В обговоренні актуальних на сьогодні питань, а це – проблеми і перспективи розвитку територіального планування та транскордонного співробітництва для сталого розвитку регіонів, ініціативи зі сталого просторового розвитку басейну Тиси, транскордонне співробітництво України, Угорщини та Словаччини у басейні р. Тиса, взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, зокрема Мінрегіонбуду, Мінекономіки, Мінприроди, провідні вчені, архітектори, а також зарубіжні фахівці з Німеччини, Польщі та Словаччини. Фінансування семінару здійснив Проект “Інноваційні регіони СЕМАТ” (Німеччина).
Відкриваючи семінар, перший заступник Міністра регіонального розвитку та будівництва Микола Сорока зазначив, що за сучасних умов мають суттєво змінюватись роль, методологічні засади територіального планування. Насамперед, за його словами, це пов’язано з необхідністю забезпечення більш комплексного, сталого, збалансованого розвитку усієї нашої держави, її регіонів, усіх населених пунктів.
“Ми маємо створити умови для подолання суттєвих територіальних диспропорцій, депресивності окремих територій, всебічного використання наявного економічного, природного, соціального та іншого потенціалу нашої держави з урахуванням її регіональних особливостей. На цій основі слід забезпечити максимально високий рівень життя усіх наших громадян незалежно від місця проживання”, - підкреслив Микола Сорока.
Значною мірою, як прозвучало на семінарі, такій роботі має сприяти удосконалення національного законодавства у сфері територіального планування, системи організаційного, наукового, фінансового, кадрового забезпечення, реалізація Керівних принципів сталого просторового розвитку Європейського континенту та інших документів Європейської конференції міністрів. Відповідальних за регіональне і територіальне планування (СЕМАТ).
Учасники семінару висловили стурбованість станом оновлення та розробки нових схем планування територій областей, районів, гененральних планів населених пунктів, зволіканням із впорядкуванням системи адміністративно-територіального устрою. У зв’язку з цим, було запропоновано створити за участю Національної академії наук України науковий центр правових проблем планування, розвитку та управління територіями.
Також, з метою удосконалення організації реалізації Ініціативи зі сталого просторового розвитку басейну Тиси, учасники семінару визнали за доцільне прискорити розроблення схеми планування території Закарпатської області та створити український комітет підтримки Ініціативи у складі представників зацікавлених центральних органів виконавчої влади, місцевих органів влади Закарпатської області, провідних вчених та фахівців.
Урядовий портал
11 липня 2007р.
Теги: