У Закарпатській облраді під виглядом реорганізації хочуть ліквідувати обласну бібліотеку для дітей та юнацтва (ФОТО, ВІДЕО)

Реорганізувати Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва – такий проєкт планують розглянути на четвертій сесії облради 28 жовтня. Текст проєкту розмістили на сторінці Закарпатської обласної ради 12 жовтня.

У Закарпатській облраді під виглядом реорганізації хочуть ліквідувати обласну бібліотеку для дітей та юнацтва (ФОТО, ВІДЕО)

Працівниця бібліотеки Марія Корсак повідомила 21 жовтня Суспільному: вони написали звернення до обласної ради, щоб заклад не реорганізовували.

З моменту створення – у 1946-му році – й до 2003 року ця бібліотека діяла як дитяча, потім її об’єднали з юнацькою. З того часу тут діють три читальні зали для дітей та підлітків. Також тут діє мінітеатр "Теремок".

"Він у нас діє дуже давно, — розповіла бібліотекарка Наталія Станко. — Ми зустрічаємо своїх читачів виставою, казковими героями. Знайко й Незнайко розповідають про правила користування бібліотекою в ігровій формі, щоб діткам було цікаво. Послухати нестандартні правила, що ти повинен взяти книгу й повернути, ні, це розповідають казкові герої. Також ми показуємо для діток дошкільного віку казки – "Коза-Дереза", "Три поросята", "Ріпку", про їжачка, який набрав гілочок, тобто різні-різні вистави українських казок".

Бібліотекою користуються 13440 читачів, розповідає завідувачка відділу обслуговування юнацтва Марія Корсак. Жінка працює тут 14 років. Про реорганізацію закладу каже: "Там написано "реорганізація", а в дужках – "припинення діяльності", тобто не буде бібліотеки. Нас хочуть переселити в медичну бібліотеку. Там Обласна наукова в тому районі, там чудова дитяча бібліотека "Казка" і в той район хочуть і нас перенести, хоча тут такої бібліотеки дитячої немає. Тут УжНУ має свої факультети, тут музучилище, тут технікуми, тут вищі училища, тут школи в центрі. Просто так нас переселити в район... Ми що, конкурентами маємо бути, чи як?! У період реорганізації ми всі переходимо в список тих, хто піде на пенсію і хто піде в Центр зайнятості".

Марія Корсак каже: працівники бібліотеки подали звернення до Закарпатської облради, аби не реорганізовували їхній заклад.

"До Закарпатської обласної ради, звісно, ми зверталися. Ми писали листи, — розповіла вона. — Будемо просити, щоб вони не те, що не голосували, не висували це питання, тому що це просто неможливо. Ми написали листи, як мінімум, усім депутатам нашим, ми написали листи і національним бібліотекам для підтримки, ми написали листи і в Київ до Центру захисту трудових прав».

Суспільне звернулися по коментар до Закарпатської обласної ради. У пресслужбі нам повідомили, що голова облради на лікарняному, а заступник – на виїзді. Свою позицію щодо приєднання Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва до Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Федора Потушняка чиновники надіслали у повідомленні.

«Депутатська група, яка вивчала ефективність діяльності закладів культури облради, ініціювала це рішення на основі дослідження діяльності бібліотеки.

У результаті група дійшла висновку, що:

Штат бібліотеки (близько 30 працівників), зважаючи на те, що заклад відвідує приблизно 6 читачів на тиждень, утримувати за рахунок платників податків області — не ефективно. За таких умов утримання бібліотеки (5,8 млн. грн за 2020 рік), як окремої юридичної структури при зафіксованому рівні відвідуваності, робоча група вважає недоцільним.

Що планується?

Скорочення кількості бухгалтерів, юристів та іншого адмінперсоналу у Закарпатській бібліотеці для дітей та юнацтва. Переведення всіх бібліотекарів на роботу у об’єднану Закарпатську обласну універсальну бібліотеку ім. Ф. Потушняка.

Приміщення бібліотеки обласна рада продавати не буде!

Проєкт реорганізації Закарпатської обласної бібліотеки дітей та юнацтва розглянуть на сесії облради в четвер, 28 жовтня.

Суспільне Закарпаття, Закарпаття онлайн.ЗМІ Закарпаття
22 жовтня 2021р.

Теги: бібліотека, ліквідація, облрада

Коментарі

Федя 2021-10-23 / 20:14:13
Чомусь обласні тупі путати думають, що бібліотека це скільки прийшло за тиждень громадян взяти книжку. Ну що тут можна сказатице не тільки так! Шкода що ви це не бачите

лсамршгр 2021-10-23 / 09:22:27
Все отжать і поділити між своїми, які на цьому місці створять ТЦ чи поставлять ігрові автомати

студент 2021-10-22 / 23:49:30
Намного ефективніше буде , якщо розігнати Обласну Раду.Ви собі неуявляте, який буде економічний ефект .

