Ще одна, більш глобальна мета – створення бази донорів, яка істотно спростить терміновий пошук донора з потрібною групою крові. До акції долучилися майже 100 чоловік. Кожен здав 250 – 300 мл власної крові.
«Лікарі кажуть, що при здачі крові відновлюється і сама кров. А священики вважають, що відновлюється і сама людина, адже коли ми чимось допомагаємо комусь, можливо, це теж своєрідне відновлення не лише організму, але й душі, - розповів голова Закарпатського УДАРу Валерій Пацкан, який нещодавно також став донором. – Коли отець Василь Керецман розповів про ідею, яку нині запроваджує, то мене і декілька чоловік з партії це також торкнулося. Ми нікого не змушували, це не було «партіним завданням». Тому приємно, що люди відгукнулись. Цікаво, що до Центру переливання крові з нашої команди прийшли в основному не жінки, які за соєю природою є більш охочими до подібних акцій, а чоловіки, серед яких і поважні бізнесмени».
«Враження напрочуд нові, незвичні і цікаві, - поділився своїми переживаннями один з перших донорів акції, протоієрей Олександр Монич. - Перш за все ти розумієш, що не на словах, а насправді потрібно зробити тут, тепер і сьогодні добру справу. Справу не заради піару чи то гонору, а заради популяризації і здорового образу життя, адже донором може бути тільки здорова людина і заради онкохворих діток».
Проблема донорства наразі гостро стоїть у більшості країн світу. Не є винятком і Україна.
Часто надіятися на допомогу від когось марно, однак, кожен з нас може долучитися до доброї справи і внести свою краплю для тих, хто цього справді потребує.