Станіслав Аржевітін у музейному комплексі "Стара школа"
Минулого тижня село Колочава, що на Міжгірщині на кілька днів перетворилася в район бойових дій — загони УПА зійшлися у нерівному бою із військами МГБ. Цією сценою, за ініціативи земляка, народного депутата України v скликання фракції «Наша Україна» Станіслава Аржевітіна, в Колочаві розпочалися зйомки художнього фільму «Колочавські повстанці».
До слова, продюсером та сценаристом стрічки є сам Станіслав Михайлович, який не один місяць провів в архівах СБУ аби зібрати матеріал про групу Штаєра, яка воювала з військами МГБ в околицях Колочави. За словами пана Михайла, дехто називав цих людей воїнами УПА. Принаймні, достовірним є той факт, що вони воювали в «упівських» одностроях і мали контакти із Івано-Франківською ОУН.
Та одними зйомками фільму свято для колочавців і численних гостів села не обмежилося. Цього дня в селі також відрили музей під відкритим небом «Старе село» де представлено цілий ряд старовинних експонатів архітектури та побуту мешканців селищеа. І хоча музей ще до кінця не завершений (незабаром тут ще й з’явиться млин, кілька нових садиб та паровоз) відвідувач вже нині може відтворити картину життя мешканців села багато десятиліть тому.
За словами Станіслава Аржевітіна, він збирається зробити Колочаву селом 10 музеїв. Вже сьогодні в селі діє музей Івана Ольбрахта, церква Святого духа 17 сторіччя, школа вівчаря, музейний комплекс «Стара школа», через кілька місяців буде відкрито також «Чеську школу», а також будинки чеської, угорської та радянських жандармерій.
У цей день в селі відрили музей під відкритим небом «Старе село», де представлено цілий ряд старовинних експонатів архітектури та побуту колочавців. І хоча музей ще до кінця не завершений (незабаром тут ще й з’явиться млин, кілька нових садиб та паровоз) відвідувач вже нині може відтворити картину життя мешканців села багато десятиліть тому.
Насамкінець свята, у Колочаві, вперше з радянських часів було включено освітлення сільських вулиць. Погодьтеся, мало яке місто може похвалитися такою розкішшю. Так само, як і таким земляком, як Станіслав Аржевітін.
Сайт RAZOM
19 червня 2007р.
Теги: