Ректор УжНУ перенесе книжки у сховища, а з бібліотек зробить аудиторії та музеї

Про це Федір Ващук повідомив в інтерв'ю газеті "Закарпатська правда" у відповідь на запитання, чи збирається він виконати свою передвиборчу обіцянку відкрити в УжНУ цілий ряд музеїв.

Ректор УжНУ перенесе книжки у сховища, а з бібліотек зробить аудиторії та музеї

"Процес іде. Вже готуємо чимало приміщень для музеїв, -- сказав Ф. Вашук. -- Але є нюанси. Наприклад, із бібліотеками. Чому? У нас близько 1,5 мільйона книг у бібліотеках. Це не враховуючи електронної інформації. Проте навіть у сесійний період в ту бібліотеку ходить 5 – 10 відвідувачів на  день. То яка ефективність такого бібліотечного фонду? І займають вони аудиторні приміщення. Ось перенесемо все у сховища, буде працювати система замовлень. А звільнені приміщення відведемо для аудиторій та наукових музеїв. Так, на економічному факультеті буде науковий музей археології, музей університету та музей стародруків".

10 лютого 2013р.

Теги: Ващук, музей, бібліотека

Коментарі

914 2013-11-19 / 17:43:24
До 322 шановний або шановна ви знаєте ЩО таке національне надбання- так ось запам’тайте; 150 мільйонна бібліотека США, 80 мільйонна Королівська Англійська , 50 мільйонна Французька. У вас національне надбання -базар краснодонці або п’яний!

*** 2013-09-29 / 19:28:26
Медведько Марія Миколаївна, що ви пишете , ЗУПИНІТЬСЯ .

*** 2013-06-03 / 19:33:18
Перед тим , як давати цифровий варіант бібліотеки ЗакДУ , ОБОВ"ЯЗКОВО, уточніть кількісь наявності книг і журалів . Цифри повинні бути правдивими !

*** 2013-03-22 / 19:57:35
Шановна , Медвідь М. М , жоден бібліотекар із УжНУ, маючи Московську ,вищу бібліотечну освіту,з морально- етичних міркувань не дозволив би собі таку поведінку.Жінки їз 40 стажем дуже дивуються.Як так можна.?

Колля 2013-03-20 / 20:08:09
Медвідь М.М. ще не директор бібліотеки УжНу,але вже наводить прядки. Вона з неї зробить Біц. Вони мають 135 тис, а бібліотека УжНу 1,5 млн. но...Це ж ЗакДу

914 2013-03-11 / 19:34:04
Найкращим місцем для бібліотеки УжНУ поки що була вул. Капітульна 9, а зараз кажуть старожили ,ЩО бібліотеку порібно було б на місце економічного факультету.Але ми про книги говорити не любимо !ШКОДА!УТРАТА НЕ ПОПРАВИМА!

914 2013-03-10 / 20:54:15
До 322,а скільки коштує в інтернеті замовити цінні видання ?Ви 322, ВИЗНАЧЕННЯ , що таке бібліотека знаєте?

*** 2013-03-09 / 15:41:34
ВАСИЛЮ , велике спасибі , що відгукнулись , але процес знищення почався , зразу після смерті В.Ю.СЛИВКИ ,ТРАГЕДІЯ ЦЕ НЕ ПОПРАВИМА, а жінок нема чого звинувачувати , часто вони , як на каторзі , без опалення і світла , але принципово обслуговували студентів і викладачів і люди чесні це знають .Нема бібліотеки нема чим гордитися , усе в УЖГОРОДІ НІЧОГО НЕ ВАРТА І ЦЕРКВИ НЕДОЧОГО, ТУДИ з точи зору містики не треба іти.

Василь Т. 2013-02-19 / 19:17:03
У нас уже був один мудрак, що повикидував книги. А гітлер, так той взагалі їх спалював. Не книги Ващука турбують, а гроші. Та і який х нього вчений? Де його праці авторські. Мішура мукачівська, новітній нерон.

