Закарпатські націоналісти вшанували пам’ять Шухевича іграми (ФОТО, ВІДЕО)

Організаторами дійства виступила "Карпатська Січ" ("Автономний Націоналісти Закарпаття") , ЗСУВ (спортивний проект Автономних Націоналістів) та Конгрес українських націоналістів.

Закарпатські націоналісти вшанували пам’ять Шухевича іграми (ФОТО, ВІДЕО)

Для всіх українських націоналістів і патріотів Роман Шухевич є визначною постаттю та прикладом для наслідування. Тому в 105-й день його народження закарпатські націоналісти вшанували свого героя спортивними заходами в лісі поблизу "Барського маєтку (колишній "Шервуд").

Розпочали вшанування з теренової гри. 30 хлопців поділилось на дві команди маючи кожна свій прапор, кожен гравець мав наліпку на лівій руці. Команди розходяться в різні сторони лісу (територія була позначена для гри), завданням кожного з гравців було вкрасти прапор суперників і принести його в зазначене місце.

Якщо команди сходились одна з одною в бою, то завданням було зняти наліпку з руки, тоді, вважається, суперник переможений і немає права продовжувати гру, прямих ударів ногами та руками в грі немає, адже учасники є друзями і, головне, зіграти гру, а не завдати травми один одному.

Було зіграно 5 теренових ігор, кожна починалась новим розподілом команд, щоб було цікавіше. Опісля гри команди йшли лава на лаву, завданням було — зняти у всіх суперників стрічки і щоб залишився бодай один хлопець зі своєї команди.

Продовжили вшанування героя турніром зі стрільби, кожен мав змогу постріляти в мішень як з гвинтівки, так і з пістолета. Коли всі учасники відстрілялися, були підбиті підсумки і визначені переможці.

Заключна частина святкування проходила там же в лісі, де провели невеличке тренування-турнір по змішаних боях, маючи шоломи на голові та фути на ногах. Спочатку змагались один на один, а вже потім – три на три. Кожен міг сам собі обрати суперника і поспарингувати, судді підраховували очки і вкінці кожного бою оголошували результат та вказували на помилки учасників.

 

Тарас Деяк для Закарпаття онлайн

07 липня 2012р.

Теги: Шухевич, націоналісти, ігри

Коментарі

селянин 2012-07-08 / 23:30:23

Тролінг і антиукраїнство. Коментар видалено. Адмін

Кришеник 2012-07-08 / 22:18:06
2Іван Лендєл 2012-07-08 / 15:45:24
Видаляйте вже й мій блог! Не хочу бути повязаним з сайтом, що пропагує неонацизм!

Чомусь мені все більше стають подобатися давні українські прислів'я:
"Хоч гріш у каптані, та на сто рублів чвані". І ще: "На гріш амуніції, на десять амбіції". Також таке: "На копійку роботи, а на карбованець чвані". "Діла на копійку, а балачок на карбованець". "Хвальби — повнії торби, а в торбі нема нічого".
Боронь Боже, якщо приймете на свій рахунок...

І.Лендєлу 2012-07-08 / 21:17:46
Ці хлопці проводять спортивні змагання і читають лекції в школах про здоровий спосібжиття, збирають благодійні кошти для інтернатів і відзначають пам’ять героїв. А ЩО ЗРОБИВ ТИ?

Ужгородець 2012-07-08 / 19:43:13
Іван Лендєл, ми не СНА, ми автономні націоналісти.

Копча 2012-07-08 / 16:02:54
Футбольні хулігани максимум, на серйозний спротив системі ніяк не тягне тут потрібно вивчати інші дисципліни.

Адмін 2012-07-08 / 15:56:12

Як скажете. Це ви просили про відкриття вашого блогу на сайті Закарпаття онлайн, а не навпаки. Продублюйте своє бажання на електронну адресу Закарпаття онлайн і отримаєте змогу залишитися сам на сам з вашими нарваностями і фобіями.

Іван Лендєл 2012-07-08 / 15:45:24
Видаляйте вже й мій блог! Не хочу бути повязаним з сайтом, що пропагує неонацизм! Вашому шароварському світогляду не зрозуміла вся небезпека, що йде від СНА

ФЛУДОВАНА АНЦЯ 2012-07-08 / 13:40:47

Тролінг. Коментар видалено. Адмін

Ivan Lendiel 2012-07-08 / 12:50:03

Антиукраїнство і тролінг. Коментар видалено. Адмін

тарас 2012-07-08 / 12:06:23
я вважаю тут нічого відписувати вже, бо інет бойці навіть радуються що можуть кидати повідомлення, які потім сайт видаляє за антиукраїнство..
Слава Україні!!! тема закрита, чекайте нових здорових патріотичних акцій.
дякуємо сайту Закарпаття онлайн за те що вони висвітлюють патріотичні заходи та слідкують за тролями на сайті.

