В Україні найменше шкіл із дистанційним навчанням – на Закарпатті

На Закарпатті розпочали перевіряти, як організоване дистанційне навчання у школах. Хто проводить ці перевірки та як це відбувається, — розповіла 21 жовтня в ефірі телеканалу UA: Закарпаття заступниця начальника – начальниця відділу інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області Наталія Гордуз.

В Україні найменше шкіл із дистанційним навчанням – на Закарпатті

За її словами, наразі на Закарпатті на дистанційному навчанні перебувають 12 шкіл.

Показники вакцинації працівників закладів освіти на Закарпатті одні з найкращих. Якщо в деяких регіонах працюють дистанційно заклади освіти у великій кількості, то на Закарпатті працюють тільки 12 шкіл, але не всі заклади на дистанційному через вакцинацію. "У Діловецькій школі Рахівської міської ради учні навчаються вдома, оскільки у будівлі школи проводять капітальний ремонт", — розповіла Наталія Гордуз.

"Наразі працівники державної служби якості освіти вивчають питання, яким чином, як, за допомогою яких інструментів відбувається організація дистанційного навчання в закладах освіти. Керуючись методичними рекомендаціями і положеннями про дистанційне навчання", — розповіла Наталія Гордуз.

21 жовтня працівники державної служби якості освіти проводили перевірку організації та проведення дистанційної форми навчання у Рахівському районі.

"Ми відвідали уроки. Це відбувалося зі згоди керівника закладу освіти, педагогічні працівники були повідомлені, що ми можемо бути присутні на їхніх уроках. враження позитивні. У всіх закладах освіти, які ми перевіряли, уроки відбувалися відповідно затверджених розкладів. Їх вчителі проводили на різних платформах. За результатами моніторингу ми подаємо довіку Державній службі якості освіти, де ми маємо повідомити, які є проблеми і які є позитивний досвід в організації дистанційного навчання. Наші вчителі відповідально віднеслися до організації дистанційного навчання", — розповіла Наталія Гордуз.

За словами Наталії Гордуз, початкова школа наразі отримала хороше забезпечення технікою: отримали і ноутбуки, комп'ютери, різноманітну оргтехніку.

"Вчителі наразі цим забезпечені, — сказала начальниця. — Крім того, відомо, є програма "Один вчитель — один комп’ютер". Вона, звичайно, орієнтована на майбутнє, але дуже відрадно, що це буде працювати".

Наталія Гордуз каже: проблеми із роботою техніки, звичайно, виникають у вчителів, але нині неможливо уявити сучасну освічену людину без особистого ґаджету.

"Звичайно, ми хочемо, щоб кожен вчитель мав від держави особистий ґаджет, але треба пам’ятати про те, що вчитель має продумати, як йому організувати це дистанційне навчання. Тому що вчитель несе відповідальність за ті знання, які він дає своїм учням", — каже вона.

З дітьми, за її словами, ситуація гірша, тому що державна служба якості освіти минулого року проводила моніторинг щодо проблем, які виникали в учнів. Питання технічного забезпечення учнів батьки визначили як одну з найгостріших проблем. Ще одним моментом, який ускладнював дистанційне навчання дітей було інтернет-покриття в тому чи іншому регіоні.

Заступник голови Закарпатської ОДА Олександр Пацкан сказав, що за кошти освітньої субвенції придбано 2300 ноутбуків для вчителів і сподіваємося до кінця року 63 громади мають їх отримати.

Минулого року в січні школи перевіряли на предмет якості організації дистанційного навчання. За словами Наталії Гордуз, ті результати були враховані і станом на сьогодні 80%, майже вже 90% вчителів вакцинувалися і тепер можуть працювати з дітьми не в дистанційному режимі.

"Друге питання — це вже за батьками: вони зрозуміли, що ґаджети дітям необхідні і тепер діти працюють з учителем, виходять на зв’язок, незважаючи на те, що це сільські заклади освіти, — розповіла начальниця відділу інституційного аудиту. — Вони навчилися працювати в дистанційному режимі. Дуже багато вчителів зайнялися самоосвітою, відвідували різноманітні курси. Ситуація з пандемією стала для них свого роду стимулом до самоосвіти".

