«Коли у нас жила африканка, пес… перестав гавкати»,

або Як сім’я з Берегового знімалася у передачі «Міняю жінку»

«Коли у нас жила африканка, пес… перестав гавкати»,

 

Три роки тому закарпатська сім’я Ворошилових брала участь у проекті «Міняю жінку». Таміла з Берегового тиждень жила у Харкові, а в її квартирі – африканка. За умовами контракту раніше не можна було оприлюднювати подробиці передачі. І ось тепер, коли минуло чимало часу, Таміла розповідає, як їй жилося в сім’ї з Уганди, як Аїшу зустріли на Закарпатті – словом, те, що лишилося за кадром.

У Ворошилових з Берегового троє дітей. Таміла – вчитель англійської мови, її чоловік – журналіст. Якось знайома, регіональний кореспондент «1+1», запропонувала цій сім’ї взяти участь у передачі «Міняю жінку», за що платили непоганий гонорар. «Ось це і підкупило, бо в нас був фінансово важкий ремонт», – зізнається Таміла. Та погодившись на участь у проекті, вона й не уявляла, що потрапить до темношкірих.

– Бо на кастингу я попередила, що не хочу жити в сім’ї, де культура чи релігія дуже відрізняються від нашої, а телевізійники це використали, – пояснює. – У Харкові мене вразила не тільки сила-силенна тарганів у квартирі, а й мусульманський календар і те, що несподівано завалила ціла компанія африканців. До того ж, режисер сказала, що маю щодня готувати на всю цю бригаду! Це було шоком, тому вилила все, що накипіло: я йшла на обмін сім’єю, а не племенем, і в цьому бедламі, де їдять з одноразового посуду, жити не буду. Хоча згодом виявилося, що щоденні вечірки – неправда: тоді прийшли такі студенти з університету, з якими Ісак навіть не спілкується. Телевізійники часто провокували мене на конфлікт. Ісак їв хліб з маслом (моя їжа не подобалася), запивав чаєм і грався на комп’ютері. Режисер не раз казала, що він такий лінивий, я ж відповідала: чужого чоловіка на всю Україну виховувати не буду. А ще переказували, що мої діти у захваті від Аїші, а мене вже забули. Я була настільки виснажена і півторарічним хлопчиком, і брудною квартирою, і постійними зйомками, що за тиждень схудла на п’ять кілограмів. Нашу передачу знімали, певно, сьомою у сезоні, а поставили в ефір уже другою. Хоча багато хороших моментів не показали. Наприклад, на вечірці я представила свій регіон: приготувала угорські страви, заспівала пісню угорською. Чи коли у білосніжній піні купала чорненьке дитя – це неймовірна картинка!

Хто бачив цю передачу, з усмішкою пригадає, як діти Таміли зустріли нову маму. Старші дівчатка з інтересом розглядали чорношкіру Аїшу, а менший, Нікіта, дивився на неї з роззявленим ротом! Що казати про малого, коли у Береговому жителі, вгледівши африканку, штурхали один одного.

– Ми думали, що потрапили не у свою квартиру, – сміються дочки Аліна та Яна. – А наш пес навіть не гавкав, коли тут тиждень жила Аїша.

– Вона мусульманка, знаю, що для них це брудна тварина. Тому я і за дітей, і за собаку переживала, – жартує Таміла.

У Ворошилових Аїша намагалася по-своєму перекласти речі з одного місця в інше, чим дещо дратувала господаря. А дітям дуже сподобалася, адже влаштувала вечірку, на яку вони запросили своїх друзів. Приготувала рис з бананами, з м’ясом, заплела дівчаткам африканські косички. Водила в школу, не соромилася, коли грала з ними у сніжки. Вразило їх, що милася по кілька разів на день.