студент 2013-02-16 / 22:37:40
Панове професори ,а чому студенти після пар не працюють із книгами ?? Як це 5-10 ЧИТАЧІВ , такого нікопи не було сиділи по залах до 8 години вечора , вигнати не можна було ,наприклад -філологи ,або біологи .Чому студенти по гуртожитках ,коли вони повинні опрацьовувати у бібліотеках домашні завдання!Чому батьки не цікавляться чим їх діти займаються . Зараз модно знання ,начитаність ,інтелект.!!Комп"ютер інтелекту не дає.

студент 2013-02-16 / 22:22:05
Бібліотекарі розказували , ЩО по суботам шукаючи замовпення у них від біганини пухли ноги ,і справді там був постійний рух і не треба путати паперову інформацію із комп"ютерною,нема того у коп"ютері ЩО Є укнигах !! нема ,А вводити -це гроші на вітер !!!

старожил 2013-02-16 / 22:13:20
Читачу ,біліотека - це фонди , читачі були завжди ,літературу читали різних років видання , галзі різні , а погані знання в учня ,тому що поганий учитель і погане читання у студена ,ЩО погано рекомендує викпадач , скажіть чи назве інженер 5 відомих у історії інженерів, не назве тому , що не читає ЖЗЛ.

старожил 2013-02-16 / 22:01:49
9801 . 9801 1640 РІК - єзуїтська школа , католики ,9801 а хіба католик і греко -католик це одне і теж.?Хіба ІГНАТ ЛОЙОЛА був не католиком?? А історія вищої освіти на Україні Вам 9801 не відома , ідіть почитайте !!

гість 2013-02-16 / 21:51:43
ШАНОВНИЙ 381 УСЕ ПІД КОНТРОЛЕМ ПОКИ ЩО ??? АЛЕ ТАМ ПОТРІБНО ЖІНКАМ ПАТРІОТАМ ЧОЛОВІЧУ ПІДТРИМКУ ,Є ТАКІ ,ЩО МІСТИЧНО МОЛЯТЬСЯ ДО В. Ю. СЛИВКИ , АБО ДО М.І. ПОХИЛЯК .БІЛІОТЕКА ЗАВЖДИ БУЛА ЖИВИМ ОРГАНІЗМОМ І КОМП"ТЕРАМ СВІТУ ДАЛЕКО ДО БІБЛІОТЕКИ УЖНУ!!!

студент 2013-02-16 / 21:43:28
ПАНЕ 322 , АБО ПАНІ , ІДІТЬ ДО ЄЗУЇТСЬКОЇ ЦЕРкВИ ПОМОЛІТЬСЯ, бо увас дуже грішні думки ,БІБЛІОТЕКА - БЕЗЦІНННА , ЛІТЕРАТУРА СВІТОВОГО ЗНАЧЕННЯ . УСЕ БУЛО КОМПАКТНО , ЧИТАЧІВ ТИСЯЧІ ;БІБЛІОГРАФІЯ , ПЕРІОДИКА , ІСТОРІЯ , СУСПІЛЬНІ, ФІЛОЛОГІЯ РІЗНА ,УСІ ПРИРОДНИЧІ, ПАНЕ 322 ,ЗАПАМ"Я ТАЙТЕ НЕ ДОСТАТНЬО ПРОДАТИ УСЬОГО ЗАКАРПАТТЯ , ЩОБ УВЕСТИ БІБЛІОТЕКУ УжНУ У ВАШ ПРИМІТИВНИЙ ,КОМП"ЮТЕР ,ЯКИЙ НІКОГО НЕ ЗРОБИВ ІНТЕЛЕКТУАЛОМ . 322 -ІДІТЬ У КИЇВ ДО КПІ , А ТАМ КОМП"ТЕРЩИКІВ СТУДЕНТІВ ЗАГАНЯЮТЬ ПРАЦЮВАТИ У ЇХНІЙ 6-И ПОВЕРХОВІЙ БІБЛІОТЕЦІ. 322 - ЖІНКИ ВИКЛАДАЧІВ МОЖЕ І Є , АЛЕ Є БІБЛІОТЕКАРІ,УНІКАЛЬНІ ПРОФІ ,МЕТРИ ,ЯКИХ МАЛО НА УКРАЇНІ.322 СКАЖІТЬ ,ЯКА У ВАС ДОМА БІБЛІОТЕКА ?? ЧИ ВИ НЕ ЗНАЄТЕ ,ЩО ЦЕ ТАКЕ ! КНИГ СТАРИХ НЕ БУВАЄ Є ІСТОРІЯ - ІДЕЯ ,А КНИГА - ФОРМА . НЕМАЄ ТАКОГО СТАРА КИГА Є СТАРА ІНФОРМАЦІЯ, але НАУКОВЦЮ ВОНА ЧАСТО ПОТРІБНА!!

