Навички роботи він здобував у Франції, відточував не на одному професійному конкурсі, а музей відкриє в Україні. Ужгородський кондитер Валентин Штефаньо уже є у вітчизняній книзі рекордів Гіннеса - його шоколадну писанку визнали найбільшою. Серед незвичних робіт шоколадного майстра й потртрет Майкла Джексона заввишки 120 сантиметрів. Нині умілець взявся за роботу над експозицією для нового музею.
Валентин Штефаньо, шоколадьє: "Перед работой с шоколадом - это растопить его, потом резко охладить и опять растопить. Это все до нужной температуры. Это первый момент, который нужно провести правильно. От этого зависит дальнейшая работа с шоколадом. Будет ли он застывать, будет ли он блестеть, после того, как мы его с формы вымоем, будет ли он хорошо кристаллизироваться, когда будет застывать, будет ли он ломаться".
Найскладніше, кажуть майстри, виконувати скульптури асиметричні й декоровані багатьма елементами. Проте це ужгородських умільців не лякає. Перша їх спільна робота - шоколадний Ференц Ліст. Його виготовили до двохсотріччя композитора та подарували Угорському консульству. Митці переконані, через шоколад історія запам’ятовується набагато краще.
Михайло Колодко, скульптор: "Дитина, вона коли чує шоколад, вона вже готова сприйняти все, будь-шо, шо би це не було. І ми стараємося в цю форму шоколадну максимально її наповнити позитивним змістом, який би розкривав таке історичне багатство Ужгорода, рідного краю нашого". Серед перших експонатів майбутнього музею - угорський композитор-фольклорист Бейла Барток та шоколадний бравий солдат Швейк. Упродовж року майстри сподіваються виготовити 5-6 скульптур. Повна ж експозиція складатиметься оптимально з 20-ти робіт. Це будуть шоколадні перила, на яких сидітимуть шоколадні персонажі. Михайло Колодко, скульптор: "В нас, як мінімум, будуть 4 епохи Ужгорода - це середньовічна епоха Ужгорода, австро-угорська епоха, чехословацька воєнна, перша-друга світові війни, кусочок Угорщини, яка ще теж попадає в цей період і українська епоха Ужгорода - це починаючи там від Радянського союзу до сьогоднішніх днів". У кожної епохи, обіцяють майстри, буде й свій смак шоколаду. Частину солодкої історії відвідувачі музею зможуть прихопити із собою. Там продаватимуть зменшені копії шоколадних шедеврів.
UBR
Edi 2012-07-11 / 13:28:03
А де саме відкриється цей музей? Як можна більше дізнатися про митців?
ведмідь 2012-07-11 / 12:33:54
Оговорка як за Фрейдом: Колодко вовсю працює на мадярів і інші держави, творячи на перилах карликову чужорідну історію Ужгорода. Свобода, Ліст, Швейк... Америка, Угорщина, Чехія...
дюдюка 2012-07-11 / 12:28:47
угорських умільців???????????????????