І хоча для 95% відсотків території України природним вважають саме чинний - "зимовий" час (другий часовий пояс, UTC +2), наміри окремих політиків та чиновників закріпити його впродовж усього року поки не вдалося втілити. Тож невдовзі київський час "перескочить" на годину вперед.
"Жодних дебатів"
Переведення годинників - річ для України традиційна, але впродовж останніх кількох років це питання постійно викликає підвищений інтерес в українців через зміни, які намагалися ухвалити з цього приводу.
В 2011 році депутати парламенту скасували перехід на зимовий час в Україні. Та невдовзі і саме те рішення скасували через хвилю обурення з боку експертів та громадян.
В 2012 році пролунала пропозиція залишити в Україні лише "зимовий" час, а на "літній" вирішили перейти востаннє - щоб не створювати більшої різниці в годинах для гостей чемпіонату Євро-2012 з європейських країн.
Втім, чемпіонат закінчився, а 28 жовтня 2012 року українці знову перевели годинники на годину назад.
Як пояснювали ВВС Україна представники парламенту, Верховна Рада так і не розглянула урядовий законопроект "Про порядок обчислення часу на території України" через зайнятість виборчою кампанією.
Міністерство економічного розвитку і торгівлі продовжує наполягати на затвердженні саме "зимового часу" на цілий рік.
Але наприкінці лютого цього року прем'єр Микола Азаров заявив, що 30 березня в Україні годинник переведуть на "літній час".
"Ми, як зазвичай, 30 березня перейдемо на літній час. Жодних дебатів з цього приводу ніде не ведеться. А коли це питання постане, ми обов'язково поінформуємо громадськість і порадимося", - написав пан Азавров на своїй сторінці у Facebook.
"Ми повинні по максимуму використовувати світлий час доби і економити енергоресурси", - додав Микола Азаров, пояснюючи необхідність знову змінювати порядок обчислення часу.
Суперечливе питання
Ідея про переведення стрілок на годину вперед виникла в кінці XIX століття у зв'язку з тим, що жителі міст перестали "по-селянськи" рано вставати і лягати спати. Першим пропагувати її почав новозеландський вчений Джордж Хадсон в 1895 році.
Однак, зараз, як дехто стверджує, ця вигода є сумнівною - за підрахунками депутатів, більш пізнє вмикання електроенергії дозволяє заощадити не більше 300 мільйонів гривень на рік. До того ж, часто це - недержавні кошти з огляду на те, що значна частина енергетичного ринку наразі перебуває у приватних руках, кажуть експерти.
Натомість, медики констатують шкоду здоров'ю від постійного переведення часу туди-сюди, яке згубно впливає біоритми людського організму і може збільшити ризик інфарктів та інсультів.
Водночас, у разі запровадження єдиного часу впродовж усього року експерти радять ввести так звані регіональні графіки виходу на роботу для Луганської і Донецької областей на сході та Закарпатської і Львівської - на заході, частина територій яких перебуває у інших часових поясах.
Дехто також пропонує запровадити регіональний час для цих областей зі зміщенням на півгодини.
Але остаточного рішення щодо зміни часу поки немає не тільки в Україні, а й у Європейських державах.
Досвід зі збереженням єдиного часу впродовж всього року має Росія. Влітку 2011 року тодішній президент Дмитро Медведєв підписав закон про скасування переходів. Проте цей крок вже викликав обурення серед частини росіян. Зараз Москва випереджає Київ за часом на дві години.
Різниця у часі між Україною та сусідами:
• Росія: -2 години (-1 влітку)
• Білорусь: -1 година (однаково влітку)
• Польща: +1 година весь рік
• Словаччина: +1 година весь рік
• Угорщина: +1 година весь рік
• Румунія і Молдова: однаково весь рік
BBC
Бонди 2013-03-25 / 15:39:20
Исе добре, исе дуже добре. наши корови видав май розумні як руські та не будут від сього май мало давати молока.