Угорщина хоче залучити Москаля до слухань у Венеційській комісії на своєму боці

Висновок Венеційської комісії має бути готовий до березня наступного року, і коли там вивчатимуть це питання, Угорщина запропонує, щоб був заслуханий голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль. Про це інформує прес-служба Закарпатської ОДА.

Угорщина хоче залучити Москаля до слухань у Венеційській комісії на своєму боці

Про це заявив міністр юстиції Угорщини Ласло Трочані під час зустрічі з головою ОДА та першим заступником голови обласної ради Йожефом Борто. Угорська делегація приїхала до Ужгорода для відзначення річниці Угорської революції та визвольної боротьби 1956 року.

У ході зустрічі обговорювалися дві головні теми – економічна співпраця та прийнятий нещодавно в Україні «Закон про освіту».

– Щодо мовної статті «Закону про освіту» у нас позиція чітка – чекаємо висновку Венеційської комісії, положення якого мають бути імплементовані в українське законодавство. Це зніме всі непорозуміння між нашими країнами, які завжди жили в дружбі і злагоді, – наголосив Г.Москаль, котрий ще не так недавно вимагав від президента України Петра Порошенка ветувати відповідний закон

– Для нас дуже важливо, щоб українські угорці знали державну мову, – підкреслив Л.Трочані. – Водночас навчатися рідною мовою на всіх рівнях – це закріплене в українському законодавстві та міждержавних договорах право угорської громади, яке вона буде відстоювати. Висновок Венеційської комісії має бути готовий до березня наступного року, і коли поважна делегація вивчатиме освітні та мовні питання в Україні, ми запропонуємо, щоб були заслухані і представники із Закарпаття, в тому числі голова ОДА.

ДО ТЕМИ:

Сійярто, демонстративно відмовивши у зустрічі Клімкіну, "неофіційно" півтори години бесідував в Ужгороді з Москалем (ФОТО)

ІГЕНнадій ІГЕНнадійович

Нардеп від "Самопомочі" порадила Москалю опікуватися дотриманням інтересів України на Закарпатті, а не підбурювати людей і розвалювати державу

У контексті закону про освіту Москаль продовжує лобіювати інтереси Угорщини

24 жовтня 2017р.

Теги: Угорщина, Трочані, Москаль, освіта

Коментарі

колік 2017-11-08 / 19:54:55
пусьте го там вун такой наробіть мадярам шо вдурівуть та ся лишать Закарпаття нафтема....

Вирвалось 2017-11-03 / 12:10:46
ай. ай, "має право доносити" понос...

Читатель до нати 2017-10-27 / 23:28:46
Ти спочатку почитай про що мова йде у статті, а тоді пиши. Порошенко підписав закон чим висловив свою позицію, а лисий губернатор говорить про ветування! А про позицію населення області так в мене до тебе питання а хто запитав у населення? Шут у короля не питає він несе словесний понос!

Віталій Грегор 2017-10-25 / 01:27:57
ЖАХ! Я правильно прочитав? не Україна, а Угорщина хоче залучити на своєму боці Москаля до слухань у Венеціанській комісії? Голову нашої української Закарпатської ОДА??! Петро Порошенко чи хоча б Міністр МЗС Павло Клімкін не хочете прокоментувати це неподобство? а можливо краще відразу оформіть йому "Вісо депорт" в ту країну, за яку він дбає більше ніж за нашу.

вуву 2017-10-24 / 20:42:15
Я нездивуюсь якщо він на венеціянській комісійі "вріже" по італійськи ... ("Толкньйот рьєчь").

ужгородка 2017-10-24 / 14:36:01
Маразматик цілком загнався

Володя 2017-10-24 / 12:40:51
Справа "Держава Україна (в особі Голови ОДА)"

проти

"Держави Україна (в особі Адміністрації Президента України)".

наті 2017-10-24 / 10:16:05
Так озвучив і доніс ... "по-мадярські", що усі чули на берегівському збіговіську, мадяри самі з нього реготали. Клоун.

Вуву 2017-10-24 / 09:36:48
Точно ... Якраз тот случай.
Особенно єслі предварітєльно "підкачати і поставити під градус".
Так озвучить і донесе ... Што довго они там будуть чудоватися ... ийсе точно.

ната 2017-10-24 / 09:28:37
До читателя. губернатор є намісником і президента і прем"єра в області і має право озвучувати їх позиції та доносити до них позиції жителів території.

Вуву 2017-10-24 / 09:14:12
А той лисий з боку то син масеаля чи його шофер ... Пострижений "під боса"?

Вуву 2017-10-24 / 09:07:11
Право отримання на рідній мові ніхто не відбирає .
Закон був підписаний в 1991році(26років тому)... І він вічним бути не може ... Все рухаєтьсяв перед і розвивається ... Тому той закон став сам по собі морально застарілим чи таким який не відповідає сучасним вимогагам закону про освіту ... Сучасним викликам сьогодення.
Як іще розяснювати....

Сссорію 2017-10-24 / 08:47:44
Не развєдчіка .А лазутчіка-шатуна.

Вуву 2017-10-24 / 08:46:20
Напевно друган ... Брензович ... Ци пОдружка ілдиЯ ... (А вадь крістіна) ?

Читатель 2017-10-24 / 07:48:36
Хто делегував повноваження Ігену щодо переговорів на міждержавному рівні з міністрами закордонних справ та юстиції Угорщини? Це повноваження голови ОДА виступ із заявою "ми змінимо законодавство!" Щось не туди дивиться Москаль!

сорри 2017-10-24 / 06:39:03
Спалили развєдчіка :)

Вуву 2017-10-24 / 06:23:04
Ну ше його тільки там нехватало.
Чи може він і там буде відкривати "хунські ворота"... дороги арпада на Рим.?

НОВИНИ: Політика

19:33
/ 13
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 28
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 6
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ
14:14
/ 6
На Закарпатті одіозний клірик УПЦ МП, що є кумом Медведчуків, влаштував "жіноче" шоу зі своїм викликом у "військкомат"
14:38
/ 4
Скарга закарпатської адвокатки Бухтоярової в КСУ поставила під загрозу декларування статків чиновниками – НАЗК
21:24
/ 9
Жителі "вибухової" Керецьківської громади проігнорували звіт свого корупційного голови від ОПЗЖ Мушки
16:25
/ 11
Кабмін погодив призначення Сергія Гайдая головою Мукачівської РДА
22:16
/ 31
В Ужгороді "слуги" "протиснули" призначення керівником комунального парку "ріднозакарпатського" "опоблоківця" Молнара
15:21
/ 5
"Ужгородець" Шуфрич отримав нову підозру – за фінансування Росгвардії у Криму
16:11
/ 1
У Мукачеві водій Audi смертельно травмував чоловіка, що переходив дорогу у невстановленому місці
19:30
/ 12
угорщина хоче, щоб угорцям Закарпаття "повернули" те, завдяки чому вони перестали говорити українською та відчувати себе громадянами України