Прес-конференція до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом

• 10:00, 23 березня

• Ужгород, прес-центр Закарпатської ОДА (пл. Народна, 4)

Про ситуацію із захворюваністю на туберкульоз в області, про профілактику, діагностику та лікування цієї хвороби розкажуть на прес-конференції присвяченій Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом Василь Скрип - гендиректор ОКТМО «Фтизіатрія» та Катерина Дебрецені -  обласний дитячий фтизіатр.

Довідка

Щороку 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. У цей день світова спільнота звертає увагу населення планети на серйозну проблему сучасності, що становить загрозу здоров’ю людей в усьому світі. ВООЗ закликає всі уряди, місцеві спільноти, громадянське суспільство і приватний сектор об'єднатися, щоб ліквідувати цю хворобу.

За даними ВООЗ в 2016 році на туберкульоз захворіло 10,4 мільйона чоловік, а 1,8 мільйона чоловік померло від цієї хвороби. Більше 95% летальних випадків від туберкульозу реєструється в країнах з низьким рівнем життя. Ця хвороба  поширена серед представників маргінальних груп та вразливих категорій населення. До їх числа відносяться: мігранти, біженці, етнічні меншини, шахтарі та інші особи, які працюють і живуть під впливом факторів ризику, особи похилого віку, жінки і діти з маргіналізованих категорій населення в багатьох країнах і т.д. Такі фактори, як недоїдання, погані житлові умови та антисанітарія, вживання тютюну, зловживання алкоголем і діабет, підвищують вразливість до туберкульозу і негативно впливають на можливості доступу до лікування.

Наразі Україна - на другому місці в Європі за захворюваністю на туберкульоз (із розрахунку кількості хворих на 100 000 людей). На першому - Росія.

У 2016 році 29 000 українців захворіли на туберкульоз, серед них - понад 800 дітей. Майже кожен четвертий випадок туберкульозу в Україні - це мультирезистентний туберкульоз (МРТБ).

За кількістю хворих із такою формою туберкульозу ми є одним зі світових лідерів. Крім того, кожен п'ятий хворий на туберкульоз є носієм ВІЛ.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, спричинене мікобактерією туберкульозу, що передається повітряно-крапельним шляхом. Основним джерелом інфекції є хворі на туберкульоз з відкритими формами, тобто ті хворі, що виділяють збудника в навколишнє середовище разом з мокротинням під час кашлю, чхання, в розмові. При цьому збудник інфекції має здатність розповсюджуватися в радіусі 2-6 метрів. Один хворий протягом року може заразити 5-10 осіб, що контактують з ним.

Найчастіше туберкульоз розвивається у людей з ослабленою імунною системою. На жаль, рівень поширення туберкульозу в Україні характеризується високим ризиком інфікування населення, більшість з якого навіть не підозрює небезпеку зараження, контактуючи з хворими у транспорті, магазинах, місцях масового перебування людей тощо.

 



Події 23 березня

10:00Прес-конференція до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом
Ужгород, прес-центр Закарпатської ОДА (пл. Народна, 4)
11:00Прес-конференція щодо участі Ужгорода в проведенні традиційних Днів України в словацькому місті Кошиці
Ужгород, мала зала Ужгородської міської ради (пл. Поштова, 3)
11:40Нагородження працівників лісових господарств Закарпатської області, які захищали державу у зоні АТО
м. Ужгород, вул. Собранецька, 156
16:00Презентація «Як контролювати владу через ProZorro.Продажі – Ужгород»
Ужгород, офіс ГО "Ужгородська громадська рада" (Київська Набережна, 3, 2-й поверх)
18:30Сольний концерт Балажа Соколаї у рамках ІІ-го Відкритого конкурсу піаністів ім. Дезидерія Задора
Ужгород, Закарпатська обласна філармонія
19:00Dizel Show. Навколо України
Ужгород, Закарпатський академічний обласний державний український музично-драматичний театр ім. братів Шерегіїв
19:00Виступ одного з кращих джазових гуртів Німеччини Still in the Woods
Ужгород, Мистецький центр "Галерея Ілько" (вул. Кошицька, 28)

