У контексті закону про освіту Москаль продовжує лобіювати інтереси Угорщини

Попри те, українські чиновники найвищого рівня продовжують відстоювати у сфері міжнародних стосунків, зокрема – перед офіційним Будапештом, інтереси України в плані впровадження державної мови у галузі освіти, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль продовжує неприховано відстоювати в цьому питанні інтереси чужої держави.

У контексті закону про освіту Москаль продовжує лобіювати інтереси Угорщини

Сьогодні прес-служба Закарпатської ОДА поширила в ЗМІ коментар головного чиновника Закарпаття, у якому той начебто пом'якшив свою позицію у цьому питанні і заявив, що «у прийнятий Верховною Радою освітній закон слід внести лише одну правку – дія закону не поширюється на мови країн Євросоюзу».

У такий спосіб Г.Москаль в один голос з офіційним Будапештом пропонує законсервувати ситуацію, за якої закарпатські угорці в основній своїй масі практично не володіють державною мовою, а ментально повністю зорієнтовані на сусідню державу. Це при тому, що саме ситуація з угорцями Закарпаття була однією з найпромовистіших ілюстрацій в аргументах на користь впровадження вказаного закону, зокрема у мовній сфері.

"Прийнятий Верховною Радою України освітній закон, який спрямований на захист української мови через домінування в багатьох сферах життя російської, може посварити Україну з її сусідами – членами країн Євросоюзу, які підтримують нашу країну в євроінтеграційних процесах і виступають проти агресії Росії на Донбасі. Щоб не допустити цього, в освітній закон слід внести лише одну правку – дія закону не поширюється на мови країн Євросоюзу", – вважає Г.Москаль.

По суті, позиція керівника Закарпатської області України Г.Москаля в цьому питанні є ідентичною до позиції офіційного Будапешта. При цьому, український чиновник вважає за потрібне поступатися в важливих питаннях державного життя виключно тому, що зацікавлена сторона, відстоюючи власні державні інтереси, задіює в цьому контексті всі можливості тиску на Україну.

Як раніше інформувало Закарпаття онлайнпозачергову сесію Закарпатської облради, на якій також планвалося по-суті підтримати позицію офіційного Будапешта в цьому питанні, скасували.

При цьому формальною причиною скасування сесії названо відсутність у публічному доступі проекту закону «Про освіту».

Як також інформувало Закарпаття онлайночільник "Руху Валентина Наливайченка" на Закарпатті Чубірко відзвітував про здачу українських інтересів угорським дипломатам.

13 вересня 2017р.

Теги: освіта, Москаль, Угорщина

Коментарі

Вуву 2017-09-15 / 04:50:57
Дядя вася ... но йсе завісіт от того ош кому ти хочеш .... А вот по цьому вопросу лучше обратитись до маскаля ... Він мент со стажом ... В угро работав ... Він точно мусить знати ...він якраз такими вопросами занімається .

ВОВА 2017-09-14 / 22:40:36
На Міжгірщині Москаль на свальбі так напився , і неміг звязати два слова.

Дядя Вася 2017-09-14 / 22:13:26
До вуву:Як правильно написати Вiн верблюд Вона?:

Порошенку!!! 2017-09-14 / 21:24:21
Президенте! ЗАБЕРІТЬ КРЕТИНА-МОСКАЛЯ ІЗ ЗАКАРРАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ, І ТО ТЕРМІНОВО, ПОКИ ЩЕ БІЛЬШОЇ БІДИ НЕ НАРОБИВ!!!

Вуву 2017-09-14 / 12:56:53
Ось воно яке ... "обличчя нашойі області".

Вуву 2017-09-14 / 12:13:23
Он гена маскаль ... один ...і як представник украйінців (меншина від ОДА) ... Під хунів вже адаптувався ...так що ліпше і нетреба .
Коби всі хунські учні і студент були так адаптовані під Украйіну .

Вуву 2017-09-14 / 12:01:31
Подумати тільки ... 26 років ніхто нічого не робив (баба ганя свідок) ...і всі почали в ближній європі (і не тільки) говорити що ми в нас нема ніяких реформ .
Ну і ось ... Нарешті зробили в освіті ... І знову не добре ... І знову зле.

Це я 2017-09-14 / 11:20:17
А вчителі української мови протягом 11 років навчання однієї дитини, за що отримують зарплату?
За 11 років вийде 1500 уроків української мови та літератури. При чому тут діти?
А тележурналистам чому не спало на думку запитати українських філологів цих шкіл, чому їхні учні ні слова не знають українською?
За половину тих уроків ті самі учні з англійської хоч щось знають!

Читач 2017-09-14 / 10:26:19
Подивіться новини ICTV за 13 вересня, де кореспондент приїхав в школи Берегова і розмовляв з школярами. Жах - вони поголовно не знають розмовляти ні українською ні російською мовами! Повні мовні болвани! І це територія України! То про що можна говорити? Чи є така аналогічна ситуація в Угорщині? - ні, не має!

