Пані Галина розповіла про літературне буття України, про Всеукраїнський рейтинг «Книжка року». Адже засновувався він тоді, коли в державі відбувалося що завгодно – «Людина року», «Кицька року», але про літературу в саме такому аспекті заговорили вперше. Серед експертів багато і закарпатських письменників, як от Галина Малик, Василь Кузан. Вони теж презентували у «Карпатах» свої книги. Василь Кузан, власне, мав для цього найменше часу, бо був модератором зустрічі. А от Галина Малик справді втішила дорослу аудиторію дитячими віршами.
Свої нові видання привіз у «Карпати» і Мирослав Дочинець. Автор читав тексти довільно, за проханням із залу вибір випав на 13 сторінку. Поетеса Мар’яна Нейметі познайомила всіх із «Пропалим містом» – так називається її поетична збірка. Співом під гітару зігрів холодний зал Михайло Грицик. Він теж своїм виступом презентував українську літературу, бо для пісень обирає тексти найвищого ґатунку.
І, власне, чи не найважливіша роль в організації зустрічі належить головному лікарю санаторію Івану Кошелі. Молодий керівник з радістю пристав на пропозицію відродити традицію літературних читань у здравниці. Від імені санаторної адміністрації гостям подякував Йосип Галецький.
І нарешті – про авторів цієї ідеї – це подружжя Михайла та Анжели Манів. Їм вдалося реалізувати свій задум сповна, і зустріч обернулася у свято і для письменників, і для слухачів. Анжела – голова громадської організації «Культурний простір», яка провела вже цілу низку цікавих акцій. Всі ці події покликані об’єднати творчих людей, але не під якимись політичними гаслами. Вже давно в «Культурному просторі» обертається художник Олександр Мондич. Ці ті інші події, вважає він, це обмін енергіями, який живить кожного, хто відкритий до спілкування.
володимир 2012-09-25 / 10:10:54
...корисна справа. креативних людей в нас реально невистачає.