Це я 2012-07-08 / 11:40:02
до січ
Я писав комент до тарас 00:56:53 "Коли у 1938-1939 роках у Закарпатті виникли умови відродження...".
Я ніколи не був українофобом, та ніяким -фобом взагалі. Мій старший син народився на Галичині.
Просто вважаю, справедливість не можна будувати на тенденціозно викривленій історії.

січ 2012-07-08 / 10:29:37
Це я 2012-07-08 / 09:32:53
А чому вони не відроджували державність на території Україні. Най би їхали до Канади відроджувати українську державність.

ти про що?? знизу було сказано на якій території бандерівці воювали проти комуніств та нацистів. Якщо ти вважаєш що це не Україна, то ти точно українофоб.

Це я 2012-07-08 / 09:32:53

Антиукраїнство. Коментар видалено. Адмін

долишняк 2012-07-08 / 07:50:41

Антиукраїнство і тролінг. Коментар видалено. Адмін

патріот 2012-07-08 / 01:45:35
Коли у 1938-39 роках у Закарпатті виникли умови відродження Української Держави, поручник “Борис Щука” разом з побратимами Михайлом Колодзінським і Зеноном Коссаком увійшов до Головного Штабу “Карпатської Січі” та разом з іншими націоналістами-галичанами допомагав захищати рідну землю.

СЛАВА УКРАЇНІ!!!
Героям Слава!!!

Слава Нації!!! молодці хлопці продовжуйте в тому ж русі, за вами майбутнє!!!

Степан Галай 2012-07-08 / 01:26:02

Антиукраїнство. Коментар видалено. Адмін

тарас 2012-07-08 / 00:57:46
зверніть увагу!!!!!

Коли у 1938-39 роках у Закарпатті виникли умови відродження Української Держави, поручник “Борис Щука” разом з побратимами Михайлом Колодзінським і Зеноном Коссаком увійшов до Головного Штабу “Карпатської Січі” та разом з іншими націоналістами-галичанами допомагав захищати рідну землю.

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

тарас 2012-07-08 / 00:56:53
КОРОТКИЙ ЖИТТЄПИС РОМАНА ШУХЕВИЧА
Ранком 5 березня 1950 року, коли насичена кров’ю Героїв українська земля вітала прихід весни, в непримітному селі Білогорщі, що поблизу Львова, впав командир армії безсмертних Роман Шухевич. Він відійшов до свого Творця на 43 році, віддавши Батьківщині все своє багате, бурхливе й героїчне життя. Того дня воююча Україна втратила одного з найбільших своїх героїв.

Народився Роман 30 червня 1907 року у Львові (вул. Довбуша, 2) у відомій галицькій родині. Його дід, Володимир Шухевич – непересічний педагог і етнограф світової слави, автор монументального п’ятитомного дослідження “Гуцульщина”. Стрийко Степан – курінний отаман Легіону Українських Січових Стрільців і одним з найкращих тогочасних українських адвокатів.

Ще дитиною майбутній Провідник наслухався від свого діда Володимира, відомого дослідника Гуцульщини, про опришку Олексу Довбуша, і мріяв піти слідами народного месника. Ті мрії стали ще реальнішими, коли 11-літній Роман побачив у 1918 році в Кам’янці Струміловій синьо-жовтий прапор і запам’ятав зворушливі слова, що їх читав про “Червону калину” і вільну Україну його батько Осип.

Після закінчення філії Академічної Гімназії в 1925 році (там належав до 7 юнацького куреня ім. кн. Льва) Роман Шухевич розпочав навчання у відділі архітектури Львівської Політехніки і успішно його завершив 1931 року. Опісля теж закінчив Львівську консерваторію, ставши піаністом. Веселий спортовець, переможець “Запорозьких ігор” з бігу та плавання, затятий мандрівник “Шух” заснував курінь “Чорноморці”, що дав початок морському пластуванню.

У 16 років Роман Шухевич вступає до Української Військової Організації (УВО), а відтак стає членом Організації Українських Націоналістів (ОУН). “Дзвін” стає організатором нападу на радянське консульство у Львові, експропріаційних актів, атентатів на польських шовіністів комісара Чеховського та посла сейму Голуфка, і безпосередньо здійснив замах на шкільного куратора Собінського. У 1935 році на Львівському процесі був засуджений. Вийшовши з ув’язнення в 1937 році засновує у Львові першу українську рекламну фірму “Фама”. Непохитний революціонер Роман Шухевич фанатично вірив, що лише українська збройна сила завоює та захистити Українську Самостійну Соборну Державу (УССД). Він засвоїв основи військового мистецтва в польській армії, а поглибив знання та вміння під час спеціального вишколу в Данцігу й Мюнхені.