Ivan V. 2017-09-14 / 09:23:56
Нажаль, але губернатор не на державницькій позиції стоїть, а підігрує міжнаціональній ворожнечі, яка може вилитися у сепаратизм. Враховуючи кількість паспортів громадян угорщини на Закарпатті, в тому числі у депутатів всіх рівнів, які на крючку присяги проголосують як Аксьонові пси у Криму.

Вуву 2017-09-14 / 05:14:43
Виглядає наче після перепою весь опухший ...страшні мішки під очима ...
І це так повинен виглядати очільник області ... Як "нічне страхіття" ?

Закарпатець 2017-09-13 / 20:48:36
Як можна виступати проти очевидного, проти навчання громадян України державгій мові?!!! Москаль він видно не тільки по прзвищу...

Закарпатець 2017-09-13 / 20:44:03
Цей старий кретин загрався... Заліз в одне місце мадярам і йому схоже - там подобається...

Вуву 2017-09-13 / 19:32:28
Точно десь в будешті в банку має рахунок ... Як треба са орбан заступиться ... Так що май більш надійно як панамських офшорах.

Москаль 2017-09-13 / 18:47:36
Щурю
Нащо мені ваші гроші, я вже достатньо від мадярів маю

закарпатка 2017-09-13 / 18:37:14
тварь безпринципна

Щурь вася з міжгіря 2017-09-13 / 17:54:09
гено фестивальщику давай придумай і проведи якийсь фестиваль за наші гроші заодно і поїш і напєшся на халяву і наші гроші розбазариш

Вуву 2017-09-13 / 17:52:27
Маскаль ...загроза національнойі безпеки
Так далі бути не може.

Вуву 2017-09-13 / 17:49:39
Нема що казати ...хунами проплачений.

НОВИНИ: Політика

20:59
Закарпаття розвиває болотний туризм
16:54
У Мукачеві теж освячували воду
11:58
/ 1
Будапешт делегував євроінтеграційні перспективи України закарпатському нардепу Брензовичу
11:03
/ 3
Mr. Petro Incognito: Порошенко витратив на тижневу відпустку на Мальдівах $500 000
06:09
/ 28
Закарпатці в угорському рабстві. Про це мовчить Будапешт
17:18
/ 2
УКРОП на Тячівщині очолив голова Громадської ради при райраді і екс-"свободівець"
21:38
/ 10
Угорщина може відкрити на Закарпатті приватні школи з угорською мовою викладання - МЗС
16:06
/ 4
Очільнику МЗС Угорщини вже не подобаються майбутні українські "обмеження використання мови та громадянства"
05:48
/ 1
Спекуляції довкола мовної статті закону про освіту продовжаться з внесенням у ВР закону про загальну середню освіту - Гриневич
15:13
/ 5
Провладні депутати ВР від Закарпаття отримали також по майже 40 тис грн компенсації вартості своїх поїздок
14:35
/ 91
Туз і шістка з путінської колоди
03:11
/ 12
Провладні нардепи із Закарпаття отримали майже мільйон гривень як компенсацію оренди житла в Києві
16:28
/ 15
Нардеп Брензович просить Гройсмана узгодити з ним його пониження в статусі "до рівня другорядних громадян"
16:08
/ 3
Незалежна медійна рада за зверненням Москаля не побачила розпалювання ворожнечі у фільмі "Операція “Паспорт"
02:13
/ 6
Третій рік без роботи: як ужгородський депутат “бідує” в Туреччині та Іспанії
02:11
/ 6
Угорський рік на Закарпатті: не лише гострі баталії щодо української мови
20:58
/ 3
Угорським організаціям Закарпаття вже не подобається проект "Концепції державної етно-національної політики України"
09:04
/ 35
Сергій Головатий: Венеційська комісія не виявила у законі про освіту порушень, які Угорщина приписувала Україні
08:20
/ 1
На з'їзді "Правого сектора" створили партію та нагородили адвокатів і бійців з Закарпаття
07:59
/ 12
На Закарпатті правоохоронці вилучають документи в обласному архіві у контексті сприяння в отриманні подвійного громадянства
05:34
/ 9
Москаль і Тука "твердо" обмінялися "люб'язностями" з приводу "м'якого сепаратизму" на Закарпатті
03:27
/ 15
Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій вбачає на Закарпатті ознаки "м'якого сепаратизму"
06:35
/ 3
МЗС України відповіло Угорщині: не варто вільно тлумачити висновки "Венеційки"
06:26
/ 3
Угорщина після рішення Венеційської комісії оголосила три умови для підтримки України
18:47
/ 8
Москаля просять ввести в штат Іршавської РДА перекладача для її російськомовного очільника (ДОКУМЕНТ)