Найбільш мистецький фестиваль Ужгорода завжди збирав поціновувачів образотворчого, музичного, поетичного, кіномистецтва, а також рукоділля та неймовірних щоу. Цьогорічний «ПораБуло» не став винятком.
Відкривали фестиваль вже традиційно — перформансом. На площі Театральній людей об’єднували шматками тканини, і вони ставали «нитками», що зав’язуються в одне ціле. Далі основне дійство відбувалося на території амфітеатру.
Під музичний супровід можна було відвідати майстер-класи з гончарства, розпису тіла хною, розпису одягу, плетіння «фєнічок» (браслетів із ниток), зав’язування вузлів, а також походити по натягнутому канату (слек лайн), намалювати картину, сфотографуватися із замороженим світлом (freeze light), познайомитися з іноземцями, почитати вірші чи придбати гарні речі на ярмарку.
Програма першого дня почалася з надування великих мильних бульбашок. Така забава одразу припала до душі найменшим гостям фестивалю. Далі на сцені свій показовий виступ провели майстри кіокушин карате, які показали, що треноване тіло здатне витримати і удари палицею, і гострі цвяхи, які давлять у груди. Наступними запалювали «порабульців» музичні гурти. Розпочали енергійні хлопці з гурту «Триста8ісім», які вже встигли підкорити серця не тільки закарпатців, а й фестивальників з усієї країни. Цікавим було те, що лідер гурту виступав у вовняних капцях, — така витівка додавала колориту пісням. Після цього особливу атмосферу своєю музикою створював чопський гурт «Цедра». «Підлив масла у вогонь» й ужгородський колектив «Елегантно зіпсовані». А далі на сцені виступали запрошені гості — гурт «К402» зі Львова та «Гуцул каліпсо» з Чернівців. Останні повністю розворушили публіку і заставили підстрибувати та плескати в долоні навіть найбільш флегматичних.
Між виступами музикантів на сцені показували дизайнерський одяг та танцювали вихованці студії «Blitz». Закінчився перший день вогняним шоу та тригодинним переглядом короткометражок.
Другий день був ще більше насичений різними виступами та видовищними шоу. Музична програма розпочалася драйвовим івано-франківським гуртом «Les stens» . Далі хвилю підхопив надзвичайно музичний гурт з Ужгорода «In submarine». Підтвердив статус «ПораБуло» як міжнародного фестивалю колектив зі Словаччини «Jelly belly», музиканти якого були дуже раді виступити на ужгородській сцені. Приємно вразив і місцевий гурт «Elefunk vibrations». Неймовірне музично-теартальне дійство під назвою «The legendaryshout of nuns» представив ужгородець Дмитро Павлов, який вже не перший рік дивує закарпатців своєю експериментальною музикою та містичними постановками. Також Дмитро Павлов презентував свій не менш містичний та вражаючий кліп «Down on Earth». На вигуки з натовпу: «Діма ти геній!», він відповідав: «Я не геній, я просто ідіот». Наступними підкорювали сцену гості з Івано-Франківська, гурт «No pasa nada», які так розпалили публіку, що їх не хотіли відпускати зі сцени — натовп вигукував: «На біс! На біс!»
Між музичними виступами відбувалися майстер-класи з бойових мистецтв (ушу та він чунь), аукціон картин та показ дизайнерського одягу. Також, ще раз повторили перформанс з нитками, вивівши не сцену гостей фесту об’єднаний однією ниткою. Завершився фестиваль феєричним вогняним шоу, під час якого горіли не тільки різні предмети, а й очі у глядачів, бо на сцені відбувалося щось неймовірне — вогонь підкорився ужгородським «вогняним артистам». На завершення відбулася вечірка-закриття за участю Dj «Gelofunk».
Протягом двох днів на фестивалі діяли виставка картин та «підвішена» поезія, велика кількість цікавих гойдалок, смачна кухня та безліч інших цікавих атракцій.
Ведучими фестивалю були Віта Мунчак та Олександр Кіпа.
«Фестиваль удався, так як ми й хотіли, — з захопленням розповідає одна із організаторів, Наталія Тарнай. — Говорити про «плюси» і «мінуси», ще рано, але «плюсів» стовідсотково більше. Головне для нас, це бачити усмішки людей — вони задоволені, щасливі, їм подобається. Наступного року «ПораБулоФесту» також бути!»
Юлія Дуб, Закарпаття онлайн