Коли у 1938-39 роках у Закарпатті виникли умови відродження Української Держави, поручник “Борис Щука” разом з побратимами Михайлом Колодзінським і Зеноном Коссаком увійшов до Головного Штабу “Карпатської Січі” та разом з іншими націоналістами-галичанами допомагав захищати рідну землю.

Розвал Польщі та нова політична дійсність висуває Романа Шухевича на позицію Крайового Провідника Західних Окраїн Українських Земель. Як член Революційного Проводу ОУН організує і очолює курінь Дружин Українських Націоналістів “Нахтігаль”, який, після відступу більшовиків, першим входить до Львова. Наступного дня, 30 червня 1941 року, сотник Роман Шухевич разом із Степаном Бандерою і Ярославом Стецьком бере участь у проголошенні відновлення Української Державності і стає заступником міністра з військових справ. Після арешту більшості творців Акту 30 червня, химерна воєнна доля кидає Романа Шухевича у Білорусію на боротьбу з більшовицькими грабіжниками-партизанами. Тут після однорічного перебування німецька команда ліквідовує курінь. На початку 1943 року Роман Шухевич поринає в гущу українського націоналістичного підпілля. Відтоді разом із Олексою Гасином, Дмитром Клячківським, Василем Івахівим, Василем Сидором, Олександром Луцьким та Дмитром Грицаєм творить підпільну Українську Повстанчу Армію (УПА).

У травні 1943 року “Тур” очолює Бюро Проводу ОУН і стає керівником усієї національно-визвольної боротьби українського народу. У листопаді цього ж року майор “Тарас Чупринка” стає Головним Командиром УПА. Перед ним виростають завдання, що їх міг осягнути лише дійсний велетень духу, характеру й розуму. Він послідовно творить гордість української нації: дисципліновану, всенародну збройну силу, ім’я якій Українська Повстанська Армія.

Молоде українське військо воювало проти німецьких окупантів, більшовицьких катів Ковпаків і Мєдвєдєвих, польських зайд, а далі проти російської імперії зла т. зв. СССР. Від повстанських куль гине шеф німецьких штурмових загонів Люце, більшовицькі генерали Ватутін і Москаленко, заступник міністра оборони Польщі генерал Сверчевський…

Відділи УПА та боївки ОУН гідно захистили українське населення від лихоліття воєн, репресій і терору, коли наша земля стала ареною боротьби за світове панування двох найбільших тоталітарних режимів в історії людства. Своїм героїзмом нескорені повстанці написали золоті сторінки новітньої української і світової історії.

На Великому Зборі Української Головної Визвольної Ради (УГВР), що проходив поблизу села Сприні на Самбірщині від 11 до 15 липня 1944 року “Роман Лозовський” очолює підпільний уряд Воюючої України – Генеральний Секретаріат УГВР.

Генерал “Тарас Чупринка” у 1947 році висилає кілька сотень УПА рейдом у Західну Європу, які з важкими боями пробиваються аж до Баварії, щоб пробудити приспану совість західного вільного світу. Але та совість, як спала тоді кам’яним сном, так спить і сьогодні, коли московська імперія вбиває волелюбний народ Ічкерії.

Генерал Роман Шухевич говорив: “Такої геройської боротьби взагалі не знає історія людства, в тінь пішли прославлені герої Термопілів. На героїзмі УПА і визвольно-революційного підпілля будуть виховуватися нові українські покоління”.

Як загинув Великий Командир? Певних відомостей немає і до сьогодні. Відомий кадебістський кат і провокатор Павєл Судоплатов згадує, що він і ще з двадцять емдебістів напали на будинок кооперативи у селі Білогорща (тепер вулиця Білогорща у Львові). В нерівному бою загинув Командир УПА та майор МГБ. Подібну версію розказали багато пізніше зв’язкові Романа Шухевича Дарія Гусяк та Галина Дидик. Місцеві люди в Білогорщі ще й сьогодні розказують, що Генерал згинув у засідці, йдучи лісовою доріжкою з лісу до будинку місцевої кооперативи, приблизно там, де сьогодні стоїть пам’ятник Роману Шухевичу. Місце поховання Великого Сина свого народу невідоме і досі…

січ 2012-07-08 / 00:55:01
Для всіх українських націоналістів і патріотів Роман Шухевич є визначною постаттю та прикладом для наслідування.

тарас 2012-07-08 / 00:54:31
гентош, почитай некомуністичну неантиукраїнську історію, потім поєднай ці всі факти з протилежними і зрозумієш де є більше правди. Ця людина боролась за незалежність України, я нерозумію хто і навіщо робить її ворогом, це напевно для того щоб надалі розколювати нашу державу..треба всім визнати Банднра та Шухевич є Героями України бо боролися за її незалежність, тому і мови немає йти про те, що вони є ворогами

НОВИНИ: Соціо

11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 9
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
» Всі новини