Команда проекту вирушила в тур по Закарпаттю, і вже встигла відвідати ромське поселення Великого Березного, піднятись на Явірник, познайомитись з багатьма цікавими людьми. На прес-конференції ви почуєте про перші враження та подальші плани експедиції, мету та цілі, які ставить перед собою медіа-проект Ukraїner.
"Після того, як з медіа-простору України зник National Geographic, на його заміну не з’явилося проекту для шанувальників інтелектуальних медіа та несподіваних географічних відкриттів. Останні кілька десятків років українці активно емігрували або переїжджали до великих міст, поступово залишали свої землі, так нічого про них і не дізнавшись. Історії невеличких поселень не ставали медійними, а залишалися у родинних архівах і поступово затиралися у пам’яті", - відзначають автори проекту Ukraїner .
"Внутрішній туризм в Україні розвинений слабо, розгалуженість транспортної системи залишає бажати кращого. Доволі багато українців взагалі ніколи не покидали межі своєї області. Ті ж із нас, хто багато подорожує Україною, можуть помітити, як мало ми знаємо про сусідні регіони і про свою країну в цілому. Для того, аби це змінити, ми започатковуємо Ukraїner — новий медіа-проект, який має на меті шляхом ретельних досліджень зрозуміти і сформулювати те, ким ми є", - констатують ініціатори.
Перша антропологічно-етнографічна експедиція триватиме півтора року і охопить усі 14 історичних земель України — від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії. Ukraїner розповідатиме пізнавальні історії про найвіддаленіші куточки, людей, мистецтво та їжу. За результатами експедиції планують створити сучасні путівники Україною кількома мовами.
Мандрівку почнуть із західної частини України: автори обіцяють "все літо знайомити читачів із Закарпаттям".
"Ви можете долучитися до нашої подорожі — відкрити нам свою унікальну місцевість та познайомити з дивовижними людьми", - закликаютт спільно відкривати цікавинки кожного краю ініціатори проекту.