Асоціація органів місцевого самоврядування Гуцульщини сподівається на державну підтримку у вирішенні життєво важливих проблем гуцулів

14 червня Асоціація органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщини на виїзному засіданні у Путильському районі Чернівецької області прийняла звернення до Гуцульської громади», а також три звернення до Прем'єр-міністра України Віктора Януковича. Зокрема що стосується необхідності прийняття державної програми підтримки будівництва нових і реконструкції діючих електромереж та впровадження енергозберігаючих технологій, про вирішення проблем дорожнього господарства в гірських районах Карпат та «Про державну підтримку Гуцульських фестивалів та інших регіональних мистецьких заходів».

Асоціація органів місцевого самоврядування Гуцульщини сподівається на державну підтримку у вирішенні життєво важливих проблем гуцулів«Майже 70 відсотків господарських дворів на території Гуцульського регіону Українських Карпат не мають можливості користуватися природним газом, а в таких високогірних районах як Верховинський Івано-Франківської області та Путильський Чернівецької не газифіковано жодного населеного пункту. На потреби опалення об'єктів соціальної інфраструктури та житлових будинків тут щороку вирубується значна кількість лісових насаджень, що негативно впливає на екологію краю».

У Зверненні до Кабміну щодо проблем дорожнього господарства в гірських районах Карпат йдеться: «Територія окремих гірських районів Гуцульщини межує з Румунією, яка є членом Євросоюзу. Однак, стан дорожнього господарства та більшості гірських шляхів сполучення віддалених сіл та присілків з районними та обласними центрами знаходиться в незадовільному стані. Щорічні стихії руйнують дорожні комунікації, берегозахисні дамби та шляхи, значна кількість населених пунктів з року в рік залишається без транспортного сполучення».

«Гуцульські фестивалі-це велике мистецьке дійство справді міжнародного масштабу, — йдеться у зверненні до керівника Уряду, — проте нам ніяк не вдається впросити Міністерство культури, мистецтва і туризму України, аби включити Гуцульські фестивалі у перелік щорічних загальнодержавних мистецьких заходів, затвердити статут з постійно діючою дирекцією фестивалю та відповідним державним фінансуванням.

Асоціація органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщини, яку очолює заступник голови Косівської районної ради Івано-Франківщини Петро Стефлюк ( заступник — голова Путильської районної ради Буковини Андрій Дутчак-ЗІК) і Всеукраїнське товариство «Гуцульщина» звернулось до Віктора Януковича з проханням зобов'язати Міністерство культури, мистецтва і туризму України включити Гуцульські фестивалі у перелік щорічних загальнодержавних мистецьких заходів, затвердити статут з постійно діючою дирекцією фестивалю та відповідним джерелом фінансування» . Водночас гуцульська асоціація просить український уряд «надавати фінансову підтримку в здійсненні заходів для збереження, примноження матеріальної і духовної культури гуцулів, зокрема тих, що живуть в українських селах Румунії».

Виїзне засідання Асоціації органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщини проходило на базі Усить-Путильської сільради; наступні відбудуться у містах Коломиї та Яремче. У місті Яремче пройде цьогорічний 17-ий Гуцульський фестиваль.

Довідка.

До Асоціації органів місцевого самоврядування регіону Гуцульщини входить Косівський, Верховинський, Коломийський, Надвірнянський райони і місто обласного підпорядкування Яремче Івано-Франківської області, а також Путильський, Вижницький Чернівецької області, Рахівський -Закарпаття.

У прикордонній з Путильським районом Буковини смузі на території Румунії проживає більше 75 тисяч українців. На підтримку субетносів уряд Румунії, яка увійшла до Євросоюзу, щорічно виділяє 5 млн євро.
ЗІК
15 червня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Культура

10:18
/ 2
Провідного актора Закарпатського муздрамтеатру удостоєно звання "Заслужений артист України"
22:05
Фестиваль "Срібний Татош" цьогоріч скасували
15:38
Завершується прийом творів на Конкурс малої прози імені Івана Чендея
12:11
/ 1
Дерев'яні церкви Закарпаття – національна спадщина
16:04
Вийшов друком четвертий випуск наукового щорічника "Етніка Карпат"
02:23
/ 4
Не тільки Україна повинна вшанувати Уласа Самчука
11:33
Закарпатки, що проживають нині в Будапешті, влаштували поетичний флешмоб до дня народження Ліни Костенко
09:25
Письменниця Тетяна П’янкова презентувала в Ужгороді роман "Чужі гріхи"
11:11
Через карантин Мукачівський драмтеатр транслюватиме свої вистави онлайн
15:04
/ 2
В Ужгороді представлять нові видання про Карпатську Україну
11:36
У Зняцеві на Мукачівщині представлять книжку до сторіччя Юрія Гойди
02:51
Зірки балету Катерина Кухар та Олександр Стоянов везуть в Ужгород "Кармен-сюїту" і "Шехерезаду"
14:05
"Максимум хітів" презентували в Ужгороді
09:36
Виставу "Думи мої, думи" до Шевченківських днів показали в Ужгороді
09:23
Концерт до Міжнародного жіночого дня відбувся в Ужгороді
01:03
Ще п'ятеро закарпатських письменників стали членами НСПУ
02:56
У Виноградові відкрилася виставка художниці Гелени Матій
13:02
Дмитро Кешеля презентував школярам в Ужгороді свою нову книгу "Весільна феєрія"
10:44
/ 1
Закарпатську шевченкіану на сцені Закарпатського муздрамтеатру продовжить вистава "Думи мої, думи..."
09:16
В Ужгороді відкрили фотовиставку "Вона"
09:20
До ювілею Ужгородської дитячої музичної школи ім. Чайковського викладачі влаштували "весняний" концерт
18:06
206-у річницю від дня народження Тараса Шевченка відзначили сьогодні в Ужгороді концертом "У нашім раї на землі”
11:42
У скансені в Ужгороді відкрилася "весняна" виставка "Заквітчані"
11:17
/ 1
В Ужгород із концертом завітає Народна артистка України Людмила Марцевич
03:59
/ 1
В Ужгороді звучала "Весна на вулиці Волошина"
» Всі новини