У міжнародний день музеїв 18 травня 2012 року відбудеться відкриття ювілейної ретроспективної виставки творів класика українського мистецтва, на котрій покажуть від його роботи від ранніх творів, з колекції Закарпатського обласного художнього музею, і до полотен, які були створені художником наприкінці життя. Також буде представлено живопис, графіку, яка часто стає матеріалом в підмогу глядачеві, бо за допомогою саме графіки можна зрозуміти, як художник створював картини. За словами заступника директора музею, пані Людмили Біксей «Глюк чудовий портретист. Його унікальна майстерність – це передати настрій, характер, зовнішність людини», – зазначила Л. Біксей.
Як повідомила донька художника Валентина Александрова, відзначення ювілею підтримують управління культури Закарпатської ОДА, Меморіальна кімната-музей ім. Г.Глюка, Благодійний фонд ім. Г.Глюка, кафедра туризму УжНУ. Також на 18 травня 2012 року заплановано встановлення символічного каменю, де буде встановлено пам’ятник Г.Глюку.
Закарпатський художній музей загалом представить на виставці більше 70 творів живопису і 55 творів графіки. Крім того, планують долучити до експозиції твори з краєзнавчого музею, а також частково твори з приватних колекцій.
Гаврило Глюк (1912-1983) – один із основоположників традицій Закарпатської школи живпоису. Своє мистецтво художник присвятив людям. Створені ним портрети трударів ще в радянські часи стали хрестоматійними. Проте є й інший Глюк – тонкий колорист, співець карпатської природи. Творчість закарпатського художника шанована не тільки в колишньому СРСР, її знають в усьому світі.
На фото: автопортрет художника та фоторепродукція картини «Лісоруби на вахті миру» 1950р. Полотно, олія, 152х240 Знаходиться у фонді Закарпатського обласного художнього музею.