На Закарпатті проживає 18,5 тисяч онкохворих

На сьогодні в Україні проживає понад 1 млн людей, які в різний час перенесли онкологічне захворювання. Щороку в Україні від раку помирає майже 90 тис. українців, з яких третина - особи працездатного віку.

На Закарпатті проживає 18,5 тисяч онкохворих

Про сучасні методики діагностики і лікування, а також про ситуацію з онкзахворюваністю в області розповів на прес-конференції присвяченій Всесвітньому Дня боротьби з раком, головний лікар Закарпатського обласного онкодиспансеру Андрій РУСИН.

Щорічно в краї близько у 3,5 тисяч пацієнтів діагностують рак. Загальна ж кількість онкохворих в області - 18,5 тисяч. Майже кожен четвертий-п»ятий випадок виявлено у занедбаній стадії хвороби, коли досягнути позитивного ефекту в лікуванні вкрай важко, а подекуди вже й неможливо. Головна причина – легковажне ставлення до власного здоров»я, відтак – несвоєчасне звернення за медичною допомогою та ігнорування профілактичними оглядами.

У структурі захворюваності у жінок переважають рак молочної залози, шкіри та матки. Чоловіки найчастіше хворіють на рак легенів, передміхурової залози, шкіри та органів травлення. 

Андрій РУСИН наголосив на необхідності обов»язкового профогляду та проведенні скринінгових обстежень, що дозволяє діагностувати пухлину на ранній стадії, коли ще немає симптомів хвороби. Раннє виявлення безсимптомного раку і його своєчасне лікування є запорукою одужання. .

Ще недавно онкологічний діагноз звучав як вирок. Сьогодні ж сучасна онкологія дозволяє досягнути майже 100% одужання, але за однієї умови - на ранніх стадіях захворювання!

Серед останніх новацій в обстеженні та лікуванні онкохворих Андрій РУСИН відзначив  сучасний спіральний компьютерний томограф, який використовується не тільки для діагностичних, але й для лікувальних процедур, зокрема в плануванні променевої терапії та пункційної біопсії під КТ.

Вже найближчим часом в області буде розпочато лікування хворих на рак щитоподібної залози методом радіойод-терапії. Замість оперативного втручання пацієнту достатньо випити пігулку або розчин з радіоактивним йодом і показники нормалізуються протягом одного-двох місяців, і людина не потребує операції. Причому, окрім злоясних процесів у щитоподібній залозі. Цим методом можна лікувати і тіреотоксикози – захворювання, при яких залоза виділяє гормони в надлишковій кількості. Донедавна наші краяни були вимушені їздити на таке лікування  до Львова або Київа.

Також Андрій РУСИН розповів, що в найближчих планах встановлення низькенергійного, а згодом й високоенергійного лінійного прискорювача для проведення  променевої терапії. 

Як зауважив Андрій РУСИН протоколи та  схеми лікування раку, які застосовуються в обласному онкоспансері, ідентичні європейським. На озброєнні закарпатських онкологів сучасна апаратура для діагностики: компьютерний томограф, ультразвукові, ендоскопічні, рентгенологічний цифровий та мамографічний апарати. В онкодиспансері проводяться дослідження онкомаркерів, імуногістохімічні та радіоізотопні дослідження.

Клінічна лабораторія оснащена сучасним  автоматичним  обладнанням  для проведення загально клінічних, біохімічних досліджень. Фактично весь спектр діагностичних та лікувальних послуг, які скеровані на подолання хвороби, можна отримати  не виїзджаючи за межі області. Про це Закарпаття онлайн повідомили в прес-центрі УОЗ у Закарпатській області.

05 лютого 2013р.

Теги: рак, захворювання, лікування, Андрій Русин

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
» Всі новини