За словами чиновниці, кожна школа по-своєму, але організовує дистанційне навчання. Одна на платформі "Єдина школа", інші використовують платформу Zoom, хтось — Meet.

"Аналізуючи заклади освіти, ми були дуже здивовані роботою в Чорнотисянському закладі середньої освіти I-III ступенів: З любов’ю. душею зроблений розділ дистанційного навчання.. Дуже гарно працює і Костринський ліцей, постійно оновлює сторінку дистанційного навчання. В Рахові заклади середньої освіти №1 та 2 дуже гарно працюють. На сьогодні кожен заклад освіти в краї зробив величезний крок уперед щодо організації онлайн-навчання", — розповіла начальниця.

Наталія Гордуз додала, що до управління Державної служби якості освіти можуть звертатися батьки, вчителі чи інші учасники навчального процесу. "Якщо є проблема не тільки в організації дистанційного навчання, то батьки можуть до нас звертатися і ми однозначно будемо помагати у вирішенні цих питань", — сказала вона.

Суспільне Закарпаття, Закарпаття онлайн.ЗМІ Закарпаття
22 жовтня 2021р.

Теги: школи, дистанційне навачння

Коментарі

Анекдот 2021-10-25 / 06:59:59
Діти навчаються дома , то віддайте гроші, виділені на ремонт і утеплення вікон.

Діджитал-ілюстрації створює ужгородка Марина Іржак
На Закарпатті близько 50 вулиць підпадають під дію закону про декомунізацію
Закарпатські анестезіологи проходять тренінги із проведення УЗД
Для дітей із інвалідністю показали виставу та провели екскурсію Ужгородським замком
/ 2На Закарпатті очікують збільшення хворих на COVID через повернення людей на новорічно-різдвяні свята
/ 4Ужгородську районну лікарню можуть закрити
/ 2Всі комунікації на площі Петефі в Ужгороді підключать на початку 2022 року – виконроб
На благодійному ярмарку в Ужгороді збирали гроші для лікування 5-річної Кіри Зайцевої
/ 5Штам "Омікрон" на Закарпаття можуть завезти заробітчани, які повертатимуться на свята – епідеміологиня
16 дітей із COVID-19 перебуває в обласній дитячій лікарні на Закарпатті, троє з них – на кисневій підтримці
/ 5"Нотатки з кухні "переписування історії" презентував в Ужгороді Володимир В’ятрович
На Закарпатті за програмою "Культурний шлях – село Дерцен" відбулася відкрита екскурсія
/ 210 тисяч звернень стосовно домашнього насильства зафіксували на Закарпатті з початку року
/ 3Майже 80 робіт представили в Ужгороді до 110-річчя художника Федора Манайла
/ 312 тонн солі підготували на Закарпатті для посипання доріг під час снігопадів
/ 2До 5 родин щодня приходять за речами в соціальний магазин селища Великий Березний
/ 7Приватні перевізники можуть призупинити перевезення пільговиків в Ужгороді з 25 листопада
/ 2Понад 30 років родина Шош із Закарпаття вирощує виноград та виготовляє вина
У "Сент-Міклоші" на Мукачівщині традиційно відкриють Резиденцію святого Миколая
/ 3Посадовців Мукачівського прикордонного загону підозрюють у сприянні незаконному видобутку піску та гравію
/ 6На місці громадської вбиральні в центрі Ужгорода хочуть збудувати кафе
На 100% заповнені реанімації для пацієнтів з COVID-19 у двох лікарнях в Ужгороді
/ 3У лікарнях Закарпаття 98% хворих на COVID-19 – невакциновані
В Ужгороді відбувся "Дог-фест"
/ 2"Відкриття кабінету анонімної вакцинації в Ужгороді ні з ким не погоджували" – Пшеничний
» Всі записи