НОВИНИ

11:37
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Мирославом Лукачем Фото новина
03:31
/ 1
Автодорогу для "Вітропарків" у пралісах "Ужлісу" будуватиме компанія, пов’язана із родиною мера Ужгорода Андріїва Фото новина
00:04
/ 1
На Закарпатті запрацює ще один військово-спортивний ліцей, на базі Великоберезнянської школи-інтернату
20:00
/ 12
На хабарі в понад 40 тис. грн затримали головного комунальника Середнянської селищної ради Шестакова Фото новина
19:19
/ 6
24-річного "ухилянта" з Запоріжжя затримали біля кордону неподалік Ужгорода, коли той заплутався у "колючці" Фото новинаВідео новина
18:17
/ 7
Головний рятувальник Закарпаття Роман Гудак пішов на пенсію
17:46
/ 5
Голова Хустської райради Н.Павлій "за власним бажанням" подав у відставку і "пішов далі"
16:49
/ 17
Мережу продуктових магазинів Zina, 1Minute та Kefir викрили у несплаті податків "в особливо великих розмірах" Фото новина
15:44
44-річний житель Чинадійова на Мукачівщині "підробляв" продажем гранат і патронів Фото новина
14:26
"Галерея однієї картини" відкрита в Чинадіївському замку "Сент-Міклош" Фото новина
13:18
/ 2
У Верхньому Водяному на Рахівщині згорів магазин площею 480 кв. м (ОНОВЛЕНО) Фото новина
11:40
На Ужгородщині кілька днів шукають 24-річного чоловіка з Загорба, що пішов в ліс і не повернувся
11:32
У першому кварталі найбільше товарів імпортовано з Чехії, а експортовано – до Німеччини – Закарпатська митниця
11:25
В Ужгороді стартував V-й Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва "Під цвітом сакури" Фото новина
03:10
/ 6
Мінкульт стверджує, що не змінив позицію щодо відмови в погодженні скандальної 13-поверхівки в Ужгороді
02:33
/ 6
Суд в Берегові присудив "ухилянтові", що "не розумів української", три роки позбавлення волі
02:14
/ 2
Троє циганів з ужгородської "Радванки" уникли покарання за те, що закидали камінням авто з поліцейськими
01:42
/ 5
В Ужгороді біля Боздоського парку зведуть три житлові комплекси для 2500 мешканців і підземним паркінгом на 400 авто
19:33
/ 1
Між Ужгородом і Чопом вже укладено майже 8 км вузької європейської колії Фото новина
17:43
/ 3
На кордоні з угорщиною відкрили новий міжнародний перехід – пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош" Фото новина
16:27
Краматорців збурила 52-мільйонна "схема" з відкриттям краматорського ліцею в закарпатському Перечині
15:17
У Королеві "димів" будинок, власник надихався диму (РОЗШИРЕНО) Фото новина
11:30
На війні з росією поліг Володимир Мошкола з Виноградова
11:22
У пожежі будинку в Королеві на Берегівщині травмувався чоловік
11:06
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Сабіровим Фото новина
10:55
На Донеччині поліг Іван Стан з Топчина на Тячівщині Фото новина
07:08
/ 4
Ужгородець порізав шини 10-и автівок, припаркованих в дворі багатоквартирного будинку на його вулиці Фото новина
06:52
/ 3
ВІДЕОФАКТ. В Ужгороді зіткнулися BMW і Renault Duster
00:55
/ 1
31-річний мукачівець викрав у водія рейсового автобуса сумку з 20-ма тис. грн Фото новина
21:14
Ужгородці петицією закликають владу створити парк "Чорні озера"
19:02
/ 3
Мінкульт раптом перестав бачити порушення вимог законодавства при спорудженні 13-поверхівки у центрі Ужгорода
17:10
В Ужгороді 7 квітня вночі зафіксували -7,5°С: рекордний мінімум за весь період спостережень
16:23
Жителеві Липчі на Хустщині, який до смерті побив односельця, присудили 7 років ув'язнення і понад мільйон відшкодування Фото новина
15:54
На Рахівщині з дроном розшукали обморожених "ухилянтів" з Хмельниччини та Запоріжжя, які 8 діб блукали високогір'ям Фото новинаВідео новина
15:16
/ 1
Власники з угорщини та Індії продають збанкрутілий Берегівський консервний завод за $6,4 млн
15:05
/ 10
Дружина керівника БЕБ у Закарпатській області купила новий будинок з землею
14:51
/ 1
Закарпатець, який в Берегові вкусив поліцейського, "щиро розкаявся" і замість 3 років реального покарання отримав рік умовного
14:15
У Чепі на Берегівщині 20-річний хлопець під час сварки намагався пляшкою, ножем і стільцем вбити 73-річного власника розважального закладу Фото новина
13:24
/ 1
Поблизу Пилипця на Хустщині впав і травмувався парапланерист з Ужгорода
12:19
Наприкінці тижня на Закарпатті в пожежах загинуло 3 людей
11:56
У Березові на Хустщині згорів житловий будинок Фото новина
11:28
/ 1
Водій BMW, яка перекинулася на дах в огорожі приватного обійстя в ужгородських Доманинцях, був "повторно" п'яний і "безправний" Фото новинаВідео новина
00:52
ВІДЕОФАКТ. У горах на Рахівщині прикордонники зустріли двох ведмежат
22:49
У засніжених Карпатах рятували двох 17-річних туристів з Києва
22:39
На кордоні з Угорщиною в українки вилучили незадекларовані €260 тис. Фото новина
» Новини за добу