Закарпатці повернулися з нагородами з чемпіонату та етапу Кубка України з МТВО (ФОТО)

У Запоріжжі, на славетній Хортиці, пройшов чемпіонат України та 7-й етап Кубка України з МТВО. Ця подія на дві доби перетворила найбільший дніпровий острів, що, завдяки своєму унікальному природному та історичному комплексу, включений до Семи чудес України, в столицю велоорієнтування країни. В рамках чемпіонату пройшли змагання з орієнтування на подовжених дистанціях та в естафетах.

Відмінно виступили на батьківщині українського козацтва закарпатці – гуртківці та тренери обласного центру туризму і спорту учнівської молоді. Наші земляки здобули перемоги майже у всіх вікових групах, де стартували. Так на 18-кілометровій  дистанції, що проходила через 18 контрольних пунктів, у головній віковій групі переміг 24-річний майстер спорту з Ужгороду Ференц Гутлебет (результат 1 година 39 секунд), срібним призером став Андрій Пуха з Полтави (1:02.08), бронзовим – Андрій Царенко з Запоріжжя (1:03.50). До трійки найсильніших жінок (закарпатки в цій категорії не виступали) увійшли Оксана Пуха (Полтава), Євгенія Свиридова (Запоріжжя) та Наталія Пустова (Харків).

У змаганнях юніорів кращий результат показав 17-річний учень мукачівського вищого професійного училища №3 Василь Морозов, друге та третє місця дісталися дніпропетровцям Олексію Глущенку та Павлу Павлеєву. Серед юніорок перемогла десятикласниця мукачівської ЗОШ №6 Наталія Шозда, срібну нагороду вручено Ганні Варшавській з Харкова, бронзову – Анастасії Губаренко з Дніпропетровська.
Серед юнаків не старших 17-років чемпіоном став великолучківець Дмитро Гаршанін, що навчається у мукачівському професійному ліцеї. Основними його суперниками на 12-кілометровій дистанції стали запоріжець Едуард Шахмаєв та Іван Труженко з Дніпропетровську. До речі, саме ця вікова категорія (серед дівчат) стала єдиною, де закарпатці поступилися ”пальмою першості”: мукачівка Олександра Золтан та ужгородка Марія Гафенко фінішували тут відповідно з четвертим та п’ятим результатами, а п’єдестал пошани був повністю за дніпропетровцями – до трійки сильніших увійшли Олена Решетняк,  Марія Жулей та Наталія Біла.

Зате в змаганнях наймолодших (не старших 14 років) наші краяни не залишили суперникам жодного шансу: на 7-кілометровій трасі всі нагороди зібрали мукачівці – переміг Артур Сватко (ЗОШ №1), срібним призером став бобовищенець Мирослав Гонак, а бронзовим – Владислав Французов (ЗОШ №11), серед дівчат на 4-кілометровій дистанції перше та третє місця посіли учениці ужгородської ЗОШ № 19 Діана Сотмарі та Іванна Власик, друге – мукачівка Анастасія Моїсеєва (ЗОШ №1).
Бронзові медалі у ветеранських вікових категоріях вибороли  мукачівці Руслан Касьянов та Олександр Цепурдей.

Здається, за такого блискавичного виступу, командна перемога без жодних проблем повинна була дістатися закарпатцям. Але після першого дня чемпіонату наші земляки йшли лише на 5 місці! І все з-за того, що двоє ужгородців – найдосвідченіших члени команди (капітан у тому числі) без попередження про свої наміри, з’ігнорувавши інтересами збірної, замість Запоріжжя заїхали до Києва взяти участь а аматорській велогонці. Тож у повному складі команда зібралася лише на естафети.

Завершальний вид програми чемпіонату – змагання естафетних команд – пройшов за абсолютної переваги закарпатців. Наші перемогли в елітній категорії серед чоловічих (Ференц Гутлебет, Олександр Касьянов, Олексій Жданович) та змішаних (Наталія Шозда та Василь Морозов) команд, серед юніорів (Дмитро Гаршанін та Андрій Гірич) та молодших юнаків (Артур Сватко та Владислав Французов); зайняли перші два місця в категорії дівчат (перемогли Анастасія Моїсеєва та Наталія Мішкулинець, срібними призерами стали Діана Сотмарі та Іванна Власик).
І все ж таки, незважаючи на домінування закарпатців в естафетах, у загальнокомандному заліку лідерство зуміла утримати збірна Харківської області. Закарпатці піднялися на другу позицію, крім них до чільної п’ятірки увійшли збірні Запорізької, Дніпропетровської та Полтавської областей.