Політик, що очолює парламентський Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин зазначив, що питання міграції, біженців, надання притулку в Україні, етнонаціональної політики належать до пріоритетних напрямків діяльності Комітету. До того ж, як вихідець із прикордонного поліетнічного Закарпаття, він добре обізнаний з цією проблематикою.
Валерій Пацкан ознайомився з роботою управління у справах біженців. Адже саме тут, як повідомив начальник ГУДМС в Закарпатській області Ігор Михайлишин, реєструється чи не найбільша кількість звернень за захистом в Україні. Минулого року до міграційної служби краю було подано 120 таких заяв, за три місяці цього року – 12. В області зареєстровано 44 визнаних біженців та 39 осіб, яким надано додатковий захист. Разом з тим фактичний зв’язок з міграційною службою області підтримують 25 осіб.
Питання інтеграції шукачів притулку в українське суспільство Голова Комітету обговорив з начальником управління у справах біженців Миколою Товтом, його заступником Юрієм Марковським, заступником директора Пункту тимчасового розміщення біженців в Закарпатській області Петром Росолою та директором Міжнародного фонду охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат - NEEKA» Альбертом Пірчаком . “Для мене як голови Комітету цікавим є ваш практичний досвід з реалізації національного законодавства про біженців, щоб рухатися в напрямку вдосконалення вже існуючих законів. Врегулювання цього питання ще на крок наблизить нас до Європи”, - підкреслив Валерій Пацкан.
Із своїми проблемами з керівником парламентського комітету поділилися відвідувачі управління у справах біженців. Це, зокрема, питання пошуку офіційного місця роботи - однієї з найважливіших складових процесу інтеграції шукачів притулку. Для сирійця Мустафи Діара, який добре вчився в школі, - питання здобуття вищої освіти.
На завершення зустрічі голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин пообіцяв організувати комітетські слухання з питань біженців і провести їх на Закарпатті. Крім того, Валерій Пацкан очікує від Головного управління Державної міграційної служби в Закарпатській області пропозиції щодо погодженої з керівництвом ДМС кандидатури члена Громадської ради при Комітеті Верховної ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.
Микола 2013-04-01 / 20:46:21
Михайлишина треба гнати в шию з міграційної служби, розвів там з своїми замами, начальничками "корумповане кубло".
Валера 2013-04-01 / 17:44:25
Лібше би великий опозіціонер - бізнесмен потурбувався за своїх виборців - українців і спитав у Михайлишина : чому закордонний паспорт в області коштує не 300 грн, а майже 600? чому ціна на дитячий паспорт виготовленням до трьох місяців коштує уже під 100 доларів США, а підпис чиновника на виготовлення другого закордонного паспорта (що не забороняє закон) тоже тягне на 500 грн. і т.д. Оце цікаво простим людям, а не їхній пустий і безрезультатний піар. Тому люди і не видять різницю між корумпованою владою і діючою опозицією
Nata 2013-04-01 / 15:26:41
Валерію Пацкану глибоко байдуже права людей, тим більше біженців,у нього ідол - посада, сноб рідкісний.