До інспектора поважної служби в одному з районів 24-річного Віталія часто приходили отримати відповідні дозволи для виїзду за кордон. Прагнув поїхати на заробітки в Російську Федерацію і 22-річний Василь. Щоправда, була одна серйозна хиба: хлопець засуджений до умовного покарання. Та все ж вирішив спробувати поговорити з вищезгаданим інспектором. А раптом можна?
— Можна, — почув здивовано у відповідь,— якщо, звичайно, маєш гроші. Тоді й матимеш жаданий дозвіл на півроку для виїзду за кордон. Словом, 800 гривень, і асе буде в ажурі.
Після серйозної розмови в кабінеті Василю довелося погодитися на умови: за надання дозволу виїхати на сезонні роботи в Росію він мав передати інспектору 800 гривень. В іншому разі, розводив руками Віталій, ніякого дозволу. Думка про легкі гроші, мабуть, так затьмарила розум молодикові, що той забув і про закон, і про відповідальність, і про неминуче покарання.
Тим часом інформація про липкорукого інспектора солідної служби надійшла й до працівників управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС, які також мали розмову з Василем.
Зустріч призначили на другому поверсі побутового комбінату. Як і годиться, "боржник" прийшов в обумовлений час. На запитання, чи приніс гроші, хитнув головою.
Відрахувавши вісім стогривневих купюр, хлопець подався до виходу. Далі все було, як кажуть, справою техніки. Віталія оточили кілька людей, котрі представилися працівниками УДСБЕЗ УМВС. Правоохоронці у присутності понятих попросили дістати щойно отримані гроші. Усі купюри були помічені спеціальною фарбою. Отож, хоч-не-хоч, довелося горе-інспектору розповідати оперативникам про свої "апетити".
А що, скажімо, не вистачало голові споживчого товариства одного з селищ районів? Мала жіночка добру роботу, відповідну зарплату. Здавалося б, чини згідно з законом — буде тобі честь і хвала. Але, як і в попередньому випадку, чиновниця вирішила, що для неї закони не писані. Отож, коли до неї звернулася одна особа, щоб отримати в оренду магазин, горе-керівник була категоричною: без відповідної "винагороди" ніяких дозволів. І суму назвала пристойну — понад тисячу гривень. Без грошей, наголосила, і ні туди, і ні сюди. Не маючи іншого виходу, довелося орендарям погодитися на умови. Та про кримінальну обо-рудку довідалися оперативники.
Далі трапилося те, що й повинно було трапитися: після передачі 200 доларів і 200 гривень липкоруку чиновницю затримали працівники УДСБЕЗ УМВС.
За обома фактами порушені кримінальні справи. Як розповіли працівники управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС, протягом 5 останніх місяців виявлено 24 факти хабарництва, за якими порушено кримінальні справи. На "підході" — ще кілька цікавих фактів...
Іван ЛАДЖУН, "Відомості міліції"
11 червня 2007р.
Теги: