Запрошені:
головний лікар обласної клінічної інфекційної лікарні - Михайло ПОЛЯК
завідувач епідеміологічного відділу Закарпатської обласної СЕС - Світлана ОБЕРЕМКО
керівник проекту ЗОБФ «Рада життя» - Наталія БАЛЕГА
Довідка
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) закликає уряди активізувати зусилля по боротьбі з вірусним гепатитом - запаленням печінки, від якого щорічно вмирає близько одного мільйона чоловік. А ще імовірно 500 000 000 чоловік страждають від хронічної хвороби, що розвивається в результаті інфікування гепатитом, що є однією з основних причин раку печінки і цирозу печінки.
«Переважна більшість людей, інфікованих гепатитом, не знають про це, інфекція залишається невиявленою і нелікованою, - заявила доктор Сільві Бріан, Департамент ВООЗ з пандемічним і епідеміологічним захворюванням. - Лише підвищивши обізнаність щодо різних форм гепатиту, способів їх профілактики та лікування, ми зможемо зробити перший крок на шляху встановлення повного контролю над хворобою і врятувати тисячі людських життів».
Типи гепатиту
Існує п'ять вірусів гепатиту, що визначаються як типи A, B, C, D і E. Типи B і C викликають особливе занепокоєння, оскільки значна частка людей, інфікованих цими вірусами, може не відчувати жодних симптомів на ранній стадії хвороби і дізнаватися про те, що інфіковані, лише тоді, коли інфекція стає хронічною. Іноді це може бути через кілька десятиліть після інфікування. Крім того, ці два віруси є основною причиною цирозу і раку печінки, викликаючи майже 80% всіх випадків смерті від раку печінки.
Люди можуть заразитися гепатитом або від інфікованих рідин організму, або від заражених харчових продуктів і води.
• Інфікування типами B, C і D відбувається через кров інфікованої людини (наприклад, при небезпечних ін'єкціях або переливанні неперевіреної крові), а в разі гепатиту B і C - також при незахищеному сексі.
• Тип D інфікує лише тих, хто вже інфікований типом B.
• Типи A і E зазвичай передаються через заражену воду або харчові продукти і тісно пов'язані з неналежною санітарією і поганий особистою гігієною (наприклад, немиті руки).
Є ефективні вакцини проти всіх типів вірусу, крім типу C.
За ступенем негативного впливу на здоров'я населення та рівнем захворюваності вірусні гепатити в Україні займають домінуюче місце в структурі інфекційної патології. До зазначеної групи належить до 30 відсотків усіх інфекційних захворювань, крім грипу та гострих інфекційних захворювань верхніх дихальних шляхів.
За даними експертів, у 2015-2020 роках кількість осіб, що страждають на зазначене захворювання подвоїться.
На сьогодні загальна кількість хворих на вірусні гепатити В і С у світі в 14-15 разів перевищує кількість ВІЛ-інфікованих, яка становить близько 40 млн. осіб.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 57 відсотків випадків цирозу печінки і 78 відсотків випадків первинного раку печінки зумовлено хронічними вірусними гепатитами В або С.
Всі ми знаємо про те, що існує епідемія ВІЛ і СНІДУ. Але хворих гепатиту "В" і "С" значно більше. ВІЛ-інфікованих 200 тис., а інфікованих гепатитом – мільйони. Це близько 10% від усього населення України.
11:00 | Прес-конференція міського голови Ужгорода Віктора Погорєлова мала зала Ужгородської міської ради (пл. Поштова, 3) |
12:00 | Володимир Приходько візьме участь у прямій телефонній лінії «Запитай у влади». |
12:30 | Прес-конференція: "Про “батарейковий рух” та набір “батарейкових волонтерів” Прес-центр "Закарпаття" (м.Ужгород, вул. Другетів, 60) |
14:00 | Прес-конференція на тему «Гепатит: він ближче, ніж ви думаєте» Прес-центр Управління охорони здоровя Закарпатської ОДА (Ужгород, пл. Театральна, 6, обласний Центр здоров'я) |