"Ми отримали чимало фотографій українців і громадян інших держав, які наполягають, що будівництво малих ГЕС у Карпатах - це не лише справа жителів кількох віддалених сіл Івано-Франківщини, - пояснює Олексій Василюк, заступник голови Національного екологічного центру України. - Екологічні загрози від такого будівництва хвилюють всіх українців, де б вони не жили".
Активісти наголошують, що забудова русел карпатських річок може призвести до їх пересихання, зникнення риби, зниження рівня грунтових вод, та збільшення загрози сейсмічної активності. Побудова малих ГЕС також порушить Європейську ландшафтну конвенцію, завдасть удару по рекреаційних можливостях регіону, унеможливить розвиток водних видів туризму, особливо рафтингу.
Збір фотографій проти малих ГЕС має продемонструвати керівництву Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) наскільки неприйнятними є їх наміри фінансувати будівництво малих ГЕС в Карпатах, аби банк відмовився від цього проекту.
Нагадаємо, 14 березня в багатьох містах України пролунали суспільні протести, що закликали ЄБРР відмовитись від фінансування малих ГЕС у Карпатах.
Фотогалерею учасників акції можна переглянути на інернет-сайті проти малих ГЕС http://pryroda.in.ua/miniges/havayski-ostrovy-boston-i-beyrut-oboronyayut-karpaty/ та
у мережі Фейсбук http://www.facebook.com/media/set/?set=a.404622426299801.1073741826.100002561413396&type=1.
Збір фотографій в рамках акції на захист Карпатських річок триває.
Активісти закликають всіх небайдужих фотографуватись з плакатами проти малих ГЕС та надсилати фото на адресу vasyliuk@gmail.com
Довідка:
Для роботи малої ГЕС вода з річки подається до труби, транспортується трубою на відстань до кількох кілометрів, а далі подається на турбіну для виробництва енергії, що спричиняє цілу низку екологічних та соціально-економічних проблем:
- зникнення водних організмів (в тому числі червонокнижних риб і комах) через знищення середовища існування і відтворення молоді;
- погіршення туристичного потенціалу територій, при цьому деякі види туризму, наприклад, сплав річками, може взагалі зникнути;
- активізація негативних геологічних процесів;
- зміни гідрогеологічної обстановки включно із загрозою зниження рівня грунтових вод.
- відповідне зниження доходів місцевих жителів від обслуговування туристів;
- зникнення риб у річках (у т.ч. 14 видів занесених до Червоної книги
України)
- зміна гідрологічного режиму при створенні водосховищ в одних місцях і пересиханні річок в інших;
- збільшення загрози сейсмічної активності
Гавайї
Осло, Норвегія
роботяга 2013-03-21 / 15:56:18
Наші *****астичні керовники лише то й вміють що ліси загорожувати і все навколо себе нищити. В тому числі річки, ліси і так далі.
Русин 2013-03-21 / 15:55:36
Супруненко - ТЫ ЛУЧШИЙ!!!