читальник 2013-02-11 / 21:30:27
Пане Федоре: а не простіше - просто спалити книги?! Це ж скільки додаткових приміщень вивільниться.Можна й собі музей відкрити. Музей Нахрапистого Реформаторства.

322 2013-02-11 / 20:38:48
Правильно Ващук робить, книжки і література і справді застарілі і ніхто нею не користується. Все можна знайти в інтернеті, а рідкісні видання замовити! Крім того в бібліотеці працює купа персоналу, яка нічого не робить, а отримує за це зарплати фактично з кишені студентів, зокрема дружини недолугих викладачів, яких влаштували туди по блату!

123 2013-02-11 / 11:15:40
Федорику,Фидьку загналам тя на петрушку а ти приніс ридьку.

381 2013-02-11 / 11:10:03
В цій бібліотеці дуже багато цінних книг - комусь це впало в око...
Вже всі забули скандал у Львові з викраденням стародруків?
І про те, в чиї руки вони попали?
І про те, що ці "любителі літератури" сидять тепер в міністерських кріслах?
Так там тайком викрадали із книгосховищ, а тут під видом "перенесення" просто серед білого дня вивезуть машинами!

викладач 2013-02-11 / 11:03:02
5-10 відвідувачів - неправда. В нормальних умовах (до "льодовикового періоду") бібліотеку (центральний корпус) відвідувало по 100-150 студентів і викладачів за день.

НОВИНИ: Культура

10:52
Сьогодні, у четвер, в Ужгородському скансені відкриється виставка Мирослава Ясінського "Карби"
17:49
В ужгородському скансені відкриється виставка "Світ писанки"
05:49
У квітні в Ужгороді пройде VIII Міжнародний фестиваль "Музика без кордонів"
00:16
У середу в Хусті стартує IІ Всеукраїнський театральний фестиваль "FantaziaFest"
13:31
У скансені в Львові завершують масштабну реставрацію садиби з закарпатської Іршавщини
05:50
Із безодні
22:26
"Закарпатську" "Маріупольську драму" з успіхом показали в Києві
17:55
У Хусті відбулися нагородження переможців і гала-концерт ХІІІ Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле"
15:41
Відвертий щоденник чи казка для європейців: як читати "Війну з тильного боку" Андрія Любки
15:09
У Хусті відбудеться нагородження переможців та гала-концерт Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле"
14:25
Закарпатський облмуздрамтеатр розповів про свої найближчі події
14:26
У суботу в Хусті зіграють прем’єру вистави про Августина Волошина
15:11
Як відомі українські письменники хотіли поселитися на Закарпатті
08:20
/ 1
Обережно, любов
11:16
/ 1
Автор споруд ПАДІЮНу і "Едельвейсу" представив в Ужгороді виставку акварелей
22:08
/ 1
"Маріупольську драму" покажуть в Ужгороді та Києві
10:12
/ 1
У четвер відбудеться концерт Закарпатського народного хору "Загуди ми, гудаченьку"
11:08
Закарпатська філармонія запрошує на концерт "Музичне мереживо бароко"
05:09
У коледжі мистецтв ім.А.Ерделі провели конкурс дитячого малюнку
17:34
/ 1
В Ужгороді відбудеться "вуличний" поетичний марафон
20:11
До Дня Валентина в Ужгороді відбудеться романтичний вечір "Любов в опері"
03:44
/ 2
Кошиці, Пряшів і Михайлівці
11:06
У Румунії вийшла книжка про князя Корятовича
18:00
В Ужгородському замку "камерно" виставили "Художню спадщину Імре Ревеса на Закарпатті"
17:48
/ 2
"Жадан і Собаки" відвідають Ужгород і Мукачево в межах Благодійного зимового туру
» Всі новини