена особливою інформацією і символами. Центральними темами є дівочі образи, відносини в парі та природа. Стилістика робіт постійно видозмінюється від модернової пластики до автентичних мотивів, від реалістичного трактування до спроби максимальної декоративності зображення, від експресії кольору та форм до площинності та знаковості зображення. Дівочі фігури, спокійні чи в активному русі, постають уособленнями пір року, дня, настрою – відображенням вічно змінної і життєдайної природи. Автор осмислює знайому всім тему кохання в ракурсі пробудження до життя, радості, бажаючи глядачеві подолати тимчасові непорозуміння – заради вищої мети єдності, заради Божої любові. Природа на роботах Лесі Корж – казкова і мінлива, стає гарною основою та можливо десь імпульсом для життя людського суспільства.

 

30 квітня 2013р.

Теги: Корж, виставка, батик

Коментарі

Людмила Загоруйко 2013-05-02 / 21:46:59
Леся, вітаємо!

Наталка 2013-04-30 / 19:17:07
У талановитих батьків і діти-талант

НОВИНИ: Культура

11:08
Закарпатська філармонія запрошує на концерт "Музичне мереживо бароко"
05:09
У коледжі мистецтв ім.А.Ерделі провели конкурс дитячого малюнку
17:34
/ 1
В Ужгороді відбудеться "вуличний" поетичний марафон
20:11
До Дня Валентина в Ужгороді відбудеться романтичний вечір "Любов в опері"
03:44
/ 2
Кошиці, Пряшів і Михайлівці
11:06
У Румунії вийшла книжка про князя Корятовича
18:00
В Ужгородському замку "камерно" виставили "Художню спадщину Імре Ревеса на Закарпатті"
17:48
/ 2
"Жадан і Собаки" відвідають Ужгород і Мукачево в межах Благодійного зимового туру
20:28
/ 9
Дмитро Кешеля презентує у Мукачеві свій новий роман "Доживемо до зеленої травички"
22:04
В Ужгороді відбудеться виставка живописця Сергія Глущука
19:05
У п'ятницю відбудеться Різдвяний концерт хору "Кантус" для дітей та батьків
20:32
У Мукачеві презентують книгу "Ми діти преславної України: вибрані етнографічні та історичні праці Анатолія Кралицького"
16:39
Карпатський біосферний заповідник зобов'язали укласти з ОВА охоронний договір для збереження печерної стоянки доби палеоліту
17:41
Ужгородець Олександр Гаврош став лауреатом міжнародної премії імені Пантелеймона Куліша
13:30
/ 2
Закарпатські фотохудожники представили 24-у в цьому році фотовиставку "Українська світлина. 15 кроків" (ФОТО, ВІДЕО)
10:23
До ужгородського скансену повертається свято "Коляди у старому селі"
10:56
В Ужгороді відкрилася традиційна різдвяна виставка закарпатських художників
10:50
В ужгородському скансені відкрилася персональна виставка Ольги Уманець "Тобі, моя Україно"
10:44
В Ужгороді відбудеться виставка новодруків
09:52
У понеділок в Ужгороді презентують закарпатську різдвяну повість Олександра Гавроша
13:48
В Ужгороді відкрилася фотовиставка "Відображення світла"
09:48
Золота анкета життя
00:34
Маріупольський театр в Ужгороді прем'єрно і святково покаже "Листонош святого Миколая"
23:26
/ 1
Художник із Ужгорода Юрій Білей став переможцем Премії Войтека Фалецького у Польщі
18:19
В ужгородському скансені відкрилася виставка закарпатських ліжників
» Всі новини