Половина працівників обсерваторії на роботу ходить чи не задарма - з дев'яти четверо отримують половину мінімальної ставки. А дослідження тут і досі проводять лише завдяки співпраці з іншими країнами, кажуть астрономи. Наприклад, ось цей телескоп показує усі небесні світила від Узбекистану до півдня Сполучених Штатів.
Віталій Єпішев, науковий керівник лабораторії космічних досліджень:
- Ми на ньому працюємо із Кавказом, з головною астрономічною обсерваторією російської академії наук, і там дивимося на дуже далекі об'єкти, і відповідно розроблена спеціальна методика запису. Вони пообіцяли нам сучасну апаратуру, аби поставити її на даному німецькому телескопі.
Науковці стверджують: ця лабораторія здатна відстежувати швидкорухомі об'єкти на зразок челябінського метеорита. А ще - прокладати маршрути супутникам і спостерігати за ними. Заклад - на балансі Ужгородського університету. А додаткові гроші на розвиток намагаються залучати в інший спосіб.
Федір Ващук, ректор Ужгородського національного університету:
- Ми хочемо розвинути, аби це був один з ужгородських туристичних маршрутів і закарпатських. Це дасть можливість додаткових джерел фінансування. Університет обов'язково збереже свій унікальний науковий і освітній підрозділ.
Однак ідея поки що себе не дуже виправдовує. Приходять тільки школярі та студенти. А з них грошей не беруть. Кажуть, добре, що хоч цікавляться наукою.
Віталій Єпішев, науковий керівник лабораторії космічних досліджень:
- Раніше сюди зверталися із турбаз, що чи можна приводити? Можна! Ми і робили би, але як тільки заходить мова, що хоч якась компенсація - воно все помаленьку згасає.
У Міносвіти проблемам ужгородського зоряного закладу - здивувалися. Бо раніше ані обсерваторія, ані університет на брак коштів не скаржилися. Щоб отримати гроші з держбюджету на дослідження - колектив має подавати роботи на конкурс. Торік - була лише одна. Із цим і пов'язане зменшення ставок.
Олександр Якименко, директор департаменту наукової діяльності та ліцензування Міносвіти і науки:
- Це не пов'язано з тим, що Міністерство прийняло таке рішення, або ректор прийняв рішення про скорочення. Це говорить про те, що саме в цьому році колективу не вдалося пройти конкурс на відбір. І, скажемо так, виграти якісь, отримати державну підтримку саме для своїх наукових досліджень.
Нове обладнання - теж розподіляють на конкурсній основі. Ще на початку квітня приймали заявки. Олександр Якименко каже - відбір ще не закінчено.
Андрій Максимов, Валерія Богренцова, Іван Бабущак. Перший Національний
Петро 2013-04-14 / 13:51:08
Поскільки цвинтар поряд - поставити там пам"ятник ужгородській науці та й водити туристів.
для Астрофізик 2013-04-14 / 02:56:55 2013-04-14 / 10:49:30
а ще зроблять на місці обсерваторії сучасний будар, ващук на відкритті переріже перед камерами червону стрічку і туди будуть водити туристів!
А наука буде в бударі, тобто в гузиці.
Астрофізик 2013-04-14 / 02:56:55
Проф. Єпішеву вітання. Тепер Угода про наукову співпрацю з Центрально-європейськими країнами щодо сучасних проблем астрофізики не має сенсу. Земельні угіддя приватизують. Старі споруди знесуть. Космічний центр отримає назву "Музей реєстрації першого штучного супутника Землі."
знаючий 2013-04-13 / 23:50:33
http://zakarpattya.net.ua/News/108333-V-Uzhhorodi-vse-shche-vdyvliaiutsia-v-Kosmos
Леха 2013-04-13 / 23:39:22
Как ушла Матрена Васильевна Братийчук, так и пошло все на убыль. А ведь мало кто знает, что первый искусственный спутник Земли был первым зафиксирован не в Ленинграде в Пулковской обсерватории, а в Ужгороде. Да...
УжНУ 2013-04-13 / 23:03:38
І ліве бабло - собі в кишеню. Бізнесмен, блін. Настояшший :_))))))