Діти зі сміхом пригадують, як у гості прийшов дідусь. Дуже здивувався, коли Аїша, вітаючись, стала перед ним на коліна. І не знаючи, що відповісти, сказав, що у неї гарна фігура. Бабуся потім образилася, але жартома. Хоча красиві артистичні жести (як зрозуміла сім’я) Аїша часто робила на камеру. Бо перед іншим дідусем уже не ставала на коліна – на той час телевізійників поруч не було.

Чи не шкодують Ворошилови про те, що взяли участь у цьому проекті, що, так би мовити, виставили напоказ своє життя перед усією країною?

– Тепер, коли минув час, дуже вдячна каналу «1+1», що звели з цими людьми. Я зрозуміла, що мусульмани такі ж, як і ми, – розмірковує Таміла. – Берегове довгий час гуло, – сміється. – Мене з рік у місті перепиняли, цікавилися, що набридало одне і те ж розповідати.

– А нас друзі постійно розпитували! – діти й досі у захваті від передачі. – І ще довго на вулиці з нами всі фотографувалися!

Олена Павлюк, ВІСНИК+К

25 квітня 2013р.

Теги: Ворошилови, африканка, Берегово

Коментарі

Вчителька 2013-04-29 / 18:42:38


Коментар видалено. Адмін


НОВИНИ: Світське життя

20:04
/ 8
"Сукня має бути яскравою і блискучою": як на Закарпатті виготовляють традиційне ромське вбрання
16:28
/ 6
Нетипова для Закарпаття: поблизу Ужгорода фермер Віктор Карабін вирощує гречку
13:51
/ 1
У Карпатах побільшало вовків і шакалів. Чи можуть вони бути небезпечними для людей?
11:26
/ 1
"Океан Ельзи" випустив першу пісню нового альбому – "Мукачево"
21:38
/ 3
Закарпатський розробник виробництва паперу з опалого листя отримав Європейську премію молодих винахідників
21:34
/ 2
340 млн переглядів у Youtube, 41 млн у Facebook: 17-річна закарпатка стала відомою, коли за 16 секунд розібрала та зібрала автомат
12:43
80-річний велоспортсмен з Мукачева долає по 200 кілометрів на день
20:09
/ 7
Стоянка первісних людей в закарпатському Королеві виявилася найстарішим людським поселенням Європи – 1,4 млн років
00:03
Мукачівець Сергій Кузьма здав 24,4 літри крові протягом 20 років
11:05
/ 1
Вина Срібної Землі. Як на Закарпатті малі винороби просувають свій продукт
18:21
/ 3
Родина з Нижньої Апші зробила вирощування тюльпанів сімейним бізнесом
19:27
Через COVID та війну равликовий бізнес на Закарпатті вимирає
10:20
"Винна мануфактура Штифко": винороб з освітою фізика відроджує виноградарські традиції на Закарпатті
17:31
Залізничник з Мукачева виготовляє металеві мініскульптури на підтримку ЗСУ
15:06
"Вина Срібної Землі": як на Закарпатті відроджують виноробську славу
15:02
/ 1
Кореєць Сонгджін, який 10 років жив в Ужгороді, переклав "Червону руту" на рідну мову
10:52
/ 7
Ужгородець відтворив старовинний струнний інструмент із фрески Горянської ротонди
10:18
Ужгородка виростила двометрові чорнобривці і потрапила до Книги рекордів
22:42
106-річний ужгородець Микола Деревляник сам готує, прибирає та пере одяг руками
20:46
На Закарпатті ветеранів війни та членів їх сімей професійно адаптують за кошти держави
10:17
Медик з Мукачева Валентин Вракін рятує поранених на передовій
14:11
На Закарпатті почали готувати собак-терапевтів для психологічної підтримки ветеранів
17:44
В Ужгороді волонтерки готують їжу для поранених військових, які лікуються в медзакладах
11:32
/ 2
На Рахівщині виготовляють морозиво із пива та сидру та варять варення із гострого перцю
10:57
У нацпраку "Синевир" на Закарпатті встановили фотозону з "портретом" хранительки лісу – Мавки
» Всі новини