Головну роль виконає український атлет Дмитро Халаджі. Продюсери та актори сподіваються, що вихід цього фільму стане початком відродження українського дитячого кінематографу.
Іван Фірцак або, як його називали в афішах, Іван Сила – виходець із Закарпаття. Двадцятирічним він подався на заробітки до Чехословаччини, де дістав славу борця, а потім – циркового артиста. У 1928 році його визнали найсильнішою людиною світу, після чого він повернувся на Батьківщину. Цю історію описав Олександр Гаврош у книжці «Неймовірні пригоди Івана Сили». Книжка, у свою чергу, потрапила на очі актору Віктору Андрієнку, який і вирішив зняти за її мотивами фільм.
«Я так погортав і сказав, що це «Пеппі Довгапанчоха» для українців. Надіслав продюсеру, і той сказав, що це саме те, що потрібно. Потім подзвонили автору і з’ясувалося, що я сам вручав йому приз на «Коронації слова», – розповідає він.
Зніматимуть «Івана Силу» в Ужгороді, Чернівцях, Львові та Києві.
«Коли ми приїхали в Ужгород, ми побачили, що локації там просто неймовірні. Там же ще кайзерівська бруківка! А на будинках – чеські назви, їх досі не зафарбували навіть. І досі є чеський квартал. Уся ж дія відбувається в Празі. А «Париж» ми знайшли в Чернівцях», – розповідає режисер.
Схожі долі атлетів
Головну роль виконає чемпіон України, штангіст Дмитро Халаджі. Він також виступає в цирку. Щодо його кандидатури довго не вагалися: як тільки Халаджі з’явився у гримі, стало зрозуміло, що він дуже схожий на молодого Івана Фірцака, каже Віктор Андрієнко. Сам спортсмен вважає, що подібний до свого героя не лише зовні.
«Долі атлетів часто бувають схожі. Я виконую у цирку ті ж силові трюки, що й він. Також він, так само як і я, досить пізно потрапив до цирку. Можна просто брати сценарій і перераховувати, які епізоди зі мною теж траплялися», – каже Дмитро Халаджі.
Відродити дитячий кінематограф
Продюсером фільму став Володимир Філіппов. Він вже працював над стрічкою «Той, Хто Пройшов Крізь Вогонь» і вважає, що фільм «Іван Сила» продовжить творення українського героя в сучасному українському кіно. Стрічка про циркового силача, за його словами, також покликана відродити дитячий кінематограф в Україні.
«У нас дуже давно не знімали дитячого кіно, але ми сподіваємось, що наш фільм змінить ситуацію на краще», – зауважує продюсер.
Мистецтво, а не промислове виробництво
Бюджет фільму склав близько 16 мільйонів гривень. Відшукувати кошти на зйомки не довелося – «Івана Силу» повністю профінансувало Державне агентство з питань кіно. Георгій Делієв, один із акторів фільму, вважає, що державна підтримка дозволить українським митцям сприймати кіно як мистецтво, а не як промислове виробництво.
«Кожна країна має свою культуру. А оскільки кіно – це масове мистецтво, то я вважаю правильним, щоб мешканці якоїсь країни дивилися кіно своєї країни. Україна досить вільна на сьогодні країна, у порівнянні з іншими державами, тому треба намагатися культурно розвиватися, доки ще є така можливість. І щоб у кіно ця тенденція також закріплювалася», – вважає актор.
Фільм «Іван Сила» має з’явитися у прокаті на початку березня наступного року.
Євгенія Олійник, Радіо Свобода
Іван 2012-08-22 / 17:34:40
А чому новину про фільм "Іван Сила" помістили у рубрику "політика". Яку політику має на увазі адмін? :)
Випадково )) Виправили. Дякуємо. Адмін