Ексклюзивний концерт «МОЦАРТ І ЕПОХА» у виконанні лауреатів Міжнародного конкурсу ім.Д.Бортнянського Ансамблю солістів під керівництвом Олени Короленко.
У програмі: Антоніо Саль'єрі, Карл Фрідріх Абель, Вольфганг Амадей Моцарт.
У процесі задуму концерту «МОЦАРТ І ЕПОХА» колектив вирішив згадати творчість видатних композиторів – сучасників Моцарта, які творили поряд з ним, але постать австрійського генія дещо затьмарила їхні здобутки. Програма концерту 29 червня має на меті ознайомити слухача з творами, які звучать не так часто, як твори великого Амадея. Перш за все – це музика найвідомішої та найзагадковішої особистості - Антоніо Сальєрі, що навчав Бетховена, Шуберта, Ліста, Гуммеля, сина Моцарта та багатьох інших відомих музикантів. В концерті прозвучать два твори композитора: "Sinfonia Veneziana" та Концерт для флейти і гобоя з оркестром. Також в концерті прозвучать твори Абеля. Німецький композитор Карл Фрідріх Абель був другом одного з синів Й.С.Баха і автором великої кількості симфоній, увертюр, концертів, сонат та жартівливих опер. В програму концерту включена найвідоміша з його симфоній Мі-бемоль Мажор, популярність до якої прийшла не без участі Моцарта, який переписав її для себе в учбових цілях у восьмирічному віці, а також Концерт для флейти, гобоя і струнних До-мажор.
Музика Моцарта також звучатиме. На закінчення концерту Ансамбль виконає дуже оригінальний твір - один з найкумедніших творів самого Моцарта в стилі пародії «Секстет сільських музикантів». Особливістю цього твору є використання дисонуючих співзвуч, що імітують фальшиву, дещо грубувату гру. Насправді виконати цей твір – завдання не з легких і потребує від виконавців, крім професіоналізму у володінні інструментом, також і неабиякого артистизму.
Ансамбль солістів під керівництвом Олени Короленко, до якого входить молода обдарована молодь нашого краю, на концерті «МОЦАРТ І ЕПОХА» цього разу доповнені львівськими запрошеними музикантами - це лауреат Міжнародних конкурсів, доцент Львівської національної музичної академії ім.М.Лисенка, музикант-віртуоз Андрій Карпяк (флейта) та Андрій Гук (гобой).
Слід додати, що майже всі твори в нашому місті прозвучать вперше.
11:00 | Ладислав Дворський, «Принцеса-стрибунка» Ужгород, Закарпатський академічний обласний театр ляльок "Бавка" |
13:00 | Ладислав Дворський, «Принцеса-стрибунка» Ужгород, Закарпатський академічний обласний театр ляльок "Бавка" |
18:00 | Програма «Перевтілення» від «Танцювальної корпорації друзів» Ужгород, Палац дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» |
19:00 | Вечір класичної музики Мистецький центр "Галерея Ілько" (Ужгород, вул. Кошицька, 28) |
19:00 | Концерт «Моцарт і епоха» Ужгород, Мистецький центр «Галерея Ілько» |