Кожне виконання твору супроводжувалося демонстраціє на великому екрані зображень Віденської опери, палаців, історичних пам’ятників та архітектурних ансамблів австрійської столиці і, звісно, знаменитих віденських балів. Такому відеопоказу завдячуємо диригенту оркестру Вікторії Свалявчик-Цанько та художньому керівнику філармонії Володимиру Гірнику, які зробили підбірку для слайд-шоу.
Симфонічний оркестр представив 16 творів Штраусів: Йоганна-молодшого, його брата Йозефа й батька Йоганна. Австрійський композитор, скрипаль і диригент Йоганн Штраус (родоначальник знаменитої династії) став творцем нового типу вальсу, так званого віденського, що отримав широке поширення завдяки ритмічної гнучкості і мелодійної виразності. Його справу продовжив Йоганн Штраус-син, ставши найвидатнішим майстром віденського вальсу й віденської оперети. У доробку «короля» вальсу близько 500 творів танцювальної музики (вальси, польки, мазурки й ін.). Тож не дивно, що в центрі концертної програми опинилися саме його вальси.
Яскравості вечору надали народний артист України Петро Матій, молода співачка Мар’яна Боднар та професійні танцівники Іштван і Юліанна Балінт. Мар’яна Боднар закінчила Римську консерваторію і тепер стажується в музичній академії у Відні, бере уроки у провідної солістки Віденської опери Вікторії Лук’янець (з України).
Оксана Чужа. Фото Василя Бедзіра