В Ужгороді відкрито пам’ятник Гаврилу Глюку (ФОТО)

Пам’ятник видатному художнику Гаврилу Глюку встановили біля ректорату УжНУ і є він досить незвичним.

В Ужгороді відкрито пам’ятник Гаврилу Глюку (ФОТО)

Велика кам’яна брила, а на ній – авітвка, за кермом якої «їде» Гавриїл Глюк. Поруч з ним – ескіз відомої картини «Лісоруби», яка свого часу принесла митцю світове визнання на Всесвітній художній виставці у Брюсселі. На задньому сидінні авто – мольберт, який має підказати кожному, що кермує автівкою саме художник. Так виглядає встановлений сьогодні, у річницю смерті визнаного митця, пам’ятник, що його виготовив скульптор Михайло Колодко.

Як розповів сам автор, «рішення виготовити пам’ятник в такому вигляді, в якому він зраз є, прийшло після того, як ми побачили в якій автівці їздив художник – це російський так званий «Вілліс», позашляховик, на якому Гавриїл Глюк міг дістатись найвищих гірських вершин, де і малював знамениті картини. Втілені у пам’ятнику особливості художника –символічно покладений «ескіз» картини «Лісоруби», а також мольберт».  

З моменту виникнення ідеї виготовлення пам’ятника і до кінцевої її реалізації пройшов приблизно рік, розповів Михайло Колодко. Капсула на місці майбутнього встановлення пам’ятника була закладена ще навесні, й відтоді маленьку площу, де Гавриїл Глюк нині «оселився» жартома називали «Сквером Гаврила Глюка». Однак, в кожному жарті, як відомо, є долі істини, от і автори проекту сподіваюся, що площі таки дадуть ім’я видатного художника.  «Ми першопочатково до цієї площі прив’язувались – вона маленька, трикутна, тут їздить багато машин. Думалося, що сьогодні Гавриїл Глюк в їх кількості просто загубився б… Сподіваємось, що й надалі скверик буде «вільно дихати» від усіляких МАФів, рекламних площ і залишиться в такому собі культурному вигляді», – розповів Михайло Колодко.

Як зазначив своєю чергою присутній на відкритті пам’ятника головний архітектор міста Олександр Шеба, приємністю є те, що «цей пам’ятник не схожий на тих бронзових істуканів, які ставлять в угоду політичній кон’юнктурі. Він дійсно зроблений по-європейськи, з повагою до міста, і дуже приємно й почесно брати участь у відкритті пам’ятнику великому художнику і великій людині».

Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн

02 листопада 2012р.

Теги: Гаврило Глюк, скульптура, відкриття

Коментарі

Синичка 2012-11-13 / 16:24:03
Бізонь, Ферко Машлик на такому моторі буде возити на Верецький перевал мадярів?

Твердохліб 2012-11-13 / 16:19:02
Ліпший бовван треба покласти в Сіґету-Марамацієй коло Слатіни,рідному місті Глюка!

Шум 2012-11-03 / 10:53:26
Це, швидше вийшов памятник не Гаврилу Глюку, а це памятник жидівству, жмотству мыської влади!

Василь 2012-11-03 / 07:40:06
Ще одна гірка посмішка в долі Гаврила Глюка.

Василь 2012-11-03 / 07:36:57
До Сашки : від слова цукор в роті солодко не стало...

Сашка 2012-11-02 / 23:14:17
Це найкраща скульптура Ужгорода!!!

Оленка 2012-11-02 / 21:43:15
Я знаю, як дочка Г.Глюка чекала цього пам'ятника ...шкода, дуже шкода, що вiн виявився саме таким - нiкчемним.

Ігор Баран 2012-11-02 / 18:14:01
Дійсно цетр міста пора звілбняти не лише від рекламних щитів, а і карликових памятників.
Хоче людина самовиразитись - на здоровья, в себе вдома скільки завгодно

Копча 2012-11-02 / 16:58:03
Колодко вже задовбав із своїми псевдопамятниками

Пан Баклажан 2012-11-02 / 16:57:22
Читачеві - ну чому ж?
Колодко зробив хорошу МОДЕЛЬ пам"ятника.
А міська влада погодилась поставити цю модель в якості самого пам"ятника. Тож винити треба саме владу - зрештою, кожному бажаючому самовиразитись пару квадратних метрів в центрі Ужгорода не виділяється.

джуна 2012-11-02 / 16:56:52
Мдя...Всю велич художника спотворили у цій маленбкій мікробі...

читач 2012-11-02 / 16:45:39
у цьому випадку не владу треба ганити, а бездаря Колодка та іже з ним.

ужгородка 2012-11-02 / 16:44:40
я би на місці Глюка образилася. Мікроба якась, а не Глюк

Пан Баклажан 2012-11-02 / 15:58:38
Тільки хотів порадіти - нарешті в Ужгороді підхвачена традиція робити нормальні пам"ятники (останній раз це вийшло з Бокшаєм і Ерделі). Та ні - він, виявляється, в дусі нового унгварського стилю "нанізм" :(

ТРЕК 2012-11-02 / 15:23:51
Памятник має бути таким, щоб обличчя видатного художника було видно ЗДАЛЕКУ!!!!!Дійсно Глючок якийсь...вже задовбали такими анти памятниками...це навіть не памятники а просто ІГРАШКИ з магазину!!!!!!!!

джек 2012-11-02 / 15:16:00
ЗНОВУ ПОВНЕ ФІАСКО! Ужгородці, аби роздивитися великого художника беріть із собою в місто МІКРОСКОП! Влада знову пожаліла гроші на такий відповідальний проект!!!!! В супермаркеті НОВА ЛІНІЯ можна купити скульптурки і більших розмірів!ПОЗОР