ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Ми, жителі села Порошково, не збираємося зупиняти проведення реформи медицини, яка дійсно вкрай необхідна. Однак не є зрозумілим, чому реформи починаються зі звичайної зміни вивіски управління медициною в районі з одночасною ліквідацією статусу юридичної особи нашої лікарні. Даний факт і викликає занепокоєння громади в планах на майбутнє ліквідувати і саму лікарню, адже вже і так було скорочено стаціонар. Попри всі переконання районної влади у відсутності таких намірів, ніхто і ніщо не зможе вберегти лікарню від закриття без дієвого контролю з боку нашої сільської ради і громади села.
В статті 5.Конституції України вказано: Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами. В Статті 6 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у пункті 1 вказано: «Первинним суб'єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села». То чому нам вказують на те, що ми можемо діяти лише так і не інакше? І де вказано, що юридична особа, яка здійснює управління медициною в нашому районі, повинна автоматично міститися лишень в Перечині? Адже у відповідності до положень про реформування медицини розгляд та прийняття рішень про реорганізацію закладів охорони здоров’я відбувається на сесіях місцевих рад шляхом виділення з них центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги. Тут таки здійснюється розробка, затвердження та реєстрація Статутів центрів первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, призначення керівників ЦПМСД розпорядженнями голів місцевих рад, затвердження штатних розкладів – це ПОГОДЖЕНО Міністром охорони здоров'я України О.В.Аніщенко ще 25 серпня 2011 р.
В нас у селі дільнична лікарня існує!!! Збудована будівля нашої лікарні в 1990 роках за рахунок коштів колгоспів, внесків фізичних осіб (включно з майновими паями громадян), а введення в експлуатацію було би взагалі неможливим без благодійної допомоги Благодійного фонду Святого Лазаря з Данії! По своїй суті, держава не вкладала значні кошти у будівництво споруди лікарні, тому серед громади нашого села і поширена негативна думка, що держава закриває те, що збудувала сама громада.
Якщо в районі так вперто не хочуть закріплення в статуті районного комунального підприємства окремого юридичного статусу нашої лікарні, що на нашу думку повинно забезпечити лише єдине – усунути найменшу небезпеку ліквідації лікарні, то можливо варто вийти з ініціативою створення на базі нашої лікарні окремої ЦПМСД - зростання населення, віддаленість від районного та обласного центрів цьому аж ніяк не суперечить, навпаки, логічним наслідком було би перетворення лікарні у таку структуру. Хай підпорядковується вона кому завгодно, але лікарня повинна в селі існувати, маючи статус, рівнозначний теперішньому.
Для довідки: районний центр місто Перечин віддалений від села Порошково на 22 кілометри, лікарня обслуговує 9 населених пунктів загальною кількістю 12 тисяч населення ( одна третя населення району)
Громада села Порошково, просить від Вас наступне:
1. Залишити лікарню як юридичну особу.
Голова ініціативної групи жителів села Порошково Мазайшвілі К.К