ОДА та Обл Раду 2021-10-22 / 19:53:26
Розогнати цих упирив! Зажоп та наркоши з моложим балогом! Отака рада!

Йой 2021-10-22 / 19:05:33
6 учнів на тиждень - це коли? Під час карантину? Що за дурість? У бібліотеці купу заходів проводять за участі далеко не шести учнів, а ще й письменників Закарпаття і не тільки. Банально комусь конче треба приміщенея в пасажі. Під черговий магазин із кружевними трусілями.
Що каже управління культури? Теж "не на місці"?

Читач 2021-10-22 / 14:40:00
Дійсно, нащо нам бібліотеки, коли є інтернет? Ті депутати читати і писати слабо знають, вони тільки гроші вміють відмінно рахувати!!! Комісія сказала, що економічно недоцільно тримати цю бібліотеку, бо мало дітей туди ходять!!! Скажіть, а десь є бібліотеки, що приносять прибуток від читачів і окуповують своє існування?

Таня 2021-10-22 / 14:12:07
Суки. Яку страшну зарплату люди мають максимум 10тисяч і то би ст людей скорочували, за що будуть кормити дітей ви думали депутати , а чим можете думати кіть у вас мозгів неє, най ліпше ідуть по жебрях. Економісти великі
А кібисьте звернулися до Президента, ВР, КМУ з приводу перегляду заробітних баснословних, сумашедших зарплат, які затверджує КМУ головам енерго, газових компаній, залізниці, укрпошти і т.д. Слабо...... Легше знищувати слабших чим сильних світу цього.

yar 2021-10-22 / 13:56:16
Скоро у декого хелу...! Глянь на фото з сесії тих хто цього хоче - а їм маскуватись не треба!!

Бунді 2021-10-22 / 13:41:56
Вони все ліквідують і знищать. Бо створювати не навчені. Як нічого не залишиться - ліквідують і область.

Депутат 2021-10-22 / 13:05:53
Нафіга нам бібліотеки.Бізнес наше всьо

Діджитал-ілюстрації створює ужгородка Марина Іржак
На Закарпатті близько 50 вулиць підпадають під дію закону про декомунізацію
Закарпатські анестезіологи проходять тренінги із проведення УЗД
Для дітей із інвалідністю показали виставу та провели екскурсію Ужгородським замком
/ 2На Закарпатті очікують збільшення хворих на COVID через повернення людей на новорічно-різдвяні свята
/ 4Ужгородську районну лікарню можуть закрити
/ 2Всі комунікації на площі Петефі в Ужгороді підключать на початку 2022 року – виконроб
На благодійному ярмарку в Ужгороді збирали гроші для лікування 5-річної Кіри Зайцевої
/ 5Штам "Омікрон" на Закарпаття можуть завезти заробітчани, які повертатимуться на свята – епідеміологиня
16 дітей із COVID-19 перебуває в обласній дитячій лікарні на Закарпатті, троє з них – на кисневій підтримці
/ 5"Нотатки з кухні "переписування історії" презентував в Ужгороді Володимир В’ятрович
На Закарпатті за програмою "Культурний шлях – село Дерцен" відбулася відкрита екскурсія
/ 210 тисяч звернень стосовно домашнього насильства зафіксували на Закарпатті з початку року
/ 3Майже 80 робіт представили в Ужгороді до 110-річчя художника Федора Манайла
/ 312 тонн солі підготували на Закарпатті для посипання доріг під час снігопадів
/ 2До 5 родин щодня приходять за речами в соціальний магазин селища Великий Березний
/ 7Приватні перевізники можуть призупинити перевезення пільговиків в Ужгороді з 25 листопада
/ 2Понад 30 років родина Шош із Закарпаття вирощує виноград та виготовляє вина
У "Сент-Міклоші" на Мукачівщині традиційно відкриють Резиденцію святого Миколая
/ 3Посадовців Мукачівського прикордонного загону підозрюють у сприянні незаконному видобутку піску та гравію
/ 6На місці громадської вбиральні в центрі Ужгорода хочуть збудувати кафе
На 100% заповнені реанімації для пацієнтів з COVID-19 у двох лікарнях в Ужгороді
/ 3У лікарнях Закарпаття 98% хворих на COVID-19 – невакциновані
В Ужгороді відбувся "Дог-фест"
/ 2"Відкриття кабінету анонімної вакцинації в Ужгороді ні з ким не погоджували" – Пшеничний
» Всі записи