
Працівники медіа-сфери у довірливій атмосфері обговорювали проблеми дотримання своїх трудових прав. Йшлося про дотримання власниками ЗМІ законодавства щодо тривалості відпусток (вони мають бути не два або максимум три тижні, як у комерційних закарпатських виданнях, а 36 днів), розміру зарплат, обмеження мас-медійників у доступі до інформації, неналежне розслідування кримінальних злочинів, вчинених стосовно журналістів.
Учасники конференції, які представляли комунальні ЗМІ, зійшлися на думці про те, що не відійшли в минуле намагання засновників втручатися в зміст їхніх друкованих органів. Немає просування у сфері законодавчого забезпечення процесу роздержавлення державних і комунальних засобів масової інформації.
«Нові ініціативи медіа-профспілки, – розповідав Сергій Гузь, – полягають у впровадженні нових тренінгових програм, розширення практики укладання колективних договорів і на комерційні видання, де трудові права журналістів порушуються частіше, ніж у державних».
Учасники конференції спробували викласти свої версії щодо того, чому в медіа-середовищі почастішали випадки порушення журналістської етики. Голова НМПУ повідомив журналістів, що з осені на базі Ужгородської міської організації медіа-профспілки планується створити ресурсний центр для надання постійної практичної допомоги журналістам. Голова ж цієї організації Василь Бедзір розповів про перспективи охоплення профспілкою всієї області і створення на базі міської Ужгородської — обласної Закарпатської організації НМПУ.
Василь ЧУМАЛЬ
20 червня 2007р.
Теги: