У контексті закону про освіту Москаль продовжує лобіювати інтереси Угорщини

Попри те, українські чиновники найвищого рівня продовжують відстоювати у сфері міжнародних стосунків, зокрема – перед офіційним Будапештом, інтереси України в плані впровадження державної мови у галузі освіти, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль продовжує неприховано відстоювати в цьому питанні інтереси чужої держави.

У контексті закону про освіту Москаль продовжує лобіювати інтереси Угорщини

Сьогодні прес-служба Закарпатської ОДА поширила в ЗМІ коментар головного чиновника Закарпаття, у якому той начебто пом'якшив свою позицію у цьому питанні і заявив, що «у прийнятий Верховною Радою освітній закон слід внести лише одну правку – дія закону не поширюється на мови країн Євросоюзу».

У такий спосіб Г.Москаль в один голос з офіційним Будапештом пропонує законсервувати ситуацію, за якої закарпатські угорці в основній своїй масі практично не володіють державною мовою, а ментально повністю зорієнтовані на сусідню державу. Це при тому, що саме ситуація з угорцями Закарпаття була однією з найпромовистіших ілюстрацій в аргументах на користь впровадження вказаного закону, зокрема у мовній сфері.

"Прийнятий Верховною Радою України освітній закон, який спрямований на захист української мови через домінування в багатьох сферах життя російської, може посварити Україну з її сусідами – членами країн Євросоюзу, які підтримують нашу країну в євроінтеграційних процесах і виступають проти агресії Росії на Донбасі. Щоб не допустити цього, в освітній закон слід внести лише одну правку – дія закону не поширюється на мови країн Євросоюзу", – вважає Г.Москаль.

По суті, позиція керівника Закарпатської області України Г.Москаля в цьому питанні є ідентичною до позиції офіційного Будапешта. При цьому, український чиновник вважає за потрібне поступатися в важливих питаннях державного життя виключно тому, що зацікавлена сторона, відстоюючи власні державні інтереси, задіює в цьому контексті всі можливості тиску на Україну.

Як раніше інформувало Закарпаття онлайнпозачергову сесію Закарпатської облради, на якій також планвалося по-суті підтримати позицію офіційного Будапешта в цьому питанні, скасували.

При цьому формальною причиною скасування сесії названо відсутність у публічному доступі проекту закону «Про освіту».

Як також інформувало Закарпаття онлайночільник "Руху Валентина Наливайченка" на Закарпатті Чубірко відзвітував про здачу українських інтересів угорським дипломатам.

13 вересня 2017р.

Теги: освіта, Москаль, Угорщина

Коментарі

Вуву 2017-09-15 / 04:50:57
Дядя вася ... но йсе завісіт от того ош кому ти хочеш .... А вот по цьому вопросу лучше обратитись до маскаля ... Він мент со стажом ... В угро работав ... Він точно мусить знати ...він якраз такими вопросами занімається .

ВОВА 2017-09-14 / 22:40:36
На Міжгірщині Москаль на свальбі так напився , і неміг звязати два слова.

Дядя Вася 2017-09-14 / 22:13:26
До вуву:Як правильно написати Вiн верблюд Вона?:

Порошенку!!! 2017-09-14 / 21:24:21
Президенте! ЗАБЕРІТЬ КРЕТИНА-МОСКАЛЯ ІЗ ЗАКАРРАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ, І ТО ТЕРМІНОВО, ПОКИ ЩЕ БІЛЬШОЇ БІДИ НЕ НАРОБИВ!!!

Вуву 2017-09-14 / 12:56:53
Ось воно яке ... "обличчя нашойі області".

Вуву 2017-09-14 / 12:13:23
Он гена маскаль ... один ...і як представник украйінців (меншина від ОДА) ... Під хунів вже адаптувався ...так що ліпше і нетреба .
Коби всі хунські учні і студент були так адаптовані під Украйіну .

Вуву 2017-09-14 / 12:01:31
Подумати тільки ... 26 років ніхто нічого не робив (баба ганя свідок) ...і всі почали в ближній європі (і не тільки) говорити що ми в нас нема ніяких реформ .
Ну і ось ... Нарешті зробили в освіті ... І знову не добре ... І знову зле.

Це я 2017-09-14 / 11:20:17
А вчителі української мови протягом 11 років навчання однієї дитини, за що отримують зарплату?
За 11 років вийде 1500 уроків української мови та літератури. При чому тут діти?
А тележурналистам чому не спало на думку запитати українських філологів цих шкіл, чому їхні учні ні слова не знають українською?
За половину тих уроків ті самі учні з англійської хоч щось знають!

Читач 2017-09-14 / 10:26:19
Подивіться новини ICTV за 13 вересня, де кореспондент приїхав в школи Берегова і розмовляв з школярами. Жах - вони поголовно не знають розмовляти ні українською ні російською мовами! Повні мовні болвани! І це територія України! То про що можна говорити? Чи є така аналогічна ситуація в Угорщині? - ні, не має!

Ivan V. 2017-09-14 / 09:23:56
Нажаль, але губернатор не на державницькій позиції стоїть, а підігрує міжнаціональній ворожнечі, яка може вилитися у сепаратизм. Враховуючи кількість паспортів громадян угорщини на Закарпатті, в тому числі у депутатів всіх рівнів, які на крючку присяги проголосують як Аксьонові пси у Криму.

Вуву 2017-09-14 / 05:14:43
Виглядає наче після перепою весь опухший ...страшні мішки під очима ...
І це так повинен виглядати очільник області ... Як "нічне страхіття" ?

Закарпатець 2017-09-13 / 20:48:36
Як можна виступати проти очевидного, проти навчання громадян України державгій мові?!!! Москаль він видно не тільки по прзвищу...

Закарпатець 2017-09-13 / 20:44:03
Цей старий кретин загрався... Заліз в одне місце мадярам і йому схоже - там подобається...

Вуву 2017-09-13 / 19:32:28
Точно десь в будешті в банку має рахунок ... Як треба са орбан заступиться ... Так що май більш надійно як панамських офшорах.

Москаль 2017-09-13 / 18:47:36
Щурю
Нащо мені ваші гроші, я вже достатньо від мадярів маю

закарпатка 2017-09-13 / 18:37:14
тварь безпринципна

Щурь вася з міжгіря 2017-09-13 / 17:54:09
гено фестивальщику давай придумай і проведи якийсь фестиваль за наші гроші заодно і поїш і напєшся на халяву і наші гроші розбазариш

Вуву 2017-09-13 / 17:52:27
Маскаль ...загроза національнойі безпеки
Так далі бути не може.

Вуву 2017-09-13 / 17:49:39
Нема що казати ...хунами проплачений.

НОВИНИ: Політика

16:23
/ 4
Закарпаття відвідує народний депутат від "УКРОПу" Віталій Купрій
10:08
Суху та відносно теплу погоду прогнозують закарпатські синоптики по області цього тижня
01:45
/ 7
Угорщина підтримуватиме Закарпаття попри розбіжності з Києвом – Кевер
21:06
/ 43
ПОРОШЕНКО ПІДПИСАВ ЗАКОН ПРО ОСВІТУ В УКРАЇНІ
15:03
/ 1
Мовний аспект закону "Про освіту" з лекції міністра освіти і науки України Лілії Гриневич під час Форуму видавців у Львові
14:12
/ 7
Гриневич зустрінеться з міністром людських ресурсів Угорщини для обговорення закону про освіту, але в жовтні
03:32
/ 21
Нардеп від "Самопомочі" порадила Москалю опікуватися дотриманням інтересів України на Закарпатті, а не підбурювати людей і розвалювати державу
03:09
/ 8
Псевдоактивісти Павлов і Желізняк є помічниками екс-"регіонала" і "відродженця" з Закарпатської облради
02:20
/ 11
Угорський міністр Балог запрошує міністра освіти України Гриневич обговорити мовний аспект закону про освіту в Берегові
12:49
/ 11
Закарпатська обласна рада "наривається" на позачергові вибори – заступник голови ЦВК
12:33
/ 15
Президент має звільнити голову Закарпатської ОДА, а ВР – оголосити вибори облради – Томенко
01:38
/ 4
Закарпаття з робочим візитом відвідає спікер Національних зборів Угорщини
00:54
/ 1
Спільнота "Антипопулісти" назвала Рівіса головним популістом дня, що минув
23:46
/ 49
За проект звернення, спрямований проти державної мови, в Закарпатській облраді голосували спільно БПП, Опоблок, "Відродження" і угорці (ПОІМЕННИЙ СПИСОК)
13:55
/ 24
Закарпатські депутати у зверненні до президента просять для нацменшин навчання рідною мовою (ОФІЦІЙНО)
12:01
/ 23
Закарпатька облрада 38 голосами "за" звернулася до Президента із приводу "освітнього закону"
11:33
/ 10
На сесію Закарпатської облради не пропускають громадськість та ветеранів російсько-української війни
03:59
/ 18
На позачергових сесіях Берегівських міської та районної рад прийнято звернення до президента України проти розширення прав державної мови в освіті
18:57
/ 22
Під Генконсульством Угорщини в Ужгороді відбувся пікет проти антиукраїнської політики уряду Угорщини
04:18
/ 5
Прем'єр Угорщини використав український закон про освіту як привід підтримати Путіна - нардеп
03:52
/ 3
"Нацменшини в Україні також є й українцями". Інтерв'ю міністра охорони здоров'я України Уляни Супрун угорському виданню "Mandiner"
03:13
/ 5
Ряд проукраїнських організацій Закарпаття закликали Закарпатську облраду не приймати антиукраїнське звернення до Президента