"Говерлі" "допомогли" програти від "Зорі" у першому матчі на рідному полі – 0:1 (ДОПОВНЕНО)

У першому матчі на стадіоні "Авангард" в Ужгороді ужгородська "Говерла" програла "Зорі" з Луганська

Ужгород, стадіон “Авангард” 6500

ФК «Говерла» - ФК «Зоря» 0:1 (0:0)

Арбітр: Віталій Романов (Дніпропетровськ)

Асистенти: Ігор Маковей (Вінницька область), Максим Чертоляс (Херсон)

Делегат ФФУ: Володимир Поліщук (Рівне)

Гол: 0:1 Джаба Ліпартія 84 хв. (з пенальті)

Попередження: Трішович, Райчевіч, Одонкор (“Говерла”); Олійник, Вернидуб, Любеновіч, Худзик, Коротецький (“Зоря”)

Перша домашня гра одразу викликала ажіотаж у вболівальників «Говерли». За п'ятнадцять хвилин до матчу на стадіоні «Авангард» зібралось близько п’яти тисяч вболівальників. Всі чекали першої гри в Ужгороді.

Наші хлопці на поле вийшли з однією задачею – не розчарувати своїх вболівальників. Перші хвилини проходили практично без моментів. Команди намагалися відчути поле та одна одну. Першими почали атакувати футболісти «Зорі». На вістрі атаки завжди опинявся досвідчений Лакі Ідахор. Та наші центральні захисники не давали нігерійцю приводу для гострого підключення до атак.

Футболісти «Говерли» намагались протиснутись крізь кремезних захисників «Зорі», але зріст в кінці таки перемагав. Хороші моменти в першому таймі змарнували луганчани Лакі Ідахор та Микита Каменюка. У їхніх випадках добре грали Олександр Надь та Мірко Райчевіч.

Дуже активну гру продемонстрував наш Давід Одонкор. Легіонер демонстрував феноменальну швидкість, переганяючи луганських захисників у декілька разів, але загострити свої проходи Одонкору, на жаль, не вдалося.

В середині першого тайму сильно пробивав гравець «Зорі» Микита Каменюка, м’яч потрапив у голову Євгена Єлісеєва і полетів у протилежній кут Олесандра Надя. Лише декілька сантиметрів врятували нас від голу.

Натомість наші хлопці також відповідали атаками. Багатотисячна публіка гнала своїх улюбленців вперед. Цілий стадіон викрикував «Ужгород!» та «Закарпаття!». Це мотивувало підопічних Олександра Севідова. Гравці намагалися з допомогою дванадцятого гравця затиснути гостей до воріт, але втілити це в результат не вдалося.

А далі почався другий тайм. Хочеться розпочати з приємного. Стадіон «Авангард» на фоні вечірнього Ужгорода виглядав дуже гарно. Прожектори, які не горіли декілька років, освітлювали стадіон дуже якісно. Ось в цьому дійсно можна подякувати керівництву «Говерли». Та ситуація на самому футбольному полі розчарувала.

Розчарувала не гра наших хлопців, а арбітраж. Судді матчу почали на полі творити «беспрєдєл». Саме так висловлювались вболівальники на стадіоні. Чомусь з перших хвилин другого тайму боковий арбітр (який був ближчим до західної трибуни) не встигав за нападом «Зорі».

Цікаво, що цей самий лайнсмен встигав за швидкісним Одонкором в першому таймі, а тут поступався стоячому Ідахору. Так, за хвилин десять суддя на бровці проґавив два офсайди. Далі почалось дещо гірше. Арбітри перестали розрізняти, від кого виходив м’яч. То лівий аут намалювали, то корнер приписали.

Але «Говерлу» так просто взяти не можна. Характер наших футболістів довів –команда буде боротися до останнього. Але і тут бригада арбітрів взялася за своє. Незрозумілі свистки в центрі поля збивали наших футболістів з пантелику. Але і це не зламало наших хлопців. Тоді арбітри «намалювали» пенальті. Хоча, може, і пенальті був, але давайте розберемося по порядку. «Зоря» заробила аут близько центра поля. Лакі Ідахор, перед тим, як вкинути м’яч із-за бокової, пройшов по бровці метрів двадцять і вкинув на Джабу Ліпартію. Той м’яч обробив рукою і прострілив в карний майданчик нашої команди, де плямистий чиркнув руку ужгородського захисника. Чомусь арбітр матчу не звернув увагу ні на Лакі Ідахора, який вкинув м’яч не з тої позиції, де він вийшов, ні на Джабу Ліпартію, який підіграв собі рукою.

Зате нашу руку він побачив до самого порушення. На стадіоні було таке відчуття що дніпропетровський арбітр свиснув раніше, ніж було саме порушення. Пенальті без проблем реалізував Джаба Ліпартія.

Останні хвилини пройшли в боротьбі. Ужгородці намагалися зрівняти рахунок. На останній хвилині у штангу після штрафного удару поцілив Олег Міщенко. Опісля фінального свистка вболівальники стоячи аплодували нашим хлопцям. І дійсно образливо, що у професійному футболі існують такі «непрофесійні» арбітри. То ж нехай пан П’єр Луїджі Колінна зверне увагу на арбітра Романова, який провів вже другий невдалий матч в Прем'